7 نکته و توصیه مهم سازمان بهداشت جهانی در مورد ویروس کرونا

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با توجه به اینکه ظرفیت دانشگاهی در ایران توسعه پیدا کرده و تقاضای داوطلبان باهوش برای رشتههای پزشکی بالاست، با محاسباتی که صورت گرفت قرار شد بین سه تا پنج هزار ظرفیت کنکور را در رشتههای پزشکی افزایش دهیم. زمینه و هدف: با توجه به گسترش پیشرونده بیماری کووید-19در سراسر جهان، تعیین ریسک ابتلای افراد به این بیماری در محیط­های کاری یکی از موارد ضروری در جهت مدیریت هر چه بهتر اپیدمی این بیماری است. این روزها همهجا صحبت از کروناست و هر کس که سرفهای میکند، بیاختیار اولین چیزی که به ذهنش میرسد این است که “ایوای، من هم کرونا گرفتم”. در نتیجه این بررسی دریافتند که تنها چهار نفر، یعنی ۰.۳ درصد افرادی که دوباره به کرونا مبتلا شده بودند، به شدت بیمار شدند؛ این در حالی است که این رقم در عفونت اولیه ۲.۵ درصد بود.

زحمات ستاد اجرایی برای تولید دارو چشمگیر بود، کرونا ویروس پیچیدهای است و ممکن است هر روز تغییرات جدیدی در آن ببینیم، اینکه یک دارو موثر هست و فردا نیست در تمام دنیا اینگونه است، مهم این است که ملت ما باور کرد که کشور ما توانایی تولید دارو را دارد و ملت در اوج تحریم احساس حقارت نکرد، یک بیمار ما پشت درب بیمارستان نماند، هیچ بیماری به دلیل کهولت سن پشت در بیمارستان نماند و هیچ بیمار افاغنه محروم از درمان نشد.

دکتر منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در همین زمینه درباره تصویب مواد مرتبط با ساماندهی سنجش و پذیرش دانشجو گفت: ماده ۸ این مصوبه به پذیرش در رشته پزشکی اختصاص دارد و بیشترین بحثها در این جلسه مربوط به این ماده بود. تعداد معدودی از پزشکان اعمال این قواعد را دست و پا گیر دانسته و به جای استفاده مطلوب از آن، آنرا به چالش می کشند؛ در صورتیکه این قوانین و مقررات بیشترین کمک را به پزشک در مخاطراتِ تجویز می نماید. باقریفرد با بیان اینکه حدود 55هزار دانشجوی پزشکی داریم که ظرف 7سال آینده وارد سیستم بهداشتی میشوند، تصریح کرد: یکی از مشکلات ما عدم دسترسی مردم به پزشکان است. در سالهای ابتدایی با توجه به خروج پزشکان هندی از کشور و تشدید نیاز کشور به پزشک، ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در سالهای ابتدایی دهه 60 افزایش یافت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با توجه به اینکه ظرفیت دانشگاهی در ایران توسعه پیدا کرده و تقاضای داوطلبان باهوش برای رشتههای پزشکی بالا است، با محاسباتی که صورت گرفت قرار شد بین سه تا پنج هزار ظرفیت کنکور را در رشتههای پزشکی افزایش دهیم. شریفی گفت: افرادی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند، توجه داشته باشند که دریافت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی را به روزهای آخر پیش از سفر خود موکول نکنند، زیرا در مواردی مشاهده شده است که فرد یک روز پیش از سفر خود اقدام به دریافت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی کرده و با مشکل مغایرت یا عدم ثبت اطلاعات واکسیناسیون خود مواجه شده است و این مسئله می تواند فرد را با چالش برای مراجعه حضوری و پیگیری حل مشکل روبه رو کند.

بر اساس قواعد کشورهای خارجی، گردشگران خروجی از ایران پس از خرید بلیط هواپیما خارجی، باید کارت واکسیناسیون انگلیسی به همراه QRکد قابل استعلام در اختیار داشته باشند تا بتوانند به این کشورها وارد شوند. به گفته سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، در صورتی که فردی در کارت واکسن دیجیتال انگلیسی خود با مغایرت یا عدم ثبت اطلاعات مواجه شد و در یک هفته آینده قصد سفر به سایر کشورها را داشت، کافی است در هنگام ثبت گزارش مغایرت اطلاعات واکسیناسیون تصویر بلیت سفر خود را بارگذاری کند تا زودتر از موعد به موضوع رسیدگی و اصلاحیه های لازم پس از تطابق اطلاعات انجام شود. بسیاری از کشورها اولویت دریافت واکسن را به گروههای جمعیتی با خطر بالا مانند افراد مسن و افراد در معرض ابتلا مانند کادر درمانی اختصاص دادهاند.

تا آوریل ۲۰۲۱ تعداد ۱۷ واکسن، حداقل از یک کشور مجوز استفاده درمانی برای تزریق و استفادهٔ عمومی را دریافت کردهاند. پس از دانلود کردن آن، لینک کارت واکسن دیجیتال حاوی اطلاعات واکسن تزریق شده افراد در قالب یک فایل تصویر که امکان دانلود پیدیاف آن نیز فراهم شده در اختیار متقاضی کارت واکسن دیجیتال قرار خواهد گرفت.

