طرح دولت اوباما براي شنود اينترنت – مشرق نیوز

دولت بهار نوشت: محمود احمدی نژاد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان ترکیه، ساختن یک جامعه بهتر را مستلزم مشارکت همگانی دانست و به سوالی درباره کاندیداتوری انتخابات آینده ریاست جمهوری پاسخ داد. بعد از استیضاح آقای فرجی دانا به نظر رسید که دولت با معرفی وزرای پیشنهادی به نوعی رویه لجبازی با مجلس را در پیش گرفت به طوری که آخرین وزیر پیشنهادی تنها 70 رأی را کسب کرد.

آخرین حضورم به زمان انتخابات برمیگردد. سوالی که از زمان آقای شیخ الاسلام مطرح کردم و اصلاً ربطی به دولت ندارد. شاید این سوال پیش بیاید که پشت پرده استیضاح فرجی دانا چه بود؟

این همان نکته مهمی است که باعث شد تا «اطار التنسیقی» یا «چارچوب هماهنگی (شیعیان)» به دادگاه عالی قانون اساسی شکایت کند و ادامه جلسه را غیرقانونی بخواند. توافق شراکت جامع و پیشروی ترنس-پاسفیک، عملا به این خاطر که در تضاد با منافع اقتصادی اروپا بود، از بین رفت و پیمان تجاری اقیانوس آرام که با وجود 12 عضو از جمله آمریکا، تنها به این خاطر که منافع مالی و دارویی آمریکا و سایر لابیهای حامی آن را تامین میکرد، از اعتبار افتاد، طوریکه ترامپ در 23 ژانویه 2017 کنارهگیری آمریکا از این پیمان را اعلام کرد.

اگر بخواهیم سیاسی نگاه کنیم، مجلس اصولگرا نباید ابزار موفقیت را به دست این دولت میداد. نقطه قوت دولت روحانی، بهداشت و درمان است. حرفم این است که دولت هایی که تاکنون روی کار آمدهاند می دانستند مشکلات مدیریتی وجود دارد و با علم به این موضوع کار خود را آغاز کردند.

اگر تحریم وجود دارد ما باید بمیریم؟ اگر تحریم وجود دارد ما باید بمیریم یا اینکه کارخانههایمان باید تعطیل شود و هیچ کاری انجام ندهیم؟ » خیلیها با من بد شدند اما روی آن حرفم همچنان هستم و اعتقاد دارم رئیس دفتر رئیسجمهور باید سپر بلای رئیسجمهور باشد نه این که کاری کند که به رئیسجمهور ضربه بخورد.

با بررسی اجمالی وضعیت برخی کارخانهها میتوان به این موضوع پی برد که مشکل آنها بیشتر سیستم بروکراسی، اداری و مدیریتی است. او صرفاً به روسیه اشاره نکرده و اساساً از رویکرد مثبت نسبت به کشورهای اوراسیایی خبر داد که علاوه بر روسیه شامل چین، خاور دور، هندوستان و به موازات آن کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین خواهد بود.

یک کارشناس مسائل بینالملل با اشاره به نقض گسترده حقوق بشر از سوی کشورهای غربی و کانادا، گفت: باید با اقدامات گسترده رسانهای، پژوهشی و حقوقی در سطح بینالمللی، کانادا و کشورهای غربی را که ناقض حقوق بشرند از جایگاه پرسشگری به جایگاه پاسخگویی رساند.

مقامات دولت اوباما فراتر از خطر تشدید تنش با ایران، بر این باور بودند که آنها یقین ندارند حذف فیزیکی سلیمانی تاثیر چندانی در سیاستهای منطقهای ایران و پشتیبانی این کشور از گروههای شبهنظامی در منطقه داشته باشد. در این رابطه طیفهای مختلف نمایندگان حضور داشتند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در بازار داغ کلاب هاوس و موضوع انتخابات یک اتاق گفت و گو با عنوان «گفت و گوی اقتصادی با محمود احمدینژاد به همراه نقد کارشناسان» از سوی تیم احمدینژاد برگزار شد اما نکته نغز این کلاب هاس این بود که ادمینهای این گروه به جای آنکه از محمود احمدینژاد دعوت کنند تا به طور مستقیم پاسخگوی سوالات باشد مصاحبهای از پیش ضبط شده را از این کلاب هاوس پخش کردند موضوعی که با انتقادات و البته طنازیهای کاربران در توئیتر مواجه شد.

سوال: برخی معتقدند در مجلس، جبهه پایداری سردمدار مخالفت با دولت است و بیشتر سوالات و تذکرات از این ناحیه پرچمداری میشود. اگر مجلس با دولت مشکل داشته باشد چرا تاکنون حتی یک تذکر به وزیر بهداشت نداده است؟ حرف من این دولت و یا دولتهای قبل نیست. تسلیم نباید شد؛ زورگویی دشمن را نباید تحمّل کرد؛ اینکه ما با دشمن مِنبابمثال یک وقتی مذاکره کنیم، صحبت کنیم، تعامل کنیم، این یک حرف دیگر است.

