20 پروژه ساده برای تمرین برنامه نویسی (بخش اول)

حال که این سیستمهای مدیریت محتوا را بررسی کردیم و خواص هر کدام را متوجه شدیم میتوانیم بفهمیم که چرا وردپرس تا این حد محبوب شده است. کار این تابع مانند تابع قبلی است با این تفاوت که مقدار بازگشتی را در ارایه ذخیره میکند. این ابزار به شما کمک می کند تا فضای کار خود را به دلخواه تنظیم کنید. خب حالا اجازه دهید تا دلیل محبوبیت این غول سیستمهای مدیریت محتوای جهان را به شما بگویم. جوملا از نظر محبوبیت رتبه دوم را در بین سیستمهای مدیریت محتوا دارد.

در صورت نیاز به عملکرد های پیچیده وب سایت، از CMS اختصاصی به جای سیستم های مدیریت محتوای متن باز استفاده می شود. طراحی سایت، ارگانیسم پیچیده ای است که در آن تمام عناصر ، حتی مواردی که از چشم پنهان هستند ، با هم کار می کنند تا مکانی عالی را فراهم کنند. ارگومنت اول یک رشته ,ارگومنت دوم یک عدد است که موقعیت شروع میباشد.

ارگومنت اول عدد مورد نظر، ارگومنت دوم دقت اعشار و ارگومنت سوم و چھارم کارکترھای جدا کننده ھستند. این تابع سه ارگومان دریافت میکند که ارگومنت سومی اختیاری است. اما ممکن است برایتان سوال باشد که تفاوت بین IDE و Editor چیست و کدام یک از آن ها بهتر است.

بطور مثال در صورتی که یکی از مشتریان ادعای دادخواست یا بازنگری مطلب و یا فرم خاصی مربوط به ماهها و یا حتی سال های گذشته را داشته باشد، ممکن است سازمان را در شرایط سختی قرار دهد. اون چیزی که Joomla رو مجزا میکنه، پشتیبانی داخلی چند زبانه و گزینه های پیشرفته مدیریت کاربر و محتوا است که اونو برای عضویت، و فعالیت در سایت های شبکه های اجتماعی ایده آل میکنه. نکته مهم در آموزش php توجه به این مورد است که سیستم های مدیریت محتوای همچون وردپرس wordpress ، جوملا joomla ، دروپال DRUPAL ، اکسپرشن انجینEXPRESSIONENGINE ، تکست پترن TEXTPATTERN و غیره همگی بر مبنای php نوشته شده اند .

همچنین بعد از اتمام مراحل خرید جملاتی از جنس ” از خرید شما متشکریم، محصول شما درراه است.” پیامی از جنس همراهی با مشتری همراه با احترام را به کاربر القا میکند.اثبات کنید سایت شما امن است. برای بدست اوردن توان یک عدد از تابع زیر استفاده میشود. این تابع برای بدست اوردن جذر یک عدد بکار میرود. قبلاً برای اینکه بتوانید زبان برنامهنویسی و کدنویسی را یاد بگیرید باید زمان زیادی را در کلاسهای مختلف هدر میدادید، این در حالی است که در حال حاضر میتوانید خیلی راحت و بهصورت آنلاین، برنامهنویسی را در هر جایی که هستید یاد بگیرید.

برنامه نویسی به ابزارهای نرم افزاری زیادی احتیاج ندارد زیرا فقط یک کد ترجمه به فرم قابل خواندن ماشین است. پس این شما هستید که بنا به شرایط، علاقه و معیار های خودتان تصمیم می گیرید از چه ابزاری برای برنامه نویسی php استفاده کنید و جایز نیست از کسی بپرسید.

اما علت این که برنامه نویسان برای کد نویسی از نوت پد استفاده نمی کنند چیست؟ جایگزین کردن الگوھا با استفاده از تابع زیر این تابع سه ارگومان دریافت میکند. علاوه بر پروسه طراحی که نسبتاً هزینه زیادی دارد و صرفا طراحان سایت میتوانند از پس آن بربیایند، هزینه نگهداری و پشتیبانی آن را هم باید در نظر بگیرید. شرکت طراح سایت در زمینه طراحی سایت بومهن گام های خوبی برداشته است به این صورت که طراحی وبسایت را به صورت حرفه ای انجام می دهد.

در تصویر بالا یک سند html ایجاد شده و در آن یک خط کد php نوشته شده است که درخواست نمایش عبارت hello world را در یک تگ p میدهد. اما مثلا در داخل این صفحه و در طی توضیحات خبر اصلی، رویداد های دیگری هم نوشته شده است که هر کدام از آنها عنوان منحصر بخود را دارند، که می توان از سایر heading ها استفاده کرد. اولین ارگومان یک عبارت منظم جھت تطبیق الگوھا است. در صورتی که فقط ارگومان اولی را به تابع بدھیم، تابع متون دریافی را در قالب خطوطی که شامل ۷۵ کارکتر است را قالب بندی خواھد کرد.