وقت فوری سفارت انگلیس در تهران

سلاح سرد و گرم همراه خود نداشته باشید و در صورتی که شخصی شما را همراهی می کند وسایل را خارج از سفارت به او بسپارید. در این میان نیز برخی جابه جایی ها در کابینه صورت خواهد گرفت که از مهم ترین آن میتوان به معرفی محمد نهاوندیان رئیس فعلی دفتر رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهوری ایران به عنوان وزیر اقتصاد دولت دوازدهم اشاره کرد . بر اساس این گزارش ، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس فعلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز با تشکیل دولت دوازدهم جای خود را به یکی از مدیران ارشد دولت یازدهم خواهد داد .

با وجود اختلاف شدید بین دیدگاه های احمدی نژاد و رئیسی ، رد پای رئیس جمهور اسبق و جنجالی ایران در کابینه رئیس جمهور منتخب توسط برخی رسانه ها زده شده است.

  • آدرس وزارت خانه در تهران : خ ملاصدرا بن بست صدر – واحد ۷
  • شماره تلفن در دسترس ، جهت هماهنگی و پیگیری
  • اشلی بلزر بایدن
  • آدرس وزارت خانه در تهران : خ مشکی – تقاطع مسجد فخر

روزنامه شرق در بررسی گزینه های احتمالی تصدی وزارت نفت – شاید مهم ترین وزارتخانه اقتصادی ایران – کسی را دارای بیشترین شانس دانسته که می توان وی را یک وزیر مورد تائید احمدی نژاد نامید، گرچه تحولات فراوانی هم در این مقام مسئول اسبق ایجاد شده و احمدی نژادی برشمردن او ، قطعا توصیف دقیقی از وی نیست.

شرق گزینه احتمالی وزارت نفت در کابینه حجت الاسلام رئیسی را مسعود میرکاظمی دانسته و درباره او نوشته است؛ … حالا اما بازار داغ گمانه زنی ها این روزها به اوج خود رسیده است و رئیس جمهور منتخب که پیش از این از مردم خواسته بود بهترین گزینه را برای هر پست در سامانه « یاران رئیسی» به او معرفی کنند، گویا به جمع بندی نهایی رسیده و حتی آن گونه که شایع شده است؛ فهرست ۵۰ نفره اعضای کابینه جدید، برای استعلام به یکی از دستگاههای نظارتی نیز ارسال شده است.

از اواخر هفته گذشته تاکنون، مباحث پیرامون معرفی کابینه دوازدهم و وزیران پیشنهادی روحانی داغ تر و جدی تر شده و لابی های سیاسی زیادی را پیرامون این مقوله از سوی چهره ها، جریانات و گروه های سیاسی شاهد بوده ایم، این مسأله به داغ تر شدن گمانه زنی پیرامون معرفی گزینه های احتمالی وزارت در رسانه ها نیز انجامیده است و هر روز شاهد انتشار نام و لیست های مختلفی در این رابطه هستیم.

راهبرد سیاسی اگرچه زیرکانهتر بود اما آن هم سرنوشت مشابهی داشت. رئیس جمهور آمریکا در این گفتگو همچنین به غنی توصیه کرد از افغانهای قدرتمند در ارتباط با راهبرد نظامی در آینده کمک بگیرد، و سپس یک “مبارز” را مسئول این تلاش کند، واژهای که به ژنرال بسم الله خان محمدی وزیر دفاع افغانستان اشاره دارد. به هر صورت اگر اشتباه نکنم، کلاس با ۱۲ شاگرد تشکیل شد و سال بعد، با تخصصی شدن دبیرستانها، به دبیرستان رکنیه منتقل شدیم.

افغان پیپر اشتباه کرده و این خبر را در بخش شایعات قرار نداده است! جنرال خدایداد واقعا ظلم است که متصدی چنین پست مهم که ترویج وتولید مواد مخدر افغانستان را بدنام کرده است باشد ایجاب میکرد که دراین پست یک شخص قوی ومردمی مقرر میشد مانند گل آغا شیرزی تا میتوانست اوضاع ولایات جنوبی را تامین میکرد وضمنا مانع قاچاق این پدیده شوم میگردید.