این بیماری به ندرت مردان جوان را تحت تأثیر قرار می دهد. حدود نیمی از این تعداد توسط کشورهای ثروتمندی خریداری شدهاند که در مجموع تنها ۱۴ درصد از جمعیت دنیا را شامل میشوند. تا ماه دسامبر ۲۰۲۰ بیش از ۱۰ میلیارد دوز واکسن توسط کشورهای مختلف، پیش سفارش شدهاند. در فاز ۳ چندین واکسن پیشنهادی دارای تأثیری ۹۵درصدی در جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ گزارش شدهاند. در صورت عدم تطابق نام و فامیل با گذرنامه، و وارد کردن اطلاعات نادرست گذرنامه، ممکن است از ورود شما به کشور مورد نظری که قصد سفر به آنجا را دارید جلوگیری به عمل آید.

البته نگاه من قطعا بدبینانه نیست، ممکن است تاثیرات خوبی هم وجود داشته باشد. البته ترس از مرگ عزیزان، امکان دارد ریشه در ترس از مرگ خود داشته باشد به این معنی که فرد تصور میکند بعد از مرگ عزیزانش، نوبت به خودش میرسد، اما اگر تحلیل را خیلی عمیق نکنیم، به هر حال ترس از مرگ عزیزان باعث میشود که ما بیشتر قدر آنها و قدر روابط انسانی خود را بدانیم. بعد از آن، کد تایید احراز هویت را دریافت خواهید کرد و در مرحله بعد، لینک مشاهده کارت واکسن دیحیتال پیامک خواهد شد. 1. بادامها را با نصف لیوان آب روی حرارت بگذارید، سی ثانیه بعد از به جوش آمدن آب حرارت را خاموش کنید. دکتر حیدریان مقدم افزود: مصرف خاکشیر به صورت ناشتا و با آب گرم می تواند راهکار موثری برای رفع یبوست باشد.

همانطور که ضخامت حلقههای رشد درخت میتواند بر اساس آب و هوای اطراف درخت در هنگام شکلگیری متفاوت باشد، خطوط رشد دندان نیز میتواند بر اساس محیط و تجربیاتی که کودک در رحم مادر و مدت کوتاهی پس از آن در زمان شکلگیری دندانها داشته، متفاوت باشد. حال پس از مدت تقریبا ۲ هفته این سامانه تکمیل شده است و امکان صدور کارت واکسن دیجیتال برای فراد فراهم شده است. برای دریافت کارت واکسن پس از وارد کردن اطلاعات هویتی پیامکی برای فرد متقاضی ارسال میشود که در آن لینک اینترنتی کیوآرکد کارت واکسن دیجیتال قرار دارد. در آن زمان اعلام شد که این سامانه در حال تکمیل است و به زودی اطلاعات تمامی افراد روی آن قرار می گیرد.

در حال حاضر، فاز اول این سامانه راهاندازی شده و مخصوص مسافرانی است که قرار است در طی ۲ هفته آینده، به کشورهای خارجی سفر کنند. ضمن اینکه تعداد پذیرش دانشجوی پزشکی و رشتههای پیرامونی آن در کشور ما پایینتر از کشورهای دیگر منطقه است. ما ۶۸ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در سراسر کشور، حدود ۲۷۰ هزار دانشجوی علوم پزشکی در رشته های مختلف و ۲۰ هزار نفر هیات علمی، داریم، همچنین ۲۵۰ رشته محل در دانشگاه ها داریم که همه ساله در حال تغییر است. در سال 1401 دانشگاه ها مشابه سال های قبل دانشجو پذیرش خواهند کرد. سپس، مطابق تصویر زیر با وارد کرد شماره ملی و تاریخ تولد و شماره همراه و سپس احراز هویت با کد پیامک شده به شماره موبایل، لینک دریافت کارت واکسن برای شما پیامک خواهد شد.

  • چگونه میتوانیم از دوباره بیمار شدن خود جلوگیری کنیم؟
  • دوری از افراد مریض
  • معاونت بهداشت
  • شیر نیم لیتر
  • ثبت مدارک مربوط به سهمیه
  • تغییر ژن ها
  • معاونت آموزشی
  • استفاده از ژل شستشوی بانوان

سپس، اطلاعات شخصی از جمله شماره گذرنامه، ملی و تلفن همراه را وارد نمایید. برای دریافت کارت فارسی، گزینه کارت دیجیتال فارسی و برای دریافت کارت انگلیسی، گزینه کارت دیجیتال انگلیسی را انتخاب نمایید. فارسی به عنوان زبان غالب در ادبیات، روزنامهنگاری و علوم به کار برده میشود. این توصیه ها در مقاله ای با عنوان “برنامه ریزی عملیاتی بیمارستان و مدیریت بحران” منتشر شده است. برای تسهیل سفر مسافران ایرانی به کشورهای خارجی، مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا را برای مسافران خروجی راه اندازی کرده است. محمدرضا پهلوی، در سیاست خارجی به دنبال دوری از تنش بود و با وجود روابط نزدیک با آمریکا، با اتحاد جماهیر شوروی نیز روابط مناسبی ایجاد کرد؛ در همین حال، با بسیاری از کشورهای جنبش عدم تعهد، روابط گرمی را حفظ کرد.