طرح تأسیس بانک ملی در نخستین دورۀ مجلس شورای ملی؛ ضرورتها و موانع (1324-1326هـ.ق)

اخبار پولی مالی- بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز (پنجشنبه ۱۴ بهمن ماه) اعلام کرد که بر اساس آن، بهای ۲۷ واحد پولی افزایش و قیمت ۱۱ ارز کاهش یافت، نرخ هشت واحد پولی دیگر نیز ثابت ماند. اما بهصورت کلی دو ضامن کارمند رسمی با فیش کسر از حقوق برای هر کدام از وامها، اصلیترین مدرک لازم برای دریافت آنها میباشد. از آنجا که خرید واکسن کرونا (covax) بایستی ازمسیر رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد، تا کنون هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد نیاز ، به خاطر تحریم غیر انسانی دولت آمریکا وضرورت اخذ مجوز اوفک، با مانع مواجه شده است. کارگزار بورس واسطه ای برای انجام معاملات بازار می باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالناصر همتی در یادداشتی در فضای مجازی در خصوص اقدامات صورت گرفته به منظور تامین واکسن کرونا توضیحاتی ارائه و عنوان کرد: برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی امریکا در تحریم ایران را دارند، و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت بر معاملات دارو تاکید میکنند، برای ثبت در حافظه تاریخی می گویم: اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشورهای همسایه بین مردمشان تلخ ترین پاسخ به این عده است.

به گزارش ایلنا از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیرانسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت برمعاملات دارو تاکید میکنند، برای ثبت درحافظه تاریخی می گویم: اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشور های همسایه بین مردمشان تلخ ترین پاسخ به این عده است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «عبدالناصر همتی» طی یادداشتی در اینستاگرام نوشت: درخصوص واکسن کرونا برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند، و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت بر معاملات دارو تاکید میکنند که برای ثبت درحافظه تاریخی باید به برخی نکات اشاره کنم. خبرگزاری میزان – عبدالناصر همتی در یادداشتی در صفحه مجازی نوشت: برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیرانسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت برمعاملات دارو تاکید میکنند، برای ثبت درحافظه تاریخی میگویم: اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشورهای همسایه بین مردمشان تلخترین پاسخ به این عده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در شرایطی که احتمال اجرای یک بسته محرک جدید ۹۰۰ میلیارد دلاری در آمریکا برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا قوت گرفته است، منابع آگاه در بانک مرکزی اروپا از تصمیم این نهاد برای اجرای یک بسته ۵۰۰ میلیارد یورویی دیگر در سطح اتحادیه اروپا خبر داده اند. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هفته گذشته، عادلآذر رئیسدیوان محاسبات کشور در گفتگویویژه خبری شبکه دو سیما خبر از صدور حکم انفصال از خدمت برای ولیالله سیف رئیسکل سابق بانک مرکزی و چند تن از معاونان وی داده بود. بسیاری از بانکهای خارجی با آموزش، محیطی کاملاً دوستانه در بانک ایجاد کردهاند و چنانکه گفته شد کارمندان بانک با تبسم در خدمت به مشتری پیشقدم میشوند باید توجه داشت که کارکنان بانک به طور روزانه با عموم مردم تماس دارند و ذهنیتی که مشتریان از آنها دارند ذهنیت از بانک است. به گفته شریعتمداری نرخ تسهیلات اشتغال روستایی بین 4، 6 و 10 درصد پرداخت می شود و البته برخی کسب و کارها به دلیل کرونا دچار صدماتی شده اند و ما برای حل مشکل تمهیداتی پیش بینی شده است. موضع عملیاتی این بانک (خرید یا فروش از طریق ابزارهای موجود) بر اساس پیشبینی وضعیت نقدینگی در بازار بینبانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بینبانکی حول نرخ هدف، از طریق انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بینبانکی اعلام میشود.

در بحث فروش املاک، شیوه غیرنقد و تهاتر بیشتر صورت میگیرد و آزمون و خطاهای متعددی انجام شده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرارو، پرداخت تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومانی بهزودی بدون نیاز به معرفی ضامن و تنها با شیوه اعتبارسنجی انجام میشود. امتیاز اعتباری کاربر در اپ بانکینو بر اساس میزان میانگین موجودی حساب در ماههای گذشته محاسبه میشود و به ازای هر یک میلیون تومان میانگین موجودی هر ماه یک امتیاز برای کاربر ثبت میشود و به مدت شش ماه این امتیازات با هم جمع میشوند و در ماه هفتم چرخه جدید امتیازی آغاز میشود و مشتری امتیازی را که در ماه اول کسب کرده، دیگر نخواهد داشت. وزیر راه و شهرسازی گفت: بازپرداخت اقساط وام نهضت ملی مسکن دو سال بعد از واگذاری واحد مسکونی آغاز میشود. این گروه از افراد که قصد ساخت مسکن شخصیساز دارند میتوانند مانند سازندگان حرفهای مسکن با ثبت نام در سامانه نهضت ملی و ارائه درخواست برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.