سرنوشت اولین جلسه پارلمان عراق برای انتخاب رئیسجمهور چه میشود؟

معاون اول رئیس جمهور از تامین تسهیلات ارزی هشت طرح صنعتی استان به میزان 200 میلیون یورو تا پایان سال 90 خبر داد و گفت: بانک صنعت و معدن موظف به تامین این مبلغ تا پایان سال شد. معاون اول رئیس جمهور در این نشست با اشاره به استقبال مردم از رئیس جمهور گفت: این استقبال گسترده، با وجود تبلیغات منفی علیه دولت و بر خلاف آنچه که بدخواهان دولت میخواهند، بسیار پرشور و عظیم بود.

جلسه هیئت دولت در خراسان جنوبی نیز عصر پنجشنبه و در آخرین روز سفر هیئت دولت به خراسان جنوبی برگزار شد و هیچ خبری از این نشست مخابره نشد. کارگروه اشتغال خراسان جنوبی نیز پیش از ظهر پنجشنبه به ریاست رحیمی برگزار شد.

محمود احمدینژاد در جمع خبرنگاران خراسان جنوبی در حالی که خراسان جنوبی را ترک میکرد، با اشاره به سؤال یکی از خبرنگاران پیرامون سیاستهای دولت برای ایجاد اشتغال در کشور اظهار داشت: ایجاد اشتغال خود یک سیاست بوده و از امور در اولویت برای جوانان کشور است. یک دیپلمات سابق و مشاور سیاسی در یک مرکز استراتژیهای دفاعی اوکراین در این باره گفت که وجود نیروهای داوطلب به این معنا است که هم وطنان و زنان کشورش دیدگاه های پوتین را در باره اوکراین رد میکنند.

بطور مثال در آمریکا بالاترین مقام در جایگاه مشاور رئیس جمهور در زمینه سیاست خارجی، وزیر امور خارجه است. ضرورتهای راهبردی ایجاب میکند که «ما به مسائل جهانی و مسائل منطقهای و از جمله مسائل کشورمان، باید نگاه کلان و جامع داشته باشیم؛ این نگاه کلان، به ما معرفت و بصیرتی را عطا میکند که اوّلاً موقعیت خودمان را، جایگاه خودمان را، ایستگاه خودمان را در وضع کنونی بازیابی کنیم و بفهمیم در چه وضعی قرار داریم؛ بعد هم به ما تعلیم میدهد که برای آینده چه باید بکنیم.

وی افزود: امروز همه باید دست در دست هم دهیم تا برای آبادانی، عمران و سربلندی ایران کار کنیم و ایران را بر پایه عدالت بسازیم. اوباما معتقد بود: »در کشورهایی مثل مصر، روابط ما بر پایه امنیت طرح­ریزی شده است، از پیمان صلح اسرائیل گرفته تا تلاش­های مشترک علیه خشونت افراط­گرایان؛ بنابراین ما همکاری با دولت جدید را قطع نخواهیم کرد، اما ما برای اصلاحاتی که تقاضای مردم مصر بوده است فشار خواهیم آورد» (Obama, 2014: 1). البته گزارش سال 2013 سازمان عفو بین الملل، بحران حقوق بشر را سیاه­ترین وضعیت مصر در دوران مدرن این کشور دانست.

احمدینژاد تصریح کرد: همه باید توجه کنند که عنصر پایه برای ساختن، تولید و اشتغال خود جوانان، مبتکران، کارآفرینان و مردم هستند و طبق قوانین وضع شده دولت نمیتواند در مسائل مستقیما وارد شود مگر در مواقع محدود که این امر انجام می گیرد.

رئیس جمهور همدلی، توکل بر خدا و کار و تلاش خستگیناپذیر را از مهمترین عواملی دانست که باید برای آبادانی ایران انجام داد. رئیس جمهور از حضور مردم مرزنشین درمیان در عرصههای مختلف تشکر کرد و نسبت به احداث مجتمع ورزشی، فرهنگی، تجهیز ساختمان بیمارستان 24 تختهخوابی شهر اسدیه و تسریع در روند آبرسانی مجتمعهای روستایی قول مساعد داد. مردم روستاهای زیدر و حسینآباد سربیشه که از حضور رئیس جمهور در بین خود به شدت خوشحال بودند با سردادن شعارهایی در حمایت از نظام جمهوری اسلامی و رئیس جمهور و دود کردن اسفند به ابراز احساسات نسبت به رئیس جمهور پرداختند و احمدینژاد نیز به احساسات آنها پاسخ متقابل داد.

سفیر فلسطین در تهران با تاکید بر اینکه ایران و فلسطین به گفتوگوی جدی برای بررسی روابط فیمابین خود نیاز دارند، خاطرنشان کرد: این گفتوگوهای جدی موجب میشود تا قطار روابط ایران و فلسطین در ریل درست و اصلی خود بازگردد و به ما اجازه میدهد پروژه انقلابی و جهادی خود را انجام دهیم که هر کس به مسئولیت خود نسبت به آزادی فلسطین عمل کند.