درین کابینه یگانه شخصی که به اساس شایستگی، اهلیت و تخصص انتخاب گردیده همانا آقای رهین وزیر فرهنگ است باقی وزرا همه مانند کابینه سابقه است و هیچ فرقی با گذشته ندارد. بایدن ماه گذشته از ذخایر اضطراری نفت آمریکا استفاده کرد تا از قیمت های سرسام آور انرژی کشور بکاهد. در ماه آوریل من اعلام کردم که ایالات متحده منابع مالی بین المللی مان را برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای کاهش اثرات اقلیمی دو برابر خواهد کرد، و امروز با افتخار اعلام می کنم که ما مجدداً برای دو برابر کردن آن مبلغ با کنگره کار خواهیم کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان، کابینه این کشور به ریاست ملک سلمان، پادشاه عربستان حمایت کامل خود را از امارات در برابر تمام آنچه “امنیت و ثبات” این کشور را تهدید میکند، اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، عبدالقهار بلخی امروز شنبه در توئیتی نوشت که امیرخان متقی در این سفر با مقامات ایرانی در باره مسائل سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و مهاجران افغان در جمهوری اسلامی ایران بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

اینکه او از همین الان با این بهانه که ایران به بمب هستهای نزدیک شده است، آن هم در شرایطی که هنوز کشورمان در برجام باقی مانده است تدارکات آینده را در صورت ریاستجمهوری دیده است. اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی لیست مورد نظر دکتر روحانی تا حدی تکمیل شده است و ایشان به جمع بندی نهایی رسیده اند.

درحالیکه برخی رسانهها و چهرههای اصولگرا معتقدند که رئیسی باید به سمت استفاده از نیروهای جوان برود، حمیدرضا ترقی، عضو حزب مؤتلفه اسلامی، درباره ضرورتهای بهرهگیری کابینه سیزدهم از متولدین دهه ۶۰، گفته است: دولت رئیسی براساس شاخصهای مقام معظم رهبری، باید جوانان حزباللهی و انقلابی با روحیه جهادی را در کابینه و دولت به کار بگیرد؛ این روحیه چه در دههشصتیها باشد و چه در دهه هفتادیها مهم نیست؛ اما به طور طبیعی متولدین دهه ۶۰ که الان ۴۰ سال را رد کردهاند و از نظر تخصص و تجربه نیز از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، میتوانند نقش بسزایی را در این شرایط کشور در مدیریتهای اجرائی ایفا کنند.

دولتِ روحانی نخستین دولت در دهه ۹۰ و دولت رئیسی آخرین آن است؛ در دولت یازدهم علی طیبنیا بیشترین رای را از مجلس کسب کرد و عباس آخوندی با کمترین میزان آرا راهی وزارت راه و شهرسازی شد. پرزیدنت بایدن چندین دهه تجربه سیاست خارجی در کاخ سفید و سنا را دارد امری که در عرصه ریاست جمهوری امریکا معمول نبوده است. در جریان برنامه زنده فیسبوکی بنیامین نتانیاهو، یک نفر از رهبر حزب اپوزیسیون لیکود درباره دیدار اوایل شهریور ماه بنت با جو بایدن در کاخ سفید سوال کرد و نظر او را جویا شد.

رویکرد ما کاملاً با مأموریت سازمان ملل متحد و ارزش هایی که همه ما هنگام تدوین این منشور بر آن توافق کردیم مطابقت دارد. همزمان با افزایش تنشها میان واشنگتن و مسکو بر سر اوکراین و در حالیکه قرار است مذاکرات امنیتی میان دو قدرت در ژانویه ۲۰۲۲ آغاز شود، جو بایدن و ولادیمیر پوتین ۳۰ دسامبر ۲۰۲۱ (۹ دی) ۵۰ دقیقه با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند.

پس از آن چند تن از شاگردان برای تکمیل تحصیلات به فرانسه اعزام شدند ولی نخستین کسی که در ایران درجه دکتری گرفت خلیل خان ثقفی (اعلمالدوله) است که در ۱۳۰۵ فارغالتحصیل شد. تشکر از اقای کرزی صاحب گر چند بعضی از وزیر های اعلان شده در لیست سیاه هست ولی بدلیل که حمایت میشوند در سری جای خود ابقا شده و خیلی هم هستند کسانی که در لیست سیاه نیست ولی انان بنده های خدا چیزی بنام کار در افغانستان را نمی شناسد وزیرای بی مصرف و بی خاصیت در بین این کابینه زیاد است خوب به هر حال برای کاکا کرزی و تیمش ارزوی موفقیت دارم و پشنهاد میکنم دیگر مصلحت سنجی هارا کنار بگذارد و با قاطعیت تمام بر اداره امور کشور همت گمارد تا هم خشنودی خدا را و هم خلق را در پی داشته باشد .

چندین ماه را برای ابقای چند وزیر سپری کرد و شاید تنها یک شب را برای انتخاب وزیران جدید. وزیر عدلیه ، سرور دانش یک آدم بی خاصیت وبی بخار نه برای خودش .نه برای ملت افغانستان بدرد میخورد خلاص یک بوت درکابینه کرزی است!