پایگاه اطلاعرسانی و خبری جماران

پس هر کس دیگری را از چیزی بیاگاهاند، او را خبر داده است، چه از خود و چه از دیگری(گاهی «خبر» را در مقابل «انشاء» استعمال میکنند. در موارد نقص فنی دستگاه شمارش گر عده حاضران مستند به شمارش اکثریت منشیان خواهد بود. ماده 119 – کلیه انتخاباتی که در مجلس و کمیسیون ها و شعب به عمل می آید، اعم از اینکه فردی یا جمعی باشد باستثناء انتخاب رئیس، اعضاء حقوقدان شورای نگهبان که با اکثریت مطلق عده حاضر انتخاب می شوند و موارد دیگری که در این آیین نامه حد و نصاب دیگری برای آن تعیین شده است با رأی اکثریت نسبی است و در صورت تساوی آراء، به تعداد مورد نیاز از منتخبین به حکم قرعه تعیین می شود. د – مدت نطق برای مسائل مهم مربوط به سیاست خارجی از قبیل عهدنامه ها و مقاوله نامه ها و موافقتنامه های بین المللی حداکثر سه ساعت و برای هر ناطق حداکثر پانزده دقیقه خواهد بود. 3- تصویب تقاضای دو و سه فوریت طرحها و لوایح.

ماده 113 – هر گاه هنگام بحث در بارة طرحها و لوایح، رئیس جمهور و معاونان او، وزیران و معاونان آنان و همچنین مخبرین کمیسیون های مربوطه لازم بدانند در موضوع مورد بحث با رعایت مواد طرح شده صحبت کنند، برابر مدت تعیین شده در آیین نامه به آنان اجازه داده خواهد شد. متکی فرمان برکناری همزمان چهار سفیر ایران در چهار کشور مهم انگلیس، آلمان، فرانسه و مالزی را داد. از جمله اقدامات بچگانه دولت کودتایی این بود که مانع نصب عکس دکتر فاطمی در لوحه عکسهای وزرای خارجه ایران شدند. ماده 114 – به جز مذاکرات مربوط به استیضاح و لایحه بودجه، در صورتی که حداقل دو مخالف و در صورت وجود، دو موافق نسبت به طرح یا لایحه ای صحبت کرده باشند، هر یک از نمایندگان می توانند کتباً کفایت مذاکرات را پیشنهاد کنند. بازی اکشن نقشآفرینی ترسناک Dying Light 2 Stay Human شروع بسیار خوبی در استیم داشته و توجه تعداد زیادی از بازیکنها را به خود جلب کرده است.

اسامی کلیه نامزدها با تعداد آراء آنان توسط رئیس جلسه اعلام می شود. ماده 127 – به مجرد اعلام اخذ رأی، توسط رئیس جلسه تعداد نمایندگان حاضر در جلسه به استناد دستگاه شمارش گر اعلام و بلافاصله اخذ رأی به عمل می آید. ساحل خواری و تجاوز به حریم عمومی، پدیدهای است که تازگی ندارد و در سالهای گذشته برخی افراد و سازمانها به بهانه ساخت مراکز فرهنگی و گردشگری در حوزه دریا، پا روی قوانین گذاشتند. ماده 124 – در رأی علنی با ورقه، هر نماینده دارای سه نوع کارت سفید، کبود و زرد است که اسم آن نماینده روی کارتها چاپ شده است. ماده 7 – رئیس جمهور و معاونان او، وزیران به اجتماع یا به انفراد حق شرکت در جلسات علنی مجلس را دارند و می توانند مشاوران خود را نیزهمراه داشته باشند و رئیس قوه قضائیه برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور در مجلس شرکت می کند و همچنین اعضای شورای نگهبان حق حضور در کلیه جلسات رسمی مجلس را دارند و چنانچه طرح یا لایحهای با قید دو یا سه فوریت در دستور مجلس قرار گیرد اعضاء شورای نگهبان باید در آن جلسه شرکت نمایند.

