سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد یاد بگیرید چگونه یک قالب وردپرس سفارشی بدون یادگیری زبان های برنامه نویسی تحت وب مانند HTML JAVA CSS PHP ایجاد کنید. اما قبل از آن بهتر است کمی با خود زبان PHP آشنا شویم. این دایرکتوری شامل همه فایلهایی است که wordpress برای درست کار کردن، به آنها نیاز دارد. امنیت مقوله ای که در حداکثر درجه اهمیت به آن پرداخته شده است ، این موضوع با استفاده از زیرساخت های بسیار پرطرفدار در سطح جهان و به روز بودن آنها و رعایت برنامه نویسی امن کاملا پوشش داده شده است.

ما در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی که با اسم Go معرفی شده است آشنا نمایم. درست است که PHP برای حوزه طراحی وب توسعه داده شده است و بهترین زبان سمت سرور به حساب میآید اما بسیاری از افراد تصور میکنند که با انتخاب زبان برنامه نویسی PHP به برنامه نویسی وب سایت و وب اپلیکیشنها محدود میشوند. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه add در بالا سمت راست ماژول های دیگری اضافه کنید، الگو های از پیش ساخته شده را بارگیری کنید و سطرها و ستون ها را اضافه کنید.

این واقعاً مبتدی ترین روش توسعه قالب در وردپرس است که وجود دارد. همانطور که می دانید امروزه وردپرس تبدیل به یکی از بهترین سایت ساز و پلتفرم مدیریت محتوا تبدیل شده است. در تولید و مدیریت محتوا ارجاع سریع و تعامل بی واسطه با مخاطب، از سایر شاخص های متدول رسانه ای اهمیت بیشتری دارد، بنابراین صرف نظر از کمیت مخاطبان یک رسانه، باید به کیفیت تبدیل مخاطب به مشتری آن نیز توجه داشت. فراموش نکنید که وبدایرکتوریها میتوانند علاوه بر تأثیر مثبت، تأثیر منفی نیز بر روی سئو سایت شما داشته باشند. برای ویرایش ویژگی های آن می توانید روی هر مورد که می خواهید کلیک کنید.

خوشبختانه، Beaver Themer دارای ویژگی های هدر داخلی است. CMSها بسته به نوع و ورژن دارای انواع مختلفی می باشند که می توان توسط آن ها انتقال تصاویر دی وی آر بر روی کامپوتر را براحتی ایجاد کرد. Beaver Builder با یک ستون اصلی و طرح سر برگ دارای دو ردیف به عنوان نقطه شروع راه اندازی می شود.

می توانید برای ویرایش هر یک از این موارد اشاره شده کلیک کنید یا در صورت لزوم ماژول ها، ستون ها و ردیف های جدید اضافه کنید. اما اصلا تفاوت این دو در چیست و کدام می تواند برای شما بهتر باشد؟ خب حالا خبر خوب چیست؟ یک برنامه نویس برای تبدیل ایدههای خود به کد نیاز به یک ادیتور کد نویسی دارد، که معمولا یکی از چالشهای برنامه نویسی انتخاب یک ویرایشگر مناسب و کارآمد میباشد. استفاده از کدپن بسیار راحت و سریع است و شما با این ادیتور جذاب میتوانید کدهای HTML، CSS و JS را به صورت آنلاین بنویسید.

اکنون که هدر ها و فوتر ها را برای هر صفحه و پست در وب سایت ایجاد کرده ایم، زمان آن رسیده است که پست یا صفحه ها(قسمت محتوا) را بسازید. Beaver Builder یک نمونه طرح واحد را با عنوان پست و یا صفحه در بالا بارگیری می کند که می توان از آن ه به عنوان محتوا، جعبه بیوگرافی نویسنده و قسمت نظرات از آن استفاده کرد. برای رسیدن به این قسمت سر برگ، ابتدا باید طرح سر برگ خود را در Beaver Themer تنظیم کنیم.

در مرحله بعدی، شما انتخاب می کنید که این طرح را کجا نمایش دهد. از اینجا شما باید “Entire Site” را به عنوان مکانی که الگو در آن نمایش داده می شود، انتخاب کنید. از اینجا شما باید “All Archive” را به عنوان مکانی که الگو در آن نمایش داده می شود، انتخاب کنید.

عنوان بایگانی را در بالا نمایش می دهد که پس از آن پست ها به ترتیب زمانی به کاربران نشان داده می شوند. صفحات بایگانی جایی هستند که وردپرس دسته ها، برچسب ها، نویسنده و بایگانی های و سایر موارد را به صورت ماهانه به کاربران وب سایت شما نمایش می دهد. در نتیجه ، کاربران با دانش فنی و زمان محدود هنوز هم می توانند یک وب سایت قدرتمند برای تجارت خود بسازند. یعنی باید توسعهدهندگان، سازندگان محتوا، ویراستارها و افراد دیگری که قرار است به طور منظم و مداوم از سیستم مدیریت محتوای شما استفاده کنند را در نظر داشته باشید.

شروع کار ما تقریباً به همان روشی است که با اضافه کردن طرح “Singular” در صفحه Add New ، هدر و فوتر را ایجاد کردیم. اما چند مورد در ادامه آمدهاند که برای یادگیری موثر برنامهنویسی، مهم و بعضا ضروری هستند. پایتون، انگولار، NET. و ASP از دیگر نمونه فریم ورک های مورد استفاده هستند. در صورت ساخت یک سایت ساده نیاز به یادگیری ۲ مورد بالا ندارید. از اینجا شما باید “Entire Site” را به عنوان مکانی که در آن الگوی سر برگ نمایش داده می شود، انتخاب کنید. همانطور که مشاهده می کنید، ما طرح سر برگ را به قالب سفارشی خود اعمال کرده ایم.

یک سر برگ سفارشی یکی از اجزای اساسی یک قالب است و استفاده از روش های سنتی ساخت آن می تواند مشکل باشد. با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن داخلی Beaver Builder ، به راحتی می توانید به ساخت قالب وردپرس بدون کدنویسی بپردازید. بیایید برای ساخت قالب وردپرس بدون کدنویسی با قسمت هدر وب سایت شما شروع کنیم. می توانید یک فوتر سفارشی برای طرح زمینه خود با استفاده از Beaver Themer درست کنید همانطور که یک هدر سفارشی ایجاد کردید مراحل کار کاملا مشابه می باشد. هنگامی که از طراحی راضی شدید، برای ذخیره یا انتشار طرح خود، روی دکمه Done کلیک کنید.

برای ادامه بر روی دکمه “افزودن طرح Themer” کلیک کنید. Beaver Builder با طرح آرشیو تک ستونی به صورت کلی راه اندازی می شود. بعد، بر روی دکمه “راه اندازی Beaver Builder” کلیک کنید تا رابط سازنده شما باز شود. پس از آن، بر روی دکمه “DONE” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره و منتشر کنید. توسط یک واسط مبتنی بر مرورگر اینترنتی شما قادر خواهید بود تا به راحتی مطالب یا اخبار جدید را اضافه، صفحات پرسنلی، لیست مشاغل و عکس های محصولات را کنترل و تعداد نامحدودی بخش و مطلب روی سایت خود ایجاد کنید.