چرا ترور یحیی السنوار در رأس اولویتهای تلآویو است؟

گروه سیاست سایت فردا – نامه به رئیس جمهور تازهترین اقدام محمود احمدینژاد با شائبه انتخاباتی و تبلیغاتی است. او بهتر از هر سیاستمداری در ایران، رسانه و دیده شدن را درک کرده است. از اواخر هفته گذشته تاکنون، مباحث پیرامون معرفی کابینه دوازدهم و وزیران پیشنهادی روحانی داغ تر و جدی تر شده و لابی های سیاسی زیادی را پیرامون این مقوله از سوی چهره ها، جریانات و گروه های سیاسی شاهد بوده ایم، این مسأله به داغ تر شدن گمانه زنی پیرامون معرفی گزینه های احتمالی وزارت در رسانه ها نیز انجامیده است و هر روز شاهد انتشار نام و لیست های مختلفی در این رابطه هستیم.

حاجیلو خاطرنشان کرد: تنها تفاوت دیدگاه بایدن و ترامپ در زمینه تحریمهای ایران این است که دموکراتها معتقدند برای هر موضوعی باید مذاکرات جداگانه انجام شود اما جمهوریخواهان معتقدند در یک توافق باید همه چیز دیده شود که اینجا نیز هوشمندی دموکراتها دیده میشود. ما باید کل رزومه و زندگی هر فرد را بررسی کنیم، نه مدتزمانی را که داماد یا عروس شده است.

فرقی نمیکند رسانه مصاحبه کننده ورزشی باشد یا سیاسی، پربازدید باشد یا کم مخاطب. گروه سیاست سایت فردا: مصاحبه اخیر محمود احمدینژاد با مهدی نصیری که روز پنجشنبه سر و صدای زیادی به پا کرد، اما رئیس جمهور سابق را آنطور که میخواست به هدف نرساند. انتقاد اخیر اوباما از ترامپ بسیار شدیداللحن و یکی از تندترین انتقادهایی است که از زبان او شنیده ایم.

او در سخنان خود از رضا پهلوی به عنوان رهبر جریانهای اپوزیسیون و همچنین معترضان داخلی در ایران نام برد و خواستار حمایت بیشتر آمریکا و اروپا از معترضان شد.

تقلای بیثمر؛ دوباره انتخابات شد و احمدینژاد یاد حجاب افتاد! گروه سیاست سایت فردا – محمود احمدینژاد که همیشه مطرح بودن در رسانهها را دوست داشته، این بار هم توانست خود را مورد توجه قرار دهد. وی درباره تشکیل دولت سایه از سوی حسن روحانی هم گفت: اینها گمانهزنی است.

او شبیه هیچکدام از سیاستمداران ایرانی قبل و بعد از انقلاب نیست. رویداد۲۴ وی در مصاحبه با شبکه «الجدید» لبنان که ضدحزبالله است گفت: مسائل سوریه باید مطابق خواست مردم سوریه پیش برود نه دخالت ایران، حزبالله و دیگر نیروهای نیابتی خارجی.احمدینژاد که در این مصاحبه تلاش کرد وانمود کند مردم سوریه همان کسانی هستند که علیه دولت این کشور میجنگند، حضور قانونی حزبالله و نیروهای ایرانی در سوریه که به دعوت دولت این کشور صورت گرفته است را «دخالت» نامید.بیشتر بخوانید: رفتارهای خارج از عرف سیاسی احمدینژاد با چه هدفی انجام میشود؟

احمدینژاد که در این مصاحبه تلاش کرد وانمود کند مردم سوریه همان کسانی هستند که علیه دولت این کشور میجنگند، حضور قانونی حزبالله و نیروهای ایرانی در سوریه که به دعوت دولت این کشور صورت گرفته است را «دخالت» نامید.

البته این آمار شامل کسانی که بنیاد هریتیج برای سمتهای مختلف در دولت معرفی و پیشنهاد کرده است، نمیشود. رویداد۲۴ دکتر صادق زیباکلام، استاد دانشگاه تهران، در گفتوگویی به جنبههای مختلف انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ پرداخت. رویداد۲۴ محمود احمدینژاد رئیسجمهور سابق با صدور بیانیهای شهادت دکتر محسن فخری زاده را به ملت ایران تسلیت گفت و تأکید کرد که در دوران ریاست جمهوری خود و علیرغم اصرار مقامات آژانس اتمی، هرگز اجازه نداد که آنان با شهید فخریزاده مصاحبه یا ملاقات کنند.متن این بیانیه به شرح زیر است.بسم الله الرحمن الرحیمبار دیگر دست پلید انساننماهای مدعی مدیریت جهان، از آستین عناصری بیارزش بیرون آمد و انسانی مدیر و خدوم را از ملت ایران گرفت.سلطهگران جهانی که قواعد بین المللی وضعشده توسط خودشان را آشکارا نقض میکنند و با لبخند رضایت بر یک جنایت ضدبشری مهر تأیید میزنند، چگونه انتظار دارند که این قواعد برای آنان امنیت و پایداری استیلا به بار آورد؟

رویداد۲۴ حمید رسایی که در زمره شیفتگان رئیس دولت سابق قرار دارد سالها قبل در تمجید از عملکرد رئیس جمهور سابق در نیویورک گفته بود: دکتر احمدی نژاد جواب سوالات را در مصاحبهها با طرح یک سوال عنوان میکرد که آنها را خلع سلاح مینمود. به گزارش صدای ایران محمود احمدی نژاد گفت: کرونا که معلوم است یک ویروس آزمایشگاهی است، ساخته شده و عمدا منتشر شده است با اهداف سیاسی.