تبصره 1 – نمایندگانی که داوطلب عضویت در هیأت رئیسه هستند، باید حداکثر تا پایان وقت اداری روز افتتاحیه مجلس برای ثبت نام به هیأت رئیسه سنی مراجعه کنند و این موضوع قبلاً باید به اطلاع نمایندگان برسد. هنگام اخذ رأی علنی با ورقه، نمایندگان کارت سفید یا کبود یا زرد خودشان را با نظارت منشیان در گلدانها می ریزند. کارت سفید علامت قبول، کارت کبود علامت رد و کارت زرد علامت امتناع است.

این مرکز، مرکز بسیار مهمّی است. نظرات ما در مورد بحران اوکراین نیز بسیار مشابه یکدیگر است. اقتصادنیوز: وزارت خارجه کره جنوبی خبر داد معاون وزیر امور خارجه این کشور طی تماس با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران،… نماینده ای که در صورت مشروح مذاکرات مطلبی بر خلاف اظهارات او ثبت شده باشد، بطور اختصار می تواند فقط نسبت به همان مورد در جلسه رسمی تذکر دهد و بعداً اصلاح آن قسمت از مذاکرات، در مجموعه مذاکرات مجلس درج می شود. با توجه به اصلاح به عمل آمده، اطلاق حکم مذکور در صدر ماده نسبت به مواردی که پیشنویس قرارداد، متضمن انشاء قرارداد است، خلاف موازین شرع شناخته شد. ماده 118 – مصوبات مجلس با رأی موافق اکثریت مطلق حاضرین معتبر است مگر در مواردی که در قانون اساسی و یا این آیین نامه نصاب دیگریمعین شده باشد. در نظام جمهوری اسلامی ایران، تفسیر قانون اساسی بر عهده «شورای نگهبان»، به عنوان قوة مؤسس ناظر، گذاشته شده است که به نیابت و جانشینی از مجلسِ مؤسسِ قانون­گذار، قانون اساسی را تفسیر خواهد کرد.

ماده 3 – نمایندگان حاضر در مجلس طبق اصل شصت و هفتم (67) قانون اساسی سوگند یاد می کنند. بدین ترتیب، کسانی که از حیث علمی در درجه فقاهت بوده و از مسایل و نیازهای روز آگاهی داشته و از حیث اخلاقی نیز در مرتبه عدالت قرار دارند، وظیفه صیانت و پاسداری از شرع و قانون اساسی را برعهده دارند. مصوب جلسه مورخ بیست و چهارم آذر ماه یکهزار چهارصد هیأت وزیران در جلسه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

نائب رئیس مجلس با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور که دولت دوازدهم به دولت سیزدهم تحویل داده شد، اظهار داشت: بنده در سفر رییس جمهور به استان اردبیل به عنوان نماینده مردم اردبیل در مجلس وقت داشتم که سه دقیقه صحبت کنم به آقای رییس جمهور گفتم که میدانم شما دولت را از باب نقدینگی، تورم، ذخیره کالاهای اساسی در چه شرایطی کشور را تحویل گرفتید از اینکه خودتان این شرایط کشور را مدیریت کردید و این مشکلات را به جامعه منتقل نکردید از شما تشکر میکنم. تبصره 1- هر یک از نمایندگان می تواند در هر جلسه برای حداکثر سه نفر که به آنها اعتماد دارد، درخواست صدور کارت ورود به محل تماشاچیان را بنماید.انتظامات مجلس موظف به صدور کارت برای آنان می باشد. در پاسخ به این سؤال باید گفت که مسائل جامعه آنقدر وسیع و گسترده و پیچیده است که هیچ کس قادر نیست به همه ابعاد آن، آگاهی داشته باشد تا بتواند برای همه آنها، مقررات مورد نیاز را پیش­بینی کند.

