روحانی: دستگیرشدگان بی گناه، آزاد شوند – ایرنا

او با این حال تاکید دارد، در صورتی که توافق حاصل شود ابتدا طرف نقض کننده برجام یعنی ایالات متحده آمریکا باید تحریم را لغو کند و جمهوری اسلامی ایران پس از انجام راستیازمایی، اقدامات هستهای را در چارچوب توافق صورت خواهد داد. برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پس از ۱۳ سال مذاکرات بینالمللی فشرده، در تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ (۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵) منعقد شد. بهادریجهرمی در پاسخ به سوالی درباره استرداد مجرمین مالی ایرانی ساکن کانادا و بازگشت اموال عمومی به کشور خاطر نشان کرد: در این زمینه یک همکاری مشترک میان دولت، قوه قضائیه و پلیس اینترپل نیروی انتظامی وجود دارد و همه برای استرداد مجرمین متواری مالی همراه و جدی هستند و اثر این را در ماههای اخیر با استرداد برخی مجرمان دانهدرشت به کشور ملاحظه کردهاید و مابقی تبهکاران و غارتگران اموال مردم و بیت المال نیز که به خارج از کشور فرار کردهاند، قانون در تعقیبشان است. وی ادامه داد: همه تصمیمات اقتصادی دولت با همدلی و همکاری تیم اقتصادی اتخاذ میشود؛ دستاوردهای خوب اقتصادی دولت مانند کنترل بازار ارز و تصمیمات خوبی که برای تثبیت بازار سرمایه اتخاذ شد تصمیماتی است که در جلسات مستمر ستاد هماهنگی اقتصادی با حضور تیم اقتصادی دولت و با همدلی و همکاری مشترک همیشگی انجام میشود و موضوعات بخشی نیست.

سخنگوی دولت بیان کرد: درباره حضور نمایندگان دیگر کشورها در وین، این سفرها تصمیم مستقل کشورها و مربوط به روابط دوجانبه آنهاست و انجام چنین رایزنیهایی، مربوط به خودشان است و فضای مذاکرات را تحت تأثیر قرار نخواهد داد. به گواه بسیاری از افرادی که در دولتهای مختلف حضور داشتهاند، همدلی، هماهنگی و همکاری موجود در بین اعضای اقتصادی دولت کمنظیر است. درحالی که هیاتها تا رسیدن به نتیجه نهایی مصمم به ادامه مذاکرات هستند، اما به خاطر سال جدید میلادی ۲۰۲۲ گفتگوها از روز جمعه به مدت سه روز متوقف و از دوشنبه آینده پیگیری میشود. وی در ادامه نشست خبری خود با خبرنگاران درباره حذف سه تیم ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا گفت: اعتقاد دولت اداره مردمی باشگاههای ورزشی بویژه باشگاههای مردمی استقلال و پرسپولیس است. بهادریجهرمی ادامه داد: این در حالی است که در ابتدای شهریورماه که دولت مردمی شروع به کار کرد، کمتر از 18 میلیون نفر دوز اول و کمتر از 7میلیون نفر دوز دوم واکسن را دریافت کرده بودند و در زمینه آمار مبتلایان نیز حدود 40 هزار نفر ابتلای روزانه و نزدیک به 700 نفر فوتی را شاهد بودیم. البته اولیانوف این توییت را کمی بعد از انتشار حذف کرد و در پاسخ به روزنامهنگار ایرانی که روسیه را به سیاست ریاکارانه متهم کرده بود نوشت: «ظاهرا شما فرق بین بزدلی و ادب را نمیدانید.

وی خاطر نشان کرد: امروز البته خطر کرونا بهطور کامل برطرف نشده و در معرض سویههای جدید نظیر امیکرون که به شدت گسترشپذیر است، هستیم. البته سفر معاون وزیر خارجه کره به ابتکار خودشان بوده و بدیهی است که معاون محترم سیاسی وزیر خارجه از هر فرصتی برای مطالبه درست این حق ملت ایران استفاده خواهد کرد و مسئولیت حقوقی و سیاسی دولت کره جنوبی را به آنها یادآور خواهد شد. وزیر امور خارجه اخیرا گفته که در آستانه هفته دولت، ۳ پیروزی تاریخی دیپلماتیک ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد، هدیه وزارت خارجه به مردم ایران است. سخنگوی دولت در ادامه همچنین بیان کرد: در موضوع کرونا با عنایت خدا، همراهی مردم و تلاشهای شبانهروزی دولت، به نقطه امیدوارکننده و قابل قبولی رسیدهایم. وی درباره چگونگی بازگشت ارز حاصل از فروش نفت بیان کرد: همانطور که میدانیم در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و شیوهها قابل بیان نیست ولی وضعیت فروش نفت و محصولات نفتی به نسبت این جنگ اقتصادی و تحریم، قابل قبول و وضعیت بازگشت منابع حاصل از فروش هم قابل قبول است. از سوی دیگر استفاده از تمام ظرفیت تولید خودرو در کشور و کاهش فاصله عرضه خودرو در مقایسه با تقاضا برای آن سبب میشود که رقابت برای دستیابی به خودروی صفر کیلومتر به مرور از بین رفته و قیمت آن در بازار به تعادل برسد.

الیزابت گوتیرز با پدر و مادر مکزیکی اش در کشور آمریکا در شهر لس انجلس به دنیا امد .او ۶ خواهر و یک برادر دارد و خودش کوچکترین فرزند خانواده است. در چند سال اخیر، اطلاعاتی از این خانواده مرموز و قدرتمند، در اختیار رسانه ها قرار گرفته است و انتظار می رود این رویه همچنان ادامه داشته باشد. وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این سوال که این ۵ میلیارد دلار، علاوه بر تأمین مالی قطعه ریلی رشت به آستارا و احیانا خرید ۲۰۰ لکوموتیو، چه مصارف دیگری خواهد داشت، تصریح کرد: بقیه اجزای خط اعتباری کریدور عبارت است از تکمیل نیروگاه سیریک که کارش آغاز اما جزو کوچکی از سرمایهاش پرداخت شده بود و با صحبتی که انجام شد، طرف روس موافقت کرد با سرعت خیلی بیشتری مابقی تأمین مالی نیروگاه سیریک را انجام دهد. آقای هاشمی رفسنجانی آن زمان پیش چشم مردم احترام داشت، آقای موسوی نخستوزیر دوران جنگ تحمیلی بود، آقای کروبی ۸ سال رئیس مجلس شورای اسلامی بود، آقای خاتمی هشت سال رئیس جمهور بود و چهرههایی از این قبیل و در این تراز که توسط سرویسهای جاسوسی دشمن مدیریت میشدند، به چشم میدیدند که در خیابانها به نوامیس مسلمین و شیعه چه میگذرد، اموال مسلمین به آتش کشیده میشود، امنیت نظام به خطر افتاده است، آنها به گوش خود میشنیدند که سران طاغوت در دنیا و اروپا از فتنهگران حمایت میکنند، امام مسلمین برای همه اینها سفیر و پیام فرستاد که این حمایت دشمن را محکوم کنید، اما یک نفرشان محکوم نکردند به بهانه تقلب در انتخاباتی که ۸۰ درصد مردم آمده و رأی داده بودند.