مقایسه کارگزاری های بورس فعال در بازار بورس ایران – آموزش و جدول

در منطقه اندیشه تهران یک آپارتمان ۶۱ متری با سال ساخت ۸۷ به قیمت ۳۶۰ میلیون تومان عرضه شده و در همین منطقه یک آپارتمان ۴۷ متری ساخت سال ۹۰ با بهای ۲۹۰ میلیون تومان به فروش می رسد. کامودیتی یعنی اقلام و اجناسی مانند فولاد، مس، نفت و امثالهم که ۹۰ درصد بازار را تشکیل میدهند و مابقی شامل خودرو، بانک، بیمه و خدمات است. نمادهای بپاس، زاگرس و شگویا بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل فرابورس را ثبت کردند. محسن امین زارع با اشاره به این که فعالیت های ارزی توانسته است صورت های مالی بانک را بهبود بخشد، گفت: بانک باید در این حوزه بیش از پیش تجهیز شود، چرا که ظرفیت بانک ملی ایران در حوزه ارز بی نظیر است. البته توجه داشته باشید که بانک ملی روش های گوناگونی را جهت پرداخت اعتبار مصرف شده برای شما در نظر گرفته است. این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت: اینکه عموم مردم وارد بازار بورس شوند بسیار خوب است، اما اینکه داراییهای خود را بفروشند و با پول آن سهام بخرند، بهخصوص در شرایط کنونی بسیار خطرناک است. وی در ادامه افزود: در حال حاضر P/E بازار (قیمت سهم تقسیم بر سود) به ۲۴ درصد رسیده در حالی که نرخ بهره بانکی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است، این در حالی است که در بازار آمریکا یا اروپا نرخ بهره ۰.۲۵ درصد ولی P/E آن بین ۱۵ تا ۱۷ درصد است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی شرایط و نحوه پرداخت تسهیلات ۲۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن را اعلام کرد.اواخر ماه گذشته بود که بانک مرکزی دستورالعمل پرداخت وام ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن در قالب نهضت ملی مسکن را برای اجرا به بانکهای عامل ابلاغ کرد. یکی دیگر از توصیههای همیشگی به سهامداران تازهکار که این روزها عامل اصلی رشد بازار را تشکیل میدهند، خرید سهام صندوقهای سرمایهگذاری بهجای ورود بیواسطه بوده است. در اقتصاد ایران کل نقدینگی دست اشخاص بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار میلیارد تومان است و ما اگر فرض را بر این بگذاریم که ۳۰ درصد مردم وارد بورس شوند، رقمی حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان میشود. حال سؤال این است که آیا با رشد بیسابقهای که شاخص سهام داشته، هنوز این توصیهها میتواند بهعنوان سپری در برابر خطرات بازار عمل کند؟ به بیان دیگر، اگر ریسک بازار را به ۱۰ درجه تقسیم کنیم، در حال حاضر میتوان گفت روی عدد ۹ قرار دارد، یعنی ۹ واحد ریسک میکنند تا بلکه یک واحد سود ببرند. در حالی که این نسبت در سالهای گذشته بین هفت تا هشت درصد بوده است.

اعرابی درباره رابطه نقدینگی و رشد بازار نیز توضیح داد: ما یک تئوری به نام تئوری پول داریم، این نظریه میگوید ۳۰ تا ۳۵ درصد نقدینگی در دست افراد حقیقی و مابقی آن دست افراد حقوقی و نهادها است. وی گفت: حدود ۷۰ درصد نقدینگی کشور شبهپول است و بهصورت سپرده در بانکها قرار دارند و نمیتواند وارد بازار شود. وی ضمن ابراز اطمینان به مدیرعامل بانک ملی ایران، مبنی بر استفاده بهینه از توانمندی­های هیئت مدیره جدید به ویژه حضور ارزشمند دکتر صادقیان و همکاران گروه در ستاد و شرکت های وابسته در کنار راه اندازی کمیته انتصابات و انتصاب مدیران بر مبنای شایسته گزینی و به دور از روابط سیاسی با هدف افزایش بهره وری و ارزش آفرینی های بیشتر، تاکید کرد که مطابق منویات مدیرعامل محترم بانک، آمادگی لازم را برای گروه توسعه ملی به سمت واگذاری معقولانه دارایی­ها ایجاد می­کنیم. وی چند سال بیمار شد و بانک کشاورزی به خاطر بیماریاش به او تخفیف داد و بازنشسته شد. تحت عنوان قانون بازار بورس و اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران و همچنين با مصوب كردن شورای عالی بورس، شرکت بورس کالای ایران در آذر ماه سال ۱۳۸۵ بود كه با تركيب بورس فلزات و بورس کالا و محصولات کشاورزی ايجاد شد و بعد از پذیرهنویسی و تشكيل مجمع عمومی، از مهر ماه سال ۱۳۸۶ شروع به فعاليت تحت نظر سازمان بورس و اوراق بهادار کرد.

اما در مقابل، در حالی که شاخص هموزن طی بازه کوتاهمدت رشد کمتری نسبت به دو شاخص قبلی ( ۱۲ درصد هفتگی و ۳۴.۵ درصد ماهانه) نشان میدهد، در بازه زمانی یک ساله این شاخص به میزان ۷۴۲ درصد رشد کرده است. البته در مدت کوتاه یک هفته و ماهانه شاهد رشد بیشتر شرکتهای بزرگ بودهایم؛ بهطوری که آمارها نشان میدهد شاخص هفتگی و ماهانه ۳۰ شرکت بزرگ به میزان ۲۷.۳ و ۱۰۴ درصد افزایش یافته است. پس از تکمیل فرمهای موجود در این زبانه ، روی گزینه ی (( ثبت )) در انتهای صفحه کلیک مینماییم . به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، پس از عملیات گسترده و راهبردی «طوفان یمن ۳» در عمق خاک امارات، شاخص بورس «ابوظبی» و «دبی» امروز دوشنبه سقوط کرد. با راه اندازي سيستم RTGS، 7 نوع حساب بانکي هر بانک نزد بانک مرکزي تبديل به يک حساب واحد RTGS شده که در مديريت نقدينگي Online بسيار حائز اهميت و در خور توجه مي باشد.