به رغم این تفاوت اما، حفظ تمامیت ارضی، حفظ استقلال، تامین امنیت ملی، رفاه ملی، حیثیت ملی و کسب قدرت از خواست ها و اهداف اولیه ی مشترک همه کشورها به شمار می رود. همچنان درجلسه، تصمیم اتخاذ شد تا به هدف ارزیابی وضعیت ورزش و تربیت بدنی کشور وارائۀ برنامه های کاری ریاست کمیتۀ ملی المپیک ، رئیس آن کمیته روز سه شنبه 23حمل درجلسه حضور یابد.

به گزارش سرویس بین الملل­ ­خبرگزاری صدا و سیما، عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: دو موشکی که از غزه شلیک و در سواحل یافا و تل آویو منفجر شد، حامل این پیام برای اسرائیلی هاست که اگر ابوهواش، اسیر اعتصاب کننده غذا که هم اکنون در کما به سر میبرد، شهید شود، حمله موشکی آغاز خواهد شد.

در یک تقسیم بندی کلان سه نوع فرهنگ سیاسی را از هم تفکیک کرده است. او از حاکمیت رانده و از مردم مانده، تلاش دارد تا از آب گلآلود این روزها ماهی خود را صید کند.

این بار، اما کمی فرق دارد به خصوص که چیزی تا انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده و با توجه به میل برگشت به قدرت که در هر اقدام وی، عیان است میتوان این کار را هم پوپولیستی و برای جلب نظر مردم دانست.دست روی مساله حساسی هم گذاشته است؛ جنگ. ۲۴ میلیونی که به روحانی رای دادند با جرثقیل هم پای صندوق نمیآیند.

پس به دوری و دوستی اعتقاد دارید. در این مدت تقریبا هیچ پروژه ی مهم و تأثیرگذار دولتی کلید نخورد و به بهره برداری نرسید و برخلاف گذشته که سازمان منطقه ازاد کیش خود به ایجاد برخی زیرساخت های گردشگری و عمرانی برای رونق اقتصاد کیش اقدام می نمود، به ویژه در چهارسال گذشته، توقف کامل پروژه های عمرانی را شاهد بوده ایم و به جز معدود پیشرفت حاصله در دوره مدیریت انصاری لاری بر سازمان، اکثر پروژه ها جنبه نمایشی داشته و تعداد محدودی از پروژه ها نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی و یا به صورت مشارکتی در شرایط بسیار سخت با وجود بروکراسی فراوان اداری که با آن مواجه بودند به نتیجه رسید.

گروه سیاست سایت فردا – محمود احمدینژاد هیچ وقت نخواسته که بی سر و صدا و مثل یک رئیس جمهور سابق یا یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت کند. ساعت 24- چند روز پیش بود که کانالهای تلگرامی و متعاقبا پایگاههای خبری از مصاحبه محمود احمدینژاد، رییسجمهوری سابق و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام با رادیو اروپای آزاد خبر دادند.

در چارچوب رویکرد قدرت هوشمند باراک اوباما در تلاش بود از سیاست یک جانبه گرایانه و سخت افزارانه دوران بوش پسر پرهیز کند و در عوض رویکرد مبتنی بر چند جانبه گرایی، روش های دیپلماتیک، تاکید بر مذاکره، ائتلاف گرایی، اجماع گرایی بین الملل و نهادگرایی بین الملل را در قبال ایران اتخاذ کند. مصاحبههای پشت سر همی که تیم رسانهای احمدینژاد برای او ترتیب میدهند نیز تحقق بخشی از این رویکرد است؛ رویکردی که بر همیشه در دیدرس رسانهها بودن و رواج تفکر جریان موسوم به بهار تاکید دارد.

خبرگزاری فارس ـ رفتارهای رئیسجمهور سابق در ماههای اخیر نشان میدهد، او تصمیم گرفته است با پیادهسازی چندین سناریو، آمدنش به عرصه انتخابات 1400 را به یک مطالبه مردمی تبدیل کند. آفتابنیوز : حمید رسایی نماینده وقت مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تاریخ هشتم مهرماه سال ۱۳۸۸ می گوید: بر خلاف نظر دیگران که اول باید مسایل داخلی را حل کرده و بعد به مسایل خارجی توجه کرد ، تا حضور فعال در خارج نداشته باشیم نمی توانیم به توسعه درونی دست یابیم و چهارمین سفر دیگر احمدی نژاد سفری فعال و پرتحرک بود و سفر اخیر برخلاف سفرهای گذشته نوعی جهاد به حساب می آمد.

به گزارش فارس، این یار دیرین امام و رهبری و از مبارزین برجسته قبل از انقلاب از چندی پیش به دلیل کهولت سن و بیماری دستگاه گوارشی در بستر بیماری بودند که در ۸۹ سالگی به دیدار حق شتافت این در حالی است که او در طول دوران انقلاب اسلامی خدمات ارزنده ای را به کشور ارائه کرد.

او همیشه سعی کرده که مثل روزهای اوج خود یعنی دوران ریاست جمهوری در صدر اخبار باشد و هر بار هم که لب به سخن گشوده، موفق شده به این هدف برسد. این اولین قبله مسلمین و مسجد الاقصی، اکنون در اشغال دشمنان اسلام است و دشمن اشغالگر و هم پیمانان بدسرشت آنها اگر فرصت پیدا کنند تمام سرزمین ما را اشغال میکنند.