رزمایش نظامی اوکراین در شهر چرنوبیل

ضمن اینکه از توسعه روابط با این سه کشور استقبال میکنیم، توجه به سایر کشور اروپایی مورد توجه ایران است. در حالی که ترامپ مشغول افزایش تحریمها و حمایت از اعتراضات ضددولتی و هشدار به زبان فارسی به حکومت ایران است که به گفته او اعتراضات را سرکوب نکنند، سایر مقامات ارشد آمریکایی با اطلاعات توجیه ترور سلیمانی کلنجار میروند.

هر کشوری از آن لذت می برد زبان ملی و مقامات خود را دارد اما برای همه شرکت کنندگان معیارهای خاصی وجود دارد و آنها باید با آنها مطابقت داشته باشند. دیگر مقامات مسئول نیز در چند وقت اخیر نسبت به میراث سخت دولت روحانی برای کابینه سیزدهم اظهار نگرانی کرده و پشت سر گذاشتن این تراز آشفته مالی را برای آقای رئیسی امری دشوار میدانند و معتقد هستند که دارایی خزینه بسیار کمتر از آن چیزی است که کارشناسان اقتصادی فکرش را میکردند.

رویکرد گزینشی در روابط بینالملل جواب نمیدهد و تاکنون هزینههای زیادی برای کشور ایجاد کرده و به همین دلیل باید متوقف شود. اگر چنانچه ما کارهای اقتصادی را – همچنان که در برنامه هست و آرزوهای ما متوجه به آن است – انجام بدهیم، اما در زمینهی کار فرهنگی عقب بمانیم، بدانید کشور لطمه خواهد دید.

پیشرفتهای چشمگیری که در زمینهی علم و فناوری به وجود آمده. در ساير پستهاي کابينه نيز، از يک سو افرادي چون عبدالله نوري، نجفي و معين حضور داشتند و از سوي ديگر ولايتي، علي لاريجاني و فلاحيان به ترتيب در پست وزير امور خارجه، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و وزير اطلاعات قرار گرفته بودند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، ایران به عنوان کشوری که در میان شرق و غرب قرار دارد و به دلیل این موقعیت ژئوپلیتیکی شرایط خاصی در حوزه سیاست خارجی داشته و دارد.

جهان نيوز: فاضل میبدی، روحانی اصلاح طلب که رزومه سنگینی از نظریه پردازی های خاص و شاذ را برای خود جمع کرده است، راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور را مذاکره مسقیم با آمریکا عنوان کرده است! تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تغییر نگاه ایران در حوزه سیاست خارجی گفت: رویکرد جدید جمهوری اسلامی ایران نگاه به همه بخش های جهان از جمله اروپا است.

در جهانبینی الهی، «حاکم حقیقى بر بشر خداست» ؛ خالق و آفریننده جهان هستی و تمام موجودات عالم، تنها خداوند قادر و متعال است و فقط اوست که از همه حقایق مطلع است و قادر بر همه چیز میباشد. براساس جهانبینی اسلامی، انسانها نه به حکم اضطرار بلکه بهطور طبیعی و فطری زندگی اجتماعی را انتخاب نمودهاند؛ زیرا خداوند انسانها را با قابلیتها و استعدادهای متفاوت خلق نموده تا در یک زندگی اجتماعی مکمل هم باشند و نیازهای یکدیگر را برآورده سازند.

بایدن یک فرد خانواده دار است و از دریچه روابط به سیاست می اندیشد. امیرعبداللهیان در کنفرانس خبری بعد از دیدار خود با پکا هاویستو، در خصوص محورهای این نشست، اظهار داشت: گفتوگوهایی را در خصوص موضوعات دو جانبه انجام دادیم و روابط ایران و فنلاند در میسر درست خود قرار دارد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: «علی باقری کنی» مذاکرهکننده ارشد ایران در روزهای آینده در وین بر سندی که قرار است مورد توافق قرار بگیرد، تمرکز خواهند کرد و طرفهای مختلف پایبندی به تعهدات خود در برجام را نشان میدهند. رئیس جمهور نیز براساس این توافق باید از گروه های کرد عراقی انتخاب شود و معاون اول و معاون دوم رئیس جمهور از اعراب سنی و شیعه انتخاب می شوند.

یورونیوز: ارتش لهستان روز شنبه اعلام کرد که نخستین گروه از نیروهای آمریکایی وارد این کشور شدند. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی با انتشار یادداشتی در فضای مجازی نوشت: در ایام فرخنده دهه مبارک فجر که یادآور پیروزی تفکر آزادی بر وابستگی به بیگانگان است؛ جوانان غیور کشورم همگام با جدیدترین روشهای علمی و در مسیر توسعه و پیشرفت ایران اسلامی با کوششی مضاعف در تلاش برای اعتلای نام ایران میباشند.

واشنگتن و کی یف اخیرا به متحدان اروپایی خود اعلام کردهاند، تحرکات نیروها در مرز با اوکراین نشاندهنده آمادگی جدید مسکو برای حمله به اوکراین است. اخبار استانها – وحید جلالزاده در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به دیدار خود با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در آستانه سفر این مسئول به آذربایجانغربی، اظهار داشت: در این دیدار ضمن معرفی ظرفیت های عظیم استان و ارومیه در حوزههای کشاورزی، معادن و توسعه مرز، موارد مورد نیاز برای بررسی و سرمایهگذاری به مدیر عامل سازمان اعلام شد.وی افزود: حجم سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی و شستا در مقایسه با ظرفیتهای عظیم استان بسیار پایین است.

یکی از مهمترین بخشهای فعالیت صنعت هستهای تولید رادیوداروهای تشخیصی و درمانی برای حوزه سلامت و پزشکی کشور است. از قبل از انقلاب اسلامی ایرانیان مهمترین عضو از ملل مسلمان بودند که تمام وجود خود را در راه آرمان فلسطین گذاشتند. وی در کتاب خود تحت عنوان «صفحه شطرنج بزرگ» در سال 1997 می نویسد هر کشوری که بتواند بر آسیای مرکزی و قفقاز تسلط پیدا کند توانایی مورد تهدید قرار دادن موقعیت آمریکا در خلیج فارس را خواهد داشت.

به عنوان مثال، هماهنگی تمام تصمیمات مهم سیاسی با پارلمان اروپا. امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از توجه فنلاند به غرب آسیا، گفت: به تشکیل دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام در افغانستان اعتقاد داریم و از بازگشت آرامش به منطقه و تمرکز بر رفع محاصره انسانی استقبال میکنیم.

با توجه به یکی از نظریه ها، توسط یونانی های باستانی تاسیس شد. چرا مشکلات اقتصادی حل نشد بلکه بر تحریم های علیه ملت ایران هم اضافه شد؟ همین غرب گدایان از هرگونه روابط دیپلماتیک و تعاملات اقتصادی ایران با کشورهایی غیر از آمریکا و چند همراه اروپاییاش شدیدا آشفته می شوند. در سالهای اخیر تحریمهای اعمال شده علیه ایران و روابط ایران با کشورهای منطقه، تاثیرات مستقیمی بر زندگی و اقتصاد مردم ایران داشته است.

اقتصاد کشــور مدتهاست که با سیاست خارجی گرهخورده و اتفاقاتی که در عرصه بینالمللی برای ایران رخ میدهد در وضعیت اقتصاد داخلی تأثیرگذار است. و شما همچنین می توانید رویدادهای سال 2016 را به یاد داشته باشید رفراندوم در انگلستان، زمانی که جمعیت برای خروج کشور از اتحادیه اروپا رای داد.