او سال ۹۶ در مناظرهها گفته بود مناظرهای بین رییس دولتهای نهم و دهم و رییس فعلی دولت برگزار کنید تا بحثهای این زمینه تمام شود و دولت نسبت به عملکرد خودش پاسخگو باشد، چرا که ما هر وقت حرفی میزنیم میگویند دولت قبل، دولت قبل. تقریبا تمام کودکان گروه سنی مربوطه در مدارس ابتدایی در سال 2009 وارد دوره آموزشی شدند و ثبت نام در مدارس متوسطه از 66 درصد در سال 1995 به 84 درصد در سال 2009 افزایش یافته است.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم، پارلمان عراق شب گذشته جدول کاری خود برای انتخاب ریاستجمهوری را اعلام کرد که بر اساس آن، نمایندگان عراقی امروز دوشنبه میبایست به نامزد موردنظر خود برای تصدی منصب ریاستجمهوری رأی دهند؛ با این حال، تحریم این جلسه از سوی برخی از فراکسیونها کار انتخاب رئیس جمهور جدید را سخت خواهد کرد.

اما جیمز متیس، وزیر دفاع نفوذ خود را در کاخ سفید از دست داده است و احتمالا برای مدت زمانی طولانی در دولت نخواهد ماند. شاید اگر تنها تعداد دفعاتی كه روسای دولت ها از ازابتدای دهه 60 تا كنون، طی سه دهه از عدالت یاد كردند را بشماریم، احمدی نژاد با اختلاف حیرت آوری صاحب رتبه اول باشد. احمدینژاد تصریح کرد: عدهای تمام هم و غمشان برای دنیا است و میخواهند با ثروت دنیا جاودانه شوند مثلا دولت آمریکا را ببینید اگر همه ثروت ملتهای دنیا را به آنها بدهید سیر نمیشوند و باز هم دنبال چپاول هستند.

احمدینژاد گفت: اگر ملت افغانستان و پاکستان با هم اتحاد داشته باشند میتوانند گوش اشغالگران را بگیرند و آنها را از کشورشان به بیرون پرت کنند. رئیس جمهور با بیان اینکه تنها اندیشه و عمل انسان فناناپذیر است و تا ابدیت انسان را دنبال و همراهی میکند، ادامه داد: سرمایه اصلی انسان عمل انسان است.

وی یادآور شد: تنها چیزی که باقی میماند چیزی است که برای خداوند و ارزشهای الهی باشد. یکی از درخواستهای مردم درمیان استقرار صنایع مادر در شهرستان بود که احمدینژاد در این باره گفت: استقرار صنایع مادر مستلزم هزینههای زیاد و اشتغالزایی کم است چرا که این صنایع تنها خوراک و مواد اولیه سایر صنایع را تأمین میکند و در واقع نیاز شهرستان درمیان احداث صنایع پایین دستی، کم هزینه و با اشتغال زیاد است و برای این منظور و تشویق سرمایهگذاران دولت با هزینه خود کارخانهای را در شهرستان درمیان احداث میکند.

رئیس جمهور گفت: همچنین این روستا در بخش زراعی به آبخیزداری نیاز دارد و دولت تلاش میکند هرچه سریعتر این کار آغاز شود و در جلسه امروز هیئت دولت تصمیمات مقتضی در این مورد حتما اتخاذ میشود. نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، وام روستایی، ایجاد مدرسه راهنمایی برای دانشآموزان روستاها، وام ارزان قیمت برای اشتغال جوانان و همچنین آب آشامیدنی از جمله درخواستهای مردم روستا در جریان دیدار آنها با احمدینژاد بود که رئیس جمهور خطاب به آنها گفت: دولت حتما وام ارزان قیمت در اختیار روستائیان قرار میدهد تا وضعیت مناسبتری برای خود در زندگی ایجاد کنند.

این دیگر ادعای مشتی منتقد، بدخواه دولت و.. حرف هست، حرف برای گفتن زیاد است، منتها دیگر مجال نیست؛ یک مقداری از وقت مقرّرمان هم گذشت. مذاکرهکننده ارشد روسیه پس از جلسات پیدرپی روز گذشته میان مشارکت کنندگان در گفتوگوهایی که با محور رفع تحریمها در وین جریان دارد گفت: مذاکرات حسب ضرورت، در قالبها و ساختارهای مختلف پیگیری میشود تا هیچ یک از هیئتها از روند مذاکرات باز نمانند.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، با اعلام وزارت دفاع چین نظامیان این کشور در رزمایش ۳۱ شهریور تا ۵ مهر در جنوب روسیه که قرار است با حضور نظامیان چندین کشور شامل ایران و پاکستان برگزار شود، شرکت میکنند.

سايه اين دشمن نيرومند بالاي حياط خلوت کشورهاي بزرگ منطقه باعث گرديده تا کشورهاي همسايه در همدستي و همياري قدرتهاي منطقه، به مقابله و پاسخگويي آن برآيند و رويکردهاي مختلف و متنوع را براي دفاع از منافع از دست داده شان در افغانستان و منطقه بررسي يا تجربه کنند. با پدیداری صفویان ، رونق اقتصادی و پایداری مرزها نمود بیشتری یافت و ایران پس از حدود ۹ سده، تحت یک حکومت مستقل بومی، متحد شد و مذهب آن به شیعه تغییر یافت .