به گزارش شبکه شرق، پس از ارسال پاسخ از سوی شورای نگهبان به علی لاریجانی درباره دلایل رد صلاحیتش، رئیس سابق مجلس در نامه مبسوطی به تاریخ ۲۷ مهرماه که به تعدادی از سران نظام و مقامات عالیرتبه ارسال کرد، توضیحاتی در خصوص رای شورای نگهبان مطرح و از برخی مواردی که به ادعای وی بیدقتی شده است، گلایه نمود. با بررسی ماهیت کارکرد شورای نگهبان در قالب تحقیقات تحلیلی اکتشافی مشخص می شود که نظرات شورا در مواردی که کارکرد اصلی شورا تطبیق موضوع با حکم است، قضایی است، و در مواردی که به ارائه ی نظرات تفسیری و مشورتی می پردازد، کارکرد آن مبتنی بر نوع خاصی از کارویژه ی تفسیری است. ماده 126 – در مواردی که نتیجه اخذ رأی با قیام و قعود توسط حداقل دو نفر از منشیان هیأت رئیسه و یا بیست و پنج نفر از نمایندگان حاضر در مجلس مورد تردید باشد، ظرف مدت پانزده دقیقه بعد از اعلام رأی مذکور، بدون بحث با اخذ رأی علنی با ورقه رفع تردید به عمل می آید.

همچنین طالب ریکانی، کاپیتان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان اعلام کرد: هشت نفر از بازیکنان این تیم به فدراسیون نامه نوشتهاند و قصد دارند قراردادشان را یک طرفه فسخ کنند. او غیر از شطرنج در جای دیگری نمیتواند کنترل اوضاع را به دست گرفته و این باعث فروپاشیاش میشود.

هر گاه حداقل ده نفر از نمایندگان به جای استفاده از دستگاه الکترونیکی و یا قیام و قعود رأی علنی با ورقه را تقاضا نمایند. اقدام مهمتر رهبر فقید انقلاب این بود که به جای آن دو سوم ایدۀ «مصلحت» را اجرایی کرد و ابتدا شورای تشخیص و بعد مجمع تشخیص مصلحت تشکیل شد تا بین عرف و شرع، اقتضائات مدرن حکومت داری زیر عنوان مصلحت گره گشا باشد. تبصره 3 – پس از تشکیل هیأت رئیسه، گزارش شعب پانزده گانه در مجلس قرائت و تصویب اعتبارنامه ها اعلام می شود. 2- انتخابات داخلی شعب و کمیسیون ها. تبصره – شعب ثبت نام و اخذ رأي مخصوص حوزه هاي انتخابيه مناطق مذكور، در شهرستانهائي داير مي شود كه حداقل دو هزار و پانصد مهاجر ناشي از وضعيت مزبور از آن حوزه انتخابيه، در محدوده شهرستان مهاجر بوده و اسكان يافته باشند و امكان بازگشت به حوزه انتخابيه خود را نداشته باشند. سریال ملکه گامبی یا ملکه شطرنج در هفت قسمت فعلا منتشر گردیده که دوبله فارسی این سریال رو از سایت تایم مووی می توانید به صورت دوبله دوزبانه و دوبله سانسور شده دریافت کنید.

  1. همه
  2. برترین گلهای دور چهارم تاریخ جام حذفی انگلیس
  3. پایان غیررسمی مرحله گروهی لیگ فوتسال زنان
  4. شانس قهرمانی
  5. چند رسانه ای
  6. اعلام قیمت مرغ قطعه بندی تا پایان سال
  7. پیشنهاد مسکوت ماندن طرح و یا لایحه و مخالفت با آن
  8. دفاع از توهین و تحریف نطق

کلیه حقوق این سایت متعلق به شورای نگهبان است. در دو ردیف اول رئیس جمهور، معاونان و مشاوران او، اعضای شورای نگهبان و هیأت وزیران و معاونان امور مجلس و دیگر افراد مجاز طبق این آیین نامه خواهند نشست و افراد مذکور بهیچوجه مجاز به نشستن در صندلی نمایندگان و یا تردد در محل استقرار نمایندگان نمی باشند. چنانچه تردید در رأی گیری در پانزده دقیقه آخر جلسه آخر جلسه باشد، می توان در جلسه بعد رفع تردید به عمل آورد.