دلار در مجموع ۸ سال احمدینژاد از حدود ۹۰۰ تومان به حدود ۳۵۰۰ تومان رسید که به معنای رشد ۲۸۰ درصدی در ۸ سال است. در مقابل اما، محمود احمدی نژاد، دولتش را در شرایط با ثبات و نشاط سیاسی و اقتصاد روبه رشد و اندوخته ۱۰ میلیارد دلاری در صندوق ذخیره ارزی از دولت اصلاحات تحویل گرفت.

سال 1368 سال پایان كار دولت میرحسین موسوی و آغاز به كار دولت هاشمی است كه به دولت سازندگی شهرت یافت. جنس اعتراض سیاسی، جنس اعتراض در حوزه ارشاد و وزارت علوم است و میتوان سایر موارد را در حوزههای غیرسیاسی تقسیم کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از این خبرگزاری، وزارت دادگستری دولت «جو بایدن» خود را آماده می کند تا از بیشتر دادستان های منصوب دولت «دونالد ترامپ» بخواهد از سمت خود استعفا دهند و همزمان از دو مقام دیگر که در پرونده های حساس سیاسی فعالیت می کنند می خواهد که به کار خود ادامه دهند. رئیس جمهور تصریح کرد: بالاترین هدیه خدا در این زمان به انسان عمر و اصل زندگانی است که آن هم رفتنی و فنا شدنی است و برای کسی نمانده و برای هیچکس هم نمیماند.

نگارنده در ادامه با اشاره به هراس تلآویو از هرگونه انتقامجویی مقاومت نوشت: «شاید یادآوری این موضوع در شرایط کنونی مفید باشد که ترور شهید “یحیی عیاش” در سال ۱۹۹۶ ، یکی از قهرمانان کتائب القسام ، بیش از صد کشته و نزدیک به هزار زخمی برای اسرائیلیها در پی چهار عملیات استشهادی همرزمان این شهید در قدس، الخضیره و تلآویو به همراه داشت.

پس میتوان گفت که در این رابطه تنها مشکل نقدینگی نیست. اندیشکده آمریکایی «شورای آتلانتیک» در تحلیلی بر بیفایده بودن ادعای صهیونیستها در زمینه حمله به تاسیسات هستهای ایران نوشت، علاوه بر چالشهای عملیاتی در اجرای چنین حمله نظامی، بهویژه با توجه به استقرار یگانهای زمین به هوا توسط نیروهای ایران که عمدتاً بر اساس سامانه موشکی «اس-۳۰۰» و سامانههای بومی مانند «باور-۳۷۳» و «سوم خرداد است، تل آویو با چالشهای راهبردی دیگر پیش روست.

مجلس در جای خود ورود پیدا کرده و اعتماد میکند. با همین تحلیل تصور این است اقلیتی که در دولت احمدی نژاد نسبت به اشتباهات سکوت میکرده، در این دولت سکوت را شکسته و انتقادات گستردهای را مطرح میکند. برخی رسانهها موضوع استیضاح وزیر علوم را با بورسیهها گره زدند؛ حال آنکه اصلا این موضوع در خلال استیضاح در صحن علنی مطرح نشد.

مردم آمریکا در این انتخابات به اعتماد فکر میکنند و این انتخابات با اعتماد گره خورده است. یکی از شعارهای این دولت، عدالت است. متخصصين بر اين باورند که اين اقدامات به منظور ساماندهي دوباره کل اينترنت صورت پذيرفته و هدف از آن اعمال کنترل دولت بر فضاي مجازي است.

عنوان کرد: رفتار کنگره متاثر از عوامل خارجی متعددی است و به صورت مطلق قابل پیشبینی نیست. در کشوری که معاهدات و پیمان های مهم در پارلمان مطرح می شود کشور مذبور سیاست خارجی موفقی ممکن داشته باشد. سفیر فلسطین در عراق: قدردان ایران هستیم/«شمشیر قدس» معادلات منطقهای را بر هم زد سفیر فلسطین در عراق ضمن تقدیر از مواضع حمایتی جمهوری اسلامی، تأکید کرد که بحران رژیم صهیونیستی پس از نبرد شمشیر قدس، بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است.

مسئله این است که سیاست یک امر دوطرفه است و اگر طرف مقابل احساس کند سیاستهای تهاجمیاش هزینهای برایش ندارد، حتماً آن سیاست را ادامه میدهد. به نقل از خبرگزاری فرانسه، خوآن گونزالس، دستیار جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و مدیر اصلی بخش نیم کره غربی در شورای امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبهای با سی.ان.ان اظهار کرد، فرآیند نزدیکی به دولت کوبا تدریجی خواهد بود و آنها انتظار ندارند که سیاست باراک اوباما رئیس جمهور اسبق در قبال این کشور جزیرهای از سر گرفته شود.

دوم، يک ادعاي جديد با عنوان “مصونيت حاکميت ” که اعلام ميکند بر اساس “قانون ميهنپرستي ” نميتوان عليه تجسسهاي غيرقانوني دولت اقامه دعوي نمود. بعد از آن آقای فرهادی معرفی شد و توانست رأی بالایی را کسب کند و حتی منتقدان آقای فرجی دانا از آقای فرهادی که وزیر دولت هاشمی و رئیس جمعیت هلال احمر در دولت روحانی بود، حمایت کردند.