درباره نامه اوباما به رهبر انقلاب – ديگران

در پاسخ به این تحرکات آمریکا در منطقه، نمایندگی ایران در ملل متحد در یازدهم بهمنماه، طی نامهای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که اگر اقدامات جنگطلبانه آمریکا کنترل نشود، میتواند تنش را به سطح هشدار دهندهای افزایش دهد و بدیهی است که در این صورت، مسئولیت کامل تمام عواقب آن نیز بر عهده آمریکا خواهد بود.

بهگفته وی، مهمترین وظیفه سیاست خارجی روسیه ایجاد حداکثر شرایط بینالمللی برای توسعه داخلی کشور، بالا بردن سطح زندگی مردم، تأمین حقوق شهروندان و تجار روسی در تمامی مناطق جهان است و وزارت امور خارجه روسیه قدرت اجرای این سیاست را دارد.

نخیر عزیزان دل برادر اینی که شما گفتید این خون بهای محافظان شخصیتی و رانندهای خودروهای صدیق شهیدان ابو مهدی المهندس و سردار سلیمانی است خون بهای سردار دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار ابو مهدی المهندس اخراج تمامی نیروهای آمریکایی صهیونیستی و ناتو از سر تا سر جهان اسلام ناب محمدی ص و فتح کامل فلسطین اشغالی و آزاد سازی قدس شریف و آزاد سازی مکه مکرمه و مدینه منوره از دست سفاکان خائنین جنایتکاران فاسدین فاسقین سعودیهای رو به سقوطی صهیونیستی آمریکایی و نابودی همه تروریسهای جیره خورانشون در سر تا سر جهان اسلام ناب محمدی ص است و مجازات کیفری اشد مجازات برای آمرین و عاملین تروریستشان در هر کجای جهان که هستند و برداشتن همه تحریمهای ظالمانه ستمگرانه تحمیلیشان از روی ملت و مملکت ایران اسلامی است اینها خونبهای آن بزرگواران فرمانهای محور مقاومت اسلامی سپاه قدس است .

از این رو آمریکا همزمان با وخیم معرفی کردن شرایط امنیتی در عراق و بحث کردن از خطر توسعهی دامنهی تروریزم در منطقه تلاش کرد تا اذهان را به سمت لزوم نقشآفرینی دوبارهی نظامی امنیتی آمریکا سوق دهد. اگر چه وجود بحران مالی در اتخاذ این خط­مشی موثر بوده است اما در عین حال نشان می­دهد که در مقایسه با سال­های گذشته، منطقه آسیای مرکزی و قفقاز از جایگاه نازل­تری در سیاست­های جهانی آمریکا برخوردار شده و گرانیگاه سیاست خارجی این کشور به نحو قابل ملاحظه­ای به سمت تحولات پرشتاب خاورمیانه و بویژه افغانستان و پاکستان تغییر یافته است.

مصطفی الکاظمی در نشست هیئت وزیران عراق که امروز صبح در بغداد برگزار شد، گفت: مأموریت رزمی نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی در عراق پایان یافته است و نیروهای عراقی همه پادگان های نظامی را از نیروهای آمریکایی و ائتلاف تحویل گرفته اند.

نخست وزیر عراق بار دیگر تاکید کرد که ماموریت نیروهای نظامی آمریکا در این کشور پایان یافته و تمام پایگاه های آمریکا در کشور در اختیار نیروهای عراقی قرار گرفته است. به گزارش ایرنا، «مصطفی الکاظمی» امروز (چهارشنبه) در نشست هفتگی هیات دولت عراق بار دیگر تاکید کرد که نقش رزمی نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی در این کشور به پایان رسیده و تمامی پایگاه های نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی به نیروهای عراقی تحویل داده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق بار دیگر بر پایان مأموریت رزمی نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی در عراق تأکید کرد. منابع آگاه سوری اعلام کردند که با فرا رسیدن سالگرد ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، نیروهای ائتلاف آمریکا مستقر در پایگاه التنف در مثلث مرزی عراق-اردن-سوریه به گروه شبه نظامی مغاویر الثوره دستور دادهاند در حالت آماده باش کامل قرار گرفته و در اطراف این پایگاه مستقر شوند.

به گزارش مشرق، روزنامه فلسطینی القدس اعلام کرد، سلام الزواوی با ادای سوگند در مقابل محمود عباس رسما سفیر دولت فلسطین در جمهوری اسلامی ایران شد. 3. دولت ایالات متحده نه تنها به دنبال مذاکره واقعی از طریق کم کردن شدت تهدیدهای اسرائیل علیه ایران نبوده است، بلکه در تعاملات دیپلماتیک مقامات بلندپایه خود با کشورهای ثالث نیز با بزرگنمایی و فوری بودن امکان حمله اسرائیل به ایران تلاش کرده با ترساندن این کشورها، آنها را در مسیر تشدید فشار علیه جمهوری اسلامی ایران با خود همراه کند.

مترجم کتاب «امنیت ملی دولت اوباما(ارزیابی دوباره دکترین بوش)» با بیان اهمیت فهم دکترین بوش در اتخاذ تصمیمات دفاعی مناسب در برابر سیاست های تهاجمی آمریکا گفت: بیگمان، فهم دقیق دکترین بوش برای سیاستگذاران داخلی و خارجی کشورمان همچنان از اهمیت زیادی برخوردار است، به ویژه سیاستهایی که دولت بوش و مشاورانش بعد از حادثه یازده سپتامبر در پیش گرفتهاند اهمیت زیادی برای جمهوری اسلامی ایران و منطقه خاورمیانه دارد.

ترامپ اوباما را مقصر شیوع کرونا دانست! دونالد ترامپ اپل را مجبور کرده تا متادیتای آیفون را در اختیار دولت آمریکا قرار دهد. بهگفته وی، آمریکا سعی داشت حضور جدیدی در منطقه آسیای مرکزی بهدست آورد تا بتواند بهزور از مرزهای افغانستان استفاده کند و در این صورت کشورهای منطقه گروگان سیاستهای واشنگتن میشدند. وی افزود، بیشترین نگرانی روسیه این است که آنچه در داخل خاک افغانستان در حال وقوع است، به منطقه آسیای مرکزی سرایت کند.

مدافعان این سیاست گفتند واشنگتن باید به عربستان در دفاع از خودش در مقابل موشکهای روسیها کمک کند و جلوی تهدیدهای آنها علیه تجارت در آبهای اطراف یمن را بگیرد.

آنها هر روز شهرهای بیشتری را به تصرف خود در میآورند و این اقدام اصلاً درست نیست. نظام سیاسی امریکا بیش از اندازه تحت تاثیر احزاب قرار گرفته و هر تصمیم سیاسی در بهترین حالت نماینده اراده نیمی از کشور است. نظرسنجیای در سال ۲۰۱۹ میلادی که از سوی دانشگاه جورج تاون انجام شده بود و در آن از رای دهندگان ثبت نام شده پرسیده شد که امریکا تا چه میزان به آستانه جنگ داخلی نزدیک شده است میانگین پاسخ ۶۷.۲۳ درصد را نشان میداد و این یعنی آن که دو سوم از پاسخ دهندگان باور داشتند امریکا در چنین مسیری قرار دارد.

پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور امریکا، «توماسای ریکس» روزنامه نگار امریکایی از گروهی از کارشناسان امنیت ملی خواست تا احتمال وقوع جنگ داخلی را در امریکا ظرف مدت ده تا پانزده سال آینده ارزیابی کنند.

برخی هم از آب گل آلود ماهی میگیرند و میگویند مگر روحانی برای رؤسای جمهور پیش از خود دفتر تهیه کرده که حالا انتظار دفتر از رئیس جمهور جدید دارد! اگر شما همه این موارد را در کشوری بخوانید گمان میکنید که جنