دیجیتال مارکتینگ چیست؛ بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال

من چندتا مقاله درباره دیجیتال مارکتینگ مطالعه کردم هیچ کدام با آن اشاره نکرده بودند. از آنجایی که واژه دیجیتال مارکتینگ به استفاده از کانال ها، دستگاه ها و پلتفرم ها دیجیتال (صرف نظر از آنلاین یا آفلاین بودن آنها) به منظور بازاریابی محصولات یا خدمات اشاره دارد، دیجیتال مارکتینگ بر خلاف آنلاین مارکتینگ محدود به استفاده از اینترنت نیست.

نکته دیگر استفاده از تبلیغات است! بیلی مارکوس، از بنیانگذاران دوج کوین، در توییت اخیر خود به جامعه این ارز دیجیتال توصیه کرده است که به جای تمرکز بر قیمت و حدس و گمانهای مرتبط با آن، تمرکز خود را بر روی پروژههای امیدوارکنندهای بگذارند که پتانسیلی بلندمدت دارد. البته این نکته را فراموش نکنید اعدادی که برای هزینهها گفتم ثابت نیست و با توجه به نوع کار شما متغیر است. اما در بازاریابی دیجیتال از نوع آنلاین این 2 نکته منفی وجود ندارد بلکه بسیار دقیق قابل هدف­گیری و قابل سنجش است.

۳ – ارزش مشتریان شما چقدر است؟ شما باید به این سوال پاسخ بدهید: چرا کسی باید به جای رقبای شما از شما خرید کند؟ من طی یک ساعت مشخص به تمام مشتریانم پاسخ میدهم، و برای هر سوال چند دقیقه وقت میگذارم. وقتی مشتری با شما تماس میگیرد یا سوالاتی در مورد محصول شما میپرسد باید در کمتر از ۲۴ ساعت جواب کاملی به او بدهید. پرداخت فروش ها چگونه صورت میگیرد؟

محصولی دارید که آماده فروش در Etsy است؟ برای این کار باید بهترین سایت خبری ارز دیجیتال را انتخاب کنید که معتبرترین اخبار مربوط به بلاک چین و کریپتو را در اختیار شما قرار دهد. از طرفی امکانات زیادی مثل تبلیغات کلیکی، تبلیغات گوگل، سئو سایت و رپورتاژ آگهی را در اختیار شما قرار میدهد. به کارگیری ویژگیهای محبوب تعداد بازدیدکنندگان زنده و اعلان Hot Streak درک مشتریان از برند شما را تقویت میکند و به مشتریان احتمالی اجازه میدهد تا نگاهی به نحوه واکنش افراد دیگر به محصول شما داشته باشند. این سایت همواره اطلاعات به روزی را در این حوزه بارگذاری می کند و به افراد فعال در این حوزه کمک می کند تا طبق علم روز پیش بروند و در کار خود موفق باشند.

این روشها در نهایت سرعت بارگذاری سایت را افزایش میدهند که عامل بسیار مهمی در نظر موتورهای جستجو از جمله گوگل است. نکته اصلی این است که خدمات خود را با کیفیت عالی ارائه کنید. قبل از این که تولید محتوا و اینستاگرام مارکتینگ را شروع کنید، حتماً در مورد جامعه هدفتان تحقیق کنید و شرایط را بسنجید. در زمان استخدام مشاور دیجیتال مارکتینگ برای سازمان خود به این نکته توجه داشته باشید که شخص یا تیم مورد نظر باید در زمینه های کاری شما و فعالیت های مشابه تخصص های مورد نیاز را داشته باشند.

برخلاف پلتفرم های اجتماعی دیگر اینستاگرام فقط از ویدئو و تصاویر استفاده می کند و در کنار تصاویر میتوانید متن هم داشته باشید، اما استفاده ازمتن در اینستاگرام اجباری نیست. با استفاده از این پلتفرم دیگر نیازی به باز کردن یک وبسایت شخصی ندارید. پلتفرم Etsy یک بستر تثبیت شده است، بسیاری از افراد مشتاق خرید هستند. به عنوان مثال اگر یک بنر در یکی از سایت های پر بازدید ایرانی قراردهید، بعضی از افراد از پس کلیک روی بنر وارد سایت شما شده و با خدمات و محصولات شما آشنا می شوند.

گوگل ادوردز و تبلیغات گوگل در واقع یکی دیگر از تبلیغات کلیکی یا PPC است، شما با پرداخت هزینه مورد نظر روی برخی از محصولات و خدمات خود تبلیغات انجام می دهید و لینک های مورد نظر شما در گوگل نمایش داده می شود. اما کسب و کار در اینترنت مانند هر حوزهی دیگری، تکنیکها و روشهای خاص خود را دارد و اگر بتوانید به صورت یک حرفهای در این حوزه فعالیت کنید، میزان درآمد شما نیز روز به روز افزایش خواهد داشت. آنها چه توضیحاتی برای محصولات خود مینویسند؟

درمورد اینکه چه کسی محصول شما را خریداری میکند، محصول ایده آل آنها چه ویژگی هایی دارد؟ چه چیزی محصول شما را متفاوت یا بهتر می کند؟ چه ویژگی هایی باید در محصول شما باشد؟ شما باید قبل از سرمایه گذاری و صرف سرمایه، بازاری آماده داشته باشید. چه طراح گرافیک باشید و چه سازنده هنرهای دستی، باید با توجه به زحمات، هزینهها و روند کار قیمت گذاری کنید.

در ثانی باید با مبحث مربوط به بهبود نرخ تبدیل و KPI های استراتژیک با توجه به بیزنس مدل هر کسب وکار دیجیتال هم آشنا شوید. کپشن های شما باید کوتاه اما با توضیحات کامل باشند. دیجیتال مارکتینگ به مجموعه ای از فعالیت های بازاریابی گفته می شود که در بستر وب صورت می گیرد.

در نقطه مقابل، دیجیتال مارکتینگ نه تنها به شما امکان اندازهگیری موفقیت هر کمپین را میدهد، نکته مهمتر این است که شما در دنیای آنلاین، فقط برای تحقق هدف نهایی هزینه میپردازید. برای مثال فروش تلفنی یا ایمیل مارکتینگ یک شیوه یا بازاریابی مستقیم است. شما برای این که بتوانید از خرید و فروش بیت کوین سود کنید باید وضعیت این ارز دیجیتال را در آینده پیش بینی کنید. به فروشگاههایی که کالاهای مشابه میفروشند نگاه کنید. با افرادی که در زندگی میشناسید و بخشی از مشتریان هدف خود صحبت کنید. مطمئن هستیم که تا اینجای مطلب کمی متعجب شده اید.