XBODY چیست؟

 XBODY چیست؟ همانطور که قبلا گفته شد xbody go در مراکز توانبخشی، سالن ها و باشگاه های ورزشی، و مراکز زیبا

توسط مدیر سایت در 17 تیر 1402

 XBODY چیست؟ همانطور که قبلا گفته شد xbody go در مراکز توانبخشی، سالن ها و باشگاه های ورزشی، و مراکز زیبایی و سلامتی و همچنین در ورزش های رقابتی مورد استفاده قرار می گیرد و همانند ورزش با ترامپولین به عنوان یک شیوه موثر در کنار کاهش وزن و سایز، چربی سوزی و اصلاح فرم و استایل بدنی موجب افزایش آمادگی جسمانی می شود. ۱. یک نوع “تمرینات قدرتی” است که در آن کاهش وزن با ایجاد توده عضلانی بدون چربی به دست می آید. ای ام اس بدون انجام هیچ حرکتی باعث تحریک عضلات می شود و کم کم روال ترمیم و رفع آسیب ها اتفاق می افتد همچنین xbody باعث می شود قدرت عضلانی تا ۴۰٪ افزایش یابد. همچنین با توجه به اینکه در این روش در مقایسه با روش های سنتی و بدنسازی از وزنه های سنگین استفاده نمی شود فرد کمتر دچار آسیب دیدگی می شود. در روش های سنتی با توجه به اینکه باید وقت و انرژی زیادی صرف کرد تا نتایج را مشاهده کرد، افراد بسیاری پس از مدتی آن را رها می کنند. از دیگر روشهایی که برای عضله سازی میتوان در نظر گرفت ورزشهای هوازی هستند که نسبت به روش xbodyاز هزینه پایینتری برخوردار هستند اما ورزشهای هوازی بری اینکه فرم دلخواه شما را برای عضلههایتان ایجاد کنند به زمان بسیار زیادی نیاز دارند.


شما این صفحه را 3 بار دیدید. باتوجه به اینکه در این روش تمام عضلات بصورت همزمان درگیر انقباض میشوند اثر آن بسیار مشهودتر و سریع تر می باشد. از مشهور ترین افرادی که از این روش برای انجام فعالیت های ورزشی استفاده می کنند می توان تیمو بول (قهرمان تنیس روی میز) و جورج هاکل (قهرمان لژ سواری) را نام برد. به همین خاطر ورزشهای هوازی برای افرادی که میخواهند در زمان کوتاهتری عضله سازی کنند گزینه مناسبی نخواهد بود. البته نباید فراموش کنیم که وضعیت شرایط فیزیکی فرد و نوع رژیم غذایی با زمان تظاهر نتایج مرتبط هستند. موفقیت قابل مشاهده مانند وضعیت بهتر، معمولا در چند جلسه تمرین تنظیم می گردد. انجام فعالیت ورزشی با ایکس بادی برای افراد مسن نیز مانند سایر افراد ممکن است و از این طریق می توانند و به اهداف ورزشی و تندرستی خود دست یابند. ورزش ایکس بادی برای افراد مسن مناسب است؟ همچنین بازدهی بالای ایکس بادی انگیزه افراد را برای ادامه جلسات بسیار بیشتر می کند. ایکس بادی از تکنولوژی تحریک الکتریکی عضلات یا EMS استفاده می کند که پالس های الکتریکی مستقیما به عضلات بدن ارسال می شود و باعث بهبود روند عضله سازی خواهد شد. این تمرینات همچنین با ایجاد توده بدون چربی، سبب بهبود استقامت بدنی خواهد شد.

البته به گفته پژوهشگران مجله پزشکی بریتانیا، افراط در استفاده از این روش مطمئنا بدون عوارض نخواهد بود. چگونه خطر عوارض و معایب ایکس بادی کاهش دهیم؟ ایکس بادی برای افراد تنبل نیز موثر است؟ مرتبط هستند. نتایج تحقیقات دانشگاه ارلانگن نیز به تاثیر مثبت این روش بر کاهش سایز و لاغری تاکید دارد. در میان دیگر موارد، برنامه متابولیسم در نظر گرفته شده است که باعث کاهش وزن شود. با توجه به آنکه این دستگاه به کمک جریان الکتریکی ایجاد انقباض عضلانی می نماید و موجب افزایش سوخت و ساز شده و همین امر میتواند به کاهش سلولیت موثر افتد . زود بازده بودن نتایج یکی از اصلی ترین دلایلی است که موجب شده این متد نه تنها در بین ورزشکاران حرفه ای و قهرمانان بلکه عموم مردم بسیار محبوب باشد. ضربه هایی که توسط دستگاه تولید می شود و الکترود ها را از سطح پوست تا روی عضلات میرساند ، ضربات باعث انقباض عضلات می شوند پس در نتیجه ، حرکت واقعی را شبیه سازی می کند و موجب انقباض منظم عضلات می شود. در صورتی که جلسات ایکس بادی به طور منظم دنبال کنید در طی ماه اول نیز می توانید شاهد از بین رفتن چربی ها، افزایش قدرت، بهبود ظاهر پوست و.

از دهه ۱۹۵۰ تاکنون در تکنیک های کلاسیک فیزیوتراپی از جریان های الکتریکی استفاده می شود و هیچ عارضه جانبی منفی گزارش نشده است اما البته در صورتی که مربی از تخصص چندانی برخوردار نباشد ممکن است تنظیم دستگاه به درستی صورت نگیرد و فرد دچار آسیب هایی مانند شوک الکتریکی، سوختگی، خارش و التهاب پوست شود. این چیز بسیار خوبی است و باید بیشتر روی اهمیت آن در پروسه بازتوانی به خصوص بازگشت ورزشکاران به ورزش پس از آسیب فکر کرد. از اهداف هر ورزشکار حرفه ای می توان افزایش توان و کارایی بدن را اشاره کرد. ایکس بادی به گونه ای طراحی شده است که؛ به راحتی میتوان از الکترودها و کابل ها به آسانی نگهداری کرد و یا آنها را تعمیر نمود. اولین نتایج ایکس بادی چه موقع می توان دید؟ اما در ایکس بادی علاوه بر زود بازده بودن نتایج، وقت کمی از فرد گرفته می شود (۲۰ دقیقه). اگرچه درباره اثرات و نتایج ایکس بادی مطالعات خوب و قابل اتکا کمی صورت گرفته است اما کمتر گزارشی مبنی بر وجود عوارض و معایب آن منتشر شده است. برعکس، بسیاری موارد مثبت وجود دارد. اگر می خواهید نتایج ایکس بادی را مشاهده کنید علاوه بر شرکت در جلسات ورزشی باید به موارد دیگری نیز دقت کنید، از جمله اینکه بین جلسات باید ۴۸ ساعت زمان برای ریکاوری عضلات اختصاص داد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن