دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

میتوانید اطلاعات مخاطب را کامل در آن نگاه داری کنید، میتوانید بازاریابی درونگرا یا ربایشی انجام بدین و کاری کنید مخاطب از شما به صورت مستقیم خرید کند. آقای علیرضا صفری در این دوره آموزشی به مبحث شبکههای اجتماعی و نحوه فعالیت و بازاریابی در شبکههای اجتماعی پرداختهاند. بدون اغراق بعد از این دوره میتوانید به خودتان بگویید متخصص گوگل ادز. گوگل یکی از قویترین ارائه کنندگان سرویسهای دیجیتال مارکتینگ دنیاست، سیستم تبلیغات گوگل که آن را با نام اختصاری گوگل ادز میشناسیم، به ما کمک میکند تا برای مدتی بتوانیم در یک کلمه کلیدی در نتایج گوگل اولین لینک قرار بگیریم.

از آنجایی که دیجیتال مارکتینگ زیر مجموعه مارکتینگ و مارکتینگ یک حوزه علوم انسانی است باید بگویم، تعریف واحد و دقیقی نه برای مارکتینگ وجود دارد نه برای دیجیتال مارکتینگ، پس بیایید مفهوم و تاریخ آن را بررسی کنیم. حتما برای مدیریت مشتریان خود یک نرمافزار خوب CRM تهیه کنید. البته خبر خوب اینکه با آمدن تا به این قسمت، قدم بزرگی برای ساختن مسیر کار و تلاش خودتان برداشتهاید.در انتهای این قسمت از درآمد دلاری یوتیوب هم صحبت خواهیم کرد و تجربهمان را با شما به اشتراک میگذاریم. در روش تبلیغات، شما جلوی چشم مخاطب ظاهر میشوید و اجازه میدهید تصمیم بگیرد که شما ارزش جذبتان شدن را دارید یا خیر.

تحلیل داده و دیتاهای وبسایت شما یکی از مهمترین فرایندهایی است که شما به عنوان یک وبمستر باید به آن دقت کنید مثلا ممکن است بخواهید بدانید کدام صفحه از وبسایت شما چشم نوازتر است، یا کدام صفحه سرعت لود بیشتری دارد؟ در نتیجه شما باید محتوای خود را به اشکال مختلف برای جلب رضایت این مخاطبان هدف مختلف تولید کنید. هنگامی که در مورد تأثیرگذاران در دنیای دیجیتال صحبت می کنیم، منظور همان متخصصان در یک حوزه با تعداد مخاطبان زیاد است.

اگر محتوا پادشاه است بازاریابی یک پادشاه میتواند فضای کسبوکار شما را دگرگون کند. از خانواده اسنپ بگیرید که اصولا مشتری انبوه دارد تا فروشگاههای اینترنتی که درخت مینیاتوری (بنسای) میفروشند، تا کمپینهایی که برند لوکس «درسا» و یا تولیدکنندگان خودروهای لوکسی نظیر DS در ایران اجرا کردند، همه از خوان گسترده فضای بازاریابی آنلاین بهره مند شدند. دیجیتال مارکتینگ باعث جذب مخاطب و افزایش مشتری در بسترهای اینترنتی میشود.

اگر انتخابتون اپراتور بودن هست یا اطلاعاتی کلی در رابطه با مارکتینگ و استراتژی کار و کسب دارید، میتونید ادامه این بخش رو نخونید. بازاریابان دیجیتال یا دیجیتال مارکترها افرادی هستند که با علم دیجیتال مارکتینگ و مطابق با بودجه، زمان، مخاطبان هدف، هدف کلی و… اینگونه میتوان با طراحی گرافیکی مناسب مخاطبان را مجذوب به خود کرد. به طور کلی آن چیز که سبب افزایش مخاطب میشود و یکی از نکات مهم در اینستاگرام مارکتینگ است داشتن کپشنهای کاربردی و باکیفیت است و در کنار این کپشنها باید به طراحی گرافیکی پیج نیز بیش از پیش بها داد. قبل از صفحه آرایی پیج باید به نوع مخاطبی که با آنها سر و کار دارید توجه کنید.

در بالا توضیح دادیم که باید از تمامی ابزار موجود برای زیباتر شدن پیج استفاده کرد. از این عناصر میتوان معماری سایت، بهینهسازی برای موبایل و سرعت بارگذاری صفحه را نام برد. است. سئوی سایت شامل تولید محتوای متنی و تصویری برای مخاطب، لینکسازی داخلی و خارجی یا On-Page SEO و Off-Page SEO و همینطور بهینهسازی تکنیکال است. همین رشد روز افزون فضای دیجیتال باعث شده با جای خالی دیجیتال مارکترها روبهرو شویم و تقاضا برای این متخصصین این حوزه نه تنها کم نشده باشد، جذب و تربیت متخصصین دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به امری حیاتی تبدیل شده. قدرت این نوع بازاریابی به خصوص در کسبوکارهای B2B بسیار زیاد است.

چیدمان دو به یک: اگر میخواهید ما بین عکسهای خود از نوشتههایی که جلب توجه کند استفاده کنید این شیوه بسیار مناسب است. بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ به وسلیه ابزارهای همگانی که دارد میتواند فاصله بین برند و مشتری را کم کند و در نتیجه باعث صمیمیت دوجانبه میشود. استراتژیهای بازاریابی محتوا را توسعه و ادغام کند.

مسیرها و دورههای تخصصی دیگهای برای سئو یا مارکتینگ محتوا یا وایرال مارکتینگ هم توی این وب سایت هست که اگر علاقهمند بودید حتما ببینید. آیا میتوان برای قمیت اینستاگرام مارکتینگ مبلغی در نظر گرفت؟ تعداد بالای کاربران در شبکههای اجتماعی یک بازار بسیار بزرگ با جامعهای پرجمعیت را برای شرکتهایی که به دنبال معرفی و فروش محصول یا خدمات خود هستند، به وجود اورده است. انواع مختلفی مثل فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، LinkedIn ، Pinterest، یوتیوب، اسنپ چت و غیره وجود دارد. به انواع بازاریابی برپایه شبکههای اجتماعی، موتورهای جستوجو و و دیگر ابزارهایی اینترنتی، بازاریابی دیجیتال آنلاین میگوییم.