لحظه باد معده دادن جو بایدن با صدای بلند !

شورای روابط خارجی آمریکا نیز در این باره معتقد است به نظر می رسد دولت بایدن امیدوار است که چین و روسیه با او متحد شوند اما مشخص نیست موفقیت آمیز باشد.

این تعینات قابل قبول ملت نیست. میگویند در خانه داماد خبری نیست در خانه عروس دنگ ودول است. میانگین سنی کابینه چقدر است؟ هکذا اگر یونس قانونی و اشخاص همچون او در کابینه یک فاشیست قوم پرست عضویت پیدا کنند جای بسیار تاسف و جفا در حق رای دهنده گان است .

این حق ماست، حق افغانها. بی شک تا پایان این مطلب هیچ سؤالی درباره اخذ وقت سفارت سوئد برای شما نخواهد ماند. نویسنده در ادامه نوشت: به احتمال زیاد تا ۱۰ ماه آینده در انتخابات میان دورهای، تغییر قدرت در کنگره رقم خواهد خورد و بایدن برای مدت طولانی تنها خواهد ماند. ما در ادامه قصد داریم شماری از واکنش های کاربران نسبت به موضوع کابینه دولت ابراهیم رئیسی را بررسی کنیم.

در ادامه به معرفی این افراد میپردازد: “حسین امیرعبداللهیان” گزینه برتر برای وزارت خارجه و فردی کلیدی در تیم سیاست خارجی رئیسی است. در انتخابات اخیر با رئیسی رقابت کرد اما آخرین نفر شد. سعید جلیلی (متولد ۱۹۶۵ – ۵۶ ساله) ، که چند روز قبل از انتخابات ۱۸ ژوئن از رقابت به نفع رئیسی کناره گیری کرد ، قرار است به عنوان معاون اول رئیس جمهور یا وزیر خارجه منصوب شود.

او ممکن است وزیر بهداشت کابینه رئیسی شود. اشرف غنی را یک نفر بیدار کند که دیروز رای او بیچاره به 33 فیصد پایین آمد با وجود تقلب فراوان اما هنوز هم خیال کابینه ساختن را بر سر دارد. به طور معمول در کمتر از 24 ساعت کاری مدرک شما بررسی می شود و ایمیل تایید یا رد مدرک برای شما ارسال خواهد شد.

حجتالاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات جلسه اخیر هیئت رئیسه، اظهار کرد:در این جلسه درباره نحوه ، زمان و چگونگی برگزاری جلسات بررسی صلاحیت و رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم بحث و گفتوگو شد. به گزارش ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل امروز شنبه در توئیتی نوشت که روند سپردن صدور روادید گردشگری ایران به شرکتهای سیاحتی افغانستان تحت بررسی قرار دارد و تصمیم گیری نهایی در باره آن اعلام خواهد شد.

  • سند ملکی
  • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت
  • گواهی شغلی
  • تو بهرحال قرار است فکر کنی، پس چرا بزرگ فکر نکنی؟
  • ارائه تورهای سفارت کانادا
  • نام وزارت خانه در تهران : محراب (وابسته به وزارت ارشاد)
  • اصل و تصویر پاسپورتهای قدیمی (در صورت وجود)
  • ارائه اطلاعات در مورد تحصیل در کانادا

گفتنی است بلینکن نخستین وزیر امور خارجه آمریکا از سال ۱۹۸۵ است که به فیجی سفر خواهد کرد. ایران مدت ها است که محدویت صدور روادید زمینی برای شهروندان افغانستان را برداشته است و گزارش ها نشان میدهد که در حالحاضر غیراز بخش کنسولی سفارت ایران در کابل، کنسولگریهای ایران در شهرهای هرات، مزار شریف، قندهار، جلالآباد روزانه ۱۰۰۰ روادید برای اتباع افغان متقاضی سفر به ایران صادر میکنند. این نماینده سابق مجلس درباره نحوه تعامل مجلس شورای اسلامی با دولت سیزدهم در حوزه تایید صلاحیتها نیز گفت: در باب برخورد مجلس این احتمال می رود که نمایندگان با یکی دو تا از چهرههای معرفی شده تعامل برقرار نکنند؛ چراکه برخلاف انتظارشان از آقای رئیسی بود؛ بنابراین من فکر می کنم چند تا از این چهره ها در مجلس به مشکل بر میخورند.

او از خانوادهای بانفوذ در مشهد که زادگاه رئیسی است میآید. او بچه! مگر نمي داني افغانستان قلب آسيا است و يک نفر متخصص قلب لازم است که بتواند امراض قلبي از قبيل رگ هاي شرياني و روابط قلب با ديگر اعضاء همسايه شان را دوا و درمان کند.

او معاون رئیسجمهور و رئیس سازمان ملی جوانان در کابینه اول احمدینژاد بود. آنچه ترامپ را به ستاره اول نمایش در شبکههای اجتماعی بدل میکرد جایگاه او به عنوان رییس جمهور از یک سو و از سوی دیگر حضور میلیاردها کاربر در این شبکههای اجتماعی بود که از افراد عادی تا روزنامهنگاران و سلبریتیها اثرگذار در رسانههای کوچک و بزرگ را شامل میشد.

او از سال ۲۰۱۹ میلادی به عنوان وزیر نیرو در دولت احمدینژاد فعالیت کرد و از سال ۲۰۱۹ میلادی رئیس بنیاد مستضعفان و رئیس کمیته امداد شد. او در جنگ ایران و عراق حضور داشته است. تیم کامیاب و پرکار است. او مسئول امور اروپا در وزارت خارجه و معاون سیاست خارجی شورای عالی امنیت ملی و عضو سابق تیم مذاکرهکننده هستهای بوده است.

تیم اشرف غنی کوچی این کابینه را حتمآ در خواب غفلت دیده ند ولی با روشنی صبح همه امید شان به یاس تبدیل شده است. همانطور که دولت «ریچارد نیکسون»، دولت ویتنام جنوبی را در جریان توافقنامههای پاریس در سالهای دهه هفتاد قرن پیش، به حاشیه راند.

او در جریان اشغال سفارت امریکا در تهران سرتیپ سپاه بود و مدتی را در لبنان گذرانده است. مقتدا صدر، رهبر جریان صدر در عراق از اظهار نظر مستقیم در این باره خودداری کرده و نمایندگان این جریان در پارلمان را برای مشارکت در جلسه انتخاب رئیس جمهور – که از حزب دموکرات کردستان عراق معرفی شده است – آزاد گذاشته است.

همچنین “مهرزاد بروجردی” استاد دانشگاه و رئیس دانشکده امور بینالملل موسسه فناوری “ویرجینیا تک” درباره ترکیب احتمالی کابینه “ابراهیم رئیسی” مینویسد: “همانگونه که انتظار میرفت رئیسی رئیس قوه قضائیه در انتخاباتی با کمترین میزان مشارکت رایدهندگان در تاریخ جمهوری اسلامی ایران برنده شد. با توجه به کمبود تجربه رئیسی در سیاست خارجی و امور اقتصادی دو مقولهای که در هر دو ایران با چالشهای بزرگی مواجه است، موفقیت دولت او تا حدود زیادی به افرادی بستگی دارد که او برای کابینهاش انتخاب خواهد کرد. من یازده نفر را شناسایی کردهام که شانس زیادی برای تصدی پستهای مختلف در کابینه دولت رئیسی دارند. اکثر آنان مانند رئیسی از نسلی هستند که در جنگ هشت ساله ایران و عراق حضور داشتند و به دنبال آن در صحنه سیاست ایران ظاهر شدند و به اردوگاه اصولگرایان تعلق دارند”.

برگزاری و مشارکت در برگزاری همایش های علمی و تخصصی برای ارتقاء توانایی های اعضاءو فعالان اقتصادی. مردم افغانستان به دلایل زیادی به گرفتن روادید سفر به جمهوری اسلامی ایران برای گردشگری، درمان، کار و انجام دیگر امور بسیار علاقمند هستند و لذا کنسولگری های سفارت جمهوری اسلامی در استان های افغانستان و بخش کنسولی سفارت در کابل شاهد حضور هزاران نفر برای گرفتن روادید سفر به جمهوری اسلامی ایران هستند.

لذا این وظیفه ماست که همبستگی خود را نشان داده و به درخواست کمک رسانی ایران پاسخ مثبت دهیم. خدا ناخواسته اگرغنی برنده شود هرکسی به غنی رای داده باشد عذاب وجدان خواهد کشید واز کرده خود پشیمان خواهد بود ولی دیگر دیر خواهد بود!

با اینحال تا این لحظه هنوز اسامی وزرای کابینه دولت دوازدهم از سوی دفتر دکتر روحانی منتشر نگردیده است ولی طبق شنیده های معتبر قرار است این لیست سن وزرا را با دقت مد نظر قرار داده و انتخاب دقیقی صورت گیرد. ابتدا ولی قانونی فرزند (پدر، جد پدری یا قیم) در سامانه میخک ثبت نام نموده و قسمت درخواست صدور گذرنامه “درخواست صدور گذرنامه برای فرزندم” را انتخاب نموده و تکمیل نمایند.

برای متقاضیان با گذرنامه ی ایرانی، صدور ویزا از طریق سفارت اندونزی در تهران انجام گرفته و مدت اعتبار ویزا یک ماه است و امکان تمدید آن در کشور اندونزی وجود ندارد. میافزاید: “این موضوع از آن رو امکانپذیر است چرا که رهبری در “گام دوم انقلاب” از لزوم سپردن امور به کارشناسان جوان در سطوح اداری بدون وابستگی حزبی و جناحی سخن گفتهاند؛ افرادی که به اصول انقلاب اسلامی پایبند باشند و ملتزم به نظرات رهبری”.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در مردادماه 1360 محمدجواد باهنر، نخستوزیر وقت، طی نامهای وزیران پیشنهادی خود را برای تصدی وزارتخانههای مربوطه به مجلس معرفی کرد. جالب توجه اینکه اتفاقاً امروز و هنگام انتشار این خبر، یعنی ۱۶ آبان ۱۴۰۰ نرخ دلار در ایران جهش بزرگی را تجربه کرد و پس از مدتها دوباره به کانال ۲۸ هزار تومان وارد شد.