وزیران و معاونان دولت روحانی این روزها چه کار می کنند؟

جف راتکه، دیپلمات سابق آمریکایی و رئیس موسسه مطالعات آلمان در دانشگاه جان هاپکینز به آسوشیتدپرس می گوید: «مهم ترین موضوع مورد مذاکره میان بایدن و شولتس چگونگی ایجاد بازدارندگی در برابر روسیه است، زیرا جلوگیری از جنگ و حفظ نظم سیاسی اروپا نه تنها برای آلمان بلکه بایدن هم امری ضروری و حیاتی محسوب می شود». رضا اردکانیان، وزیر سابق نیرو هم که در ایام انتخابات نامش در لیست کاندیداهای احتمالی بود همان زمان اعلام کرد که قصد ادامه فعالیت اجرایی را ندارد و بعد از پایان دولت به دانشگاه باز خواهد گشت.

پوتین همچنین تجار دو کشور را نیز خطاب قرار داده و به آنها می گوید: ما نباید به دنبال بازگشت به وضعیت گذشته باشیم، بلکه باید تلاش کنیم تا سطح روابط تجاری را نسبت به گذشته بالاتر ببریم.

دلیل اینکه در ماههای گذشته رشد تورم 2.2 بوده و حالا 1.2 شده. خبرآنلاین: سفیر کره جنوبی با بیان اینکه ایران به دنبال احیای روابط تجاری با ایران است، گفت: نارضایتی ایران از مواضع کره جنوبی درباره تحریمها منطقی است. اینکه هر روز مشکلات را برای مردم بازگو کند روش صحیحی نیست.

به نقل از اتاق بازرگانی ایران، سفیر کره جنوبی امروز در دیدار با ريیس اتاق بازرگانی ایران در تهران ضمن اشاره به آسیبهای ناشی از تحریم ها بر هر دو کشور و با نگاهی به دیدار خود با حسن روحانی، ريیسجمهور وقت ایران، گفت: روحانی نیز رویکرد کرهجنوبی را مایه یاس ایران عنوان کرد و از انتظارات بالای ایران از این کشور برای آینده سخن گفت.

محور اصلی ارتباط با جامعه و مخاطبان باید روابط عمومی باشد و اگر سازمانی بدون توجه به این ستون اصلی در سازمان، بخواهد عمل کند در آینده به مشکل بر میخورد و مقبولیت و مشروعیت خود را از دست خواهد داد. اگر یک سازمان یا نهاد را به عنوان یک سیستم در نظر بگیریم، هر اندازه که تلاش شود این سیستم باز باشد با دنیای بیرون تبادل تجربیات و اطلاعات داشته باشد، ادامه حیات آن تضمین شده است و هر چه سیستم بسته باشد آنتروپی آن افزایش یافته و سیستم زودتر به مرحله پایانی خود میرسد و اگر سیستم باز باشد، آنتروپی را به بیرون محیط خود صادر کرده و امکان ادامه حیات آن مهیا میشود لذا دستگاه عظیم آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی موثر و مفید باید به صورت مستقل و باز عمل کرده و امکان تبادل اطلاعات و جریان چند سویه اطلاعات در مجموعه و محیط بیرون از آن را فراهم کند.

در دنیای امروز روابط عمومیها و سازمانها همراه و همزاد هم هستند و هیچ دستگاه و سازمانی را نمیتوانید پیدا کنید که بدون روابط عمومی بتواند کار کند، روابط عمومی و سازمانها لازم و ملزوم همدیگر هستند و به جرات میتوان گفت دستگاهها و سازمانها بدون روابط عمومی نمیتوانند به حیات خود ادامه دهند.

حالا اگر شرایط اقتصادی آمریکا خوب بود، شاید این مشکلات خیلی به وجود نمیآمد ولی چون قشر متوسط آمریکا آسیب جدی دیده و کوچک و ضعیف شده، مردم دنبال مقصر میگردند و یکی از کارهایی که ترامپ کرده این است که خودش به این موضوع جهت داده و خیلی از تقصیرها را گردن اقلیتها انداخته است؛ ادبیاتی که راستگرایان از آن لذت میبرند.

اگر پوتین قصد احیای روابط با ترکیه را نداشت، تیمی در این سطح را مسئول این امر نمی کرد. طیبنیا با کسب ۲۷۴ رأی از مجموع ۲۸۴ رأی، بالاترین رأی اعتماد بعد از پیروزی انقلاب را به خود اختصاص داد که نشان میداد اقتصاد کشور در سال ۹۲ حال و روز خوبی نداشت.

این در حالی بود که در برنامه های اول و دوم توسعه که در دولت های پیش از محمد خاتمی نوشته و اجرا شد، هیچ قانون و ماده ای در باره زنان وجود نداشت. ، ترجمه محسن میردامادی و محمد حسین نعیمی پور، نشر روزنه.

سفیر فلسطین در تهران با تاکید بر این که هیچ دولتی حق ندارد به نام استقلال یا حاکمیت، بر سر بیت المقدس معامله کند، گفت: تنها راه آزادی فلسطین مبارزه است چه مبارزه سیاسی چه نظامی و با هر وسیلهای، تاریخ ثابت کرده است که دشمن فقط حرف زور میفهمد. در این جهانبینی هدف اصلی در زندگی، کسب نهایت لذت و منفعت بیشتر است لذا از این منظر کشورها و دولتها در روابط بینالمللی خود باید فقط به منفعت اقتصادی و رفاهی بیشتر خود بیندیشند درحالیکه در نظریه اسلامی چنین چیزی مورد پذیرش نیست؛ هدف اصلی اسلام، سعادت انسانها و فراگیری عدالت در ابعاد مختلف آن از جمله عدالت سیاسی در گستره جهان است.

جنگ های زیادی میان روسیه و ترکیه صورت گرفته و هر دو کشور منافع متعارضی در حوزه های مختلف دارند که هنوز به قوت خود باقی است. نام هر یک ،تاریخ شروع و پایان و اصول آنها در زیر آمده است: 1-استراتژی نیروی سوم:از تلگراف رضا شاه در 3 شهریور1320 تا پاسخ منفی آیزنهاوربه دکتر مصدق در 21 دی 1331. اصل اساسی آن:حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور از طریق درگیر کردن آمریکا در امور ایران .

به گزارش آسوشیتدپرس، بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه، بازگرداندن معافیتهای هستهای را (که دولت ترامپ در ماه می ۲۰۲۰ به آنها پایان داده بود) امضا کرد. اظهارات پوتین در کنفرانس مشترک خبری بعد از دیدار با رئیس جمهور ترکیه، بخشی از مهم ترین انگیزه های پوتین را برای پذیرفتن عذرخواهی اردوغان نشان می دهد: رئیس جمهور روسیه در مورد احیای روابط تجاری ترکیه و روسیه، احیای پروژه های مربوط به بخش انرژی، لغو محدودیت های اعمال شده بر توریسم و بازگشایی بخش ساخت و ساز روسیه در شرکت های ترکیه سخن گفت.

در این زمینه «آندریانیک میگرانین»، استاد موسسه دولتی مسکو برای روابط بین الملل و از تحلیل گران سیاست خارجی روسیه معتقد است که امکان مجدد سفر توریست های روسیه به ترکیه برای طبقه متوسط ترکیه که تمایلی به سفر به مصر ندارند، بیشتر است. طبیعتا هنگامی که وزیر خارجه یا معاون رئیس جمهور آمریکا و یا حتی رئیس جمهور این کشور اصول سیاست دولت خود را در قبال جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار در یک اندیشکده مطرح میکنند، این مساله میتواند بیانگر نفوذ و اثرگذاری بالای اندیشکده مذکور بر سیاست دولت آمریکا در قبال ایران باشد.

هیاهوی عظیمی در رسانهها و بین متحدان منطقه وجود دارد که آمریکا دیگر اسد را تحت تحریمهای شدید ذیل قانون سزار یا هر نوع دیگری از آن قرار نخواهد داد». در حال حاضر و با توجه به تحولات ژئوپولتیک افغانستان و رقابتی که بین قدرتهای بزرگ برای دست یابی به اقیانوس هند در منطقه وجود دارد، بهبود روابط با کشورهای همسایه ضرورت دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: همکاران عزیزم در مجموعه پارس ایزوتوپ که یکی از شرکتهای بزرگ زیر مجموعه سازمان انرژی اتمی ایران و تنها متولی تولید و تامین رادیوداروهای تشخیصی و درمانی در کشور است؛ با تولید بیش از پنجاه نوع محصولات رادیودارویی همگام با سطح دانش و تکنولوژی جهان، رتبه یک منطقه در حوزه رادیوداروها و پزشکی هستهای را به ایران اسلامی اختصاص دادهاند.

اگر در چنین روزگاری تبادل اطلاعات بدون کنترل، دقت و سرعت لازم صورت گیرد، میتواند انرژی و وقت سازمان را هدر دهد و برای آنکه بتوانیم اطلاعات را بهینهسازی کنیم باید سیستم هدایت اطلاعات از جمله روابط عمومی و سخنگوهای با تجربه و متخصص را به کار گیریم و سعی کنیم تدابیری بیاندیشیم تا اطلاعاتی وارد سیستم شود که برای رشد و ارتقای سازمان مفید بوده و اطلاعاتی از مجموعه خارج شود که موجب ضربهزدن به مجموعه نشود بنابراین وجود سخنگو و روابط عمومی مقتدر و کاردان اینجا نمود پیدا میکند.

برای همین امروز به اینجا آمده ام تا بتوانم با کمک شما در راستای احیای روابط دو کشور راهکارهایی را اتخاذ و دنبال کنم. انقلاب چهارم صنعتی بر پایههای انقلاب سوم “انقلاب سوم صنعتی از علم الکترونیک و فناوری اطلاعات به منظور تولید خودکاراستفاده میکرد” بنا نهاده شده است و شامل همجوشی فناوریهای مختلف است که مرزهای زیستی، دیجیتال و فیزیکی را در مینوردد.

آموزش و پرورش به خاطر وجود افراد مختلف با ایدهها و تفکرات متفاوت مشکلتر از سایر دستگاههاست چون پاسخگویی به نیازهای آنان و راضی نگهداشتن این قشر عظیم انسانی کاری بس دشوار و مشکل است بنابراین فراهمکردن زمینه مشارکت همه جانبه فرهنگیان در مدیریت آموزشوپرورش به منظور افزایش کارآیی نظام تعلیم وتربیت امری انکار ناپذیر است که جز به مدد اطلاعرسانی، همت و تلاش و پشتیبانی مسئولان و کارگزاران روابط عمومی این دستگاه عظیم امکانپذیر نخواهد بود.

نیکزاد برای رسیدن به جایگاه معاون اولی تلاش میکند. به گفته این کارشناس مسائل خاورمیانه، قطعاً تنش بین ایران و آمریکا در روابط تهران با کشور همسایه تأثیر گذار بوده و انتظار میرود دولت سیزدهم در شرایط تحریم با جدیت بیشتری برای بهبود روابط با کشورهای همسایه تلاش کند. به این ترتیب، تمرکز اقتصادی پوتین نشان می دهد که وی تلاش دارد اقتصاد ضعیف روسیه را به نوعی به حرکت وادارد.