مرکز پژوهشها –

جو بایدن حتی در مرحله مبارزات انتخاباتی در مصاحبه با CNN گفت که اولاً متعهد می شود از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کند و دوم اینکه راهی مطمئن برای بازگشت به دیپلماسی به تهران پیشنهاد می کند: ایران به رعایت توافق هسته ای باز می گردد و ایالات متحده به عنوان نقطه شروع مذاکرات بعدی به برجام می پیوندد. ساعت 24 – ولادیمیرساژین خاورشناس مطرح روس در باره شتاب نداشتن بایدن به برجام در اسپوتنیک فارسی نوشته است: اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور ، رهبری ایران را مجبور می کند تا با ایالات متحده وارد گفتگو شود. فرارو- “پایگاه خبری میدل ایست مانیتور”، در گزارشی ضمن پرداختن به تماس تلفنی اخیر “جو بایدن” رئیس جمهور جدید آمریکا با “بنیامین نتانیاهو”نخست وزیر اسرائیل که به دلیل تاخیر در انجامِ آن (از سوی دولت جدید آمریکا)، جنجالهای زیادی ایجاد شده بود، سعی کرده تا در مورد نوعِ رویکرد و محتوای احتمالی صحبتهای بایدن با نتانیاهو، و به طور کلی، سیاست دولت جدید آمریکا در قبال اسرائیل، ارائه تحلیل کند. ترامپ این مصاحبه را به مناسب مرگ «راش لیمباو»، خبرنگار محافظهکار آمریکایی با شبکه خبری «فاکسنیوز» انجام داده است. به گزارش «اکسیوس، هیل»، مهمترین خبرها و رویدادهای آمریکا در ساعات گذشته عبارتند از: – تبعیض نژادی در کنگره: در حالی که اقلیتهای نژادی سیاهپوست، اسپانیایی تبار، آسیایی تبار و بومیها ۳۹ درصد جمعیت آمریکا را تشکیل میدهند، تنها ۳۳ نماینده کنگره از این اقلیتها هستند و سهم سنا نیز تنها ۱۱ نفر است.

به نوشته پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت، راب در مصاحبهای خاطرنشان کرد: ”تمرکز من بر کار با دولت جدید (آمریکا) معطوف است.“ او اضافه کرد: ”روز گذشته من با بلینکن درباره همکاریها در زمینههای مختلف گفتوگو کردم. در بخشی دیگر از این مصاحبه دومینیک راب از اظهارنظر درباره تبرئه دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در استیضاح سنای آمریکا خودداری کرد. خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ»، رئیسجمهور سابق آمریکا در نخستین مصاحبهاش بعد از خروج از قدرت به تکرار ادعاهای خود درباره وقوع تقلب در انتخابات ریاستجمهوری آمریکا پرداخته است. به نوشته نشریه «پالتیکو»، گراهام روز جمعه (به وقت محلی) در جمع خبرنگاران گفت، قصد دارد ترامپ را تشویق کند به همکاری با جمهوریخواهان ادامه دهد تا کسب اکثریت در مجلس نمایندگان و مجلس سنا در سال ۲۰۲۲ را تضمین کنند. همچنین مسعود ده نمکی، کارگردان و فعال سیاسی در این نشست مجازی گفت: یکی از دوستان گفت که اصلاح طلب و اصولگرا از بین رفته است، اما به نظر من به هیچ گروه دیگری اجازه داده نمیشود در انتخابات شرکت کنند. رئیس جمهوری افزود: هنگامی که فرهنگ، اصلاح شده و مردم احساس کنند، بیمه به نفع آنان است به سمت آن رغبت خواهند داشت، البته بیمهها باید مشوق مردم باشند، به گونهای که مردم بدانند اگر در حادثهای به بیمه مراجعه کنند و یا با گسترش دولت الکترونیک از طریق فضای مجازی با آن ارتباط برقرار کنند، در مدت زمان کوتاه و سریع، خسارتشان پرداخت خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه از مخفی کاری در موضوع ابتلای ترامپ به ویروس کرونا در زمان سکانداری کاخ سفید خبر داد. کیوسک بین الملل تابناک: دعوت اتحادیه اروپا از وزیر خارجه آمریکا برای گفتوگو بر سر ایران، اعلام جنگ دونالد ترامپ علیه رهبر جمهوریخواهان سنا، بیانیه مشترک آمریکا با چهار کشور اروپایی درباره حمله راکتی به اربیل، درخواست انگلیس برای آتش بس جهانی بر سر کرونا و تحرکات تنشزای کشتیهای جنگی آمریکا در دریای جنوبی چین از جمله مهمترین خبرها، رویدادها و تحولات بین الملی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. روزی که الیزابت غیب شد او و پدرش تنها در خانه بودند و جوزف از دخترش خواسته بود که برای بردن یک در سنگین به زیرزمین به وی کمک کند. دولت مدرن برای انجام کارویژه های یاد شده احتیاج به نوعی همگنسازی هویتی در جامعه دارد. این ویدئوی کوتاه انیمیشنی یک حمله هوایی فرضی را به سبک Call of Duty به تصویر میکشد که از طریق پهپاد و هک دوربین های محافظتی تفرجگاه مارالاگو، علیه ترامپ و مقامات سابقش انجام میشود، در حالی که آنها در تفرجگاه “مارالاگو” در “پالم بیچ “فلوریدا مشغول بازی گلف هستند. دفاتر دولت الکترونیک که در استانهای مختلف کشور راهاندازی شده است، خدمات مختلف انتظامی و ثبتی را انجام میدهند و این خود یک گام رو به جلو در ارائه خدمات به شهروندان الکترونیکی ایران است.

اصولا تعریف واحدی درباره دولت الکترونیک وجود ندارد و این مساله ناشی از ماهیت پویا و متغیر فناوری است. آفتابنیوز : ترزا می پس از تبدیل شدن به اولین رهبر خارجی که پس از انتخاب ترامپ با وی دیدار کرد، سفر دیگری را در ۲۰۱۷ به کاخ سفید ترتیب داد تا رئیس جمهور وقت را قانع کند به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پایبند باشد و درباره رابطه وی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه صحبت کند. بایدن در پاسخ به این سوال که چیزی برای گفتن وجود دارد، اضافه کرد: چیزهای زیادی برای صحبت کردن هست. ۵ را مطرح کردیم و در انتظار پاسخ مثبت ایران هستیم گفت: بایدن از زمانی که به کاخ سفید وارد شده همچنان دشنه ترامپ را در دست گرفته و خنده اوباما را بر لب دارد. بر پایه متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا رئیسجمهور میتواند درصورتی به دلیل ناتوانی یا بیماری شدید نتواند وظایف خود را انجام دهد، موقت قدرت خود را به معاون رئیسجمهور واگذار کند. همه تصمیمات اقتصادی در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به صورت مشترک تحت مدیریت معاون اول رئیسجمهور اتخاذ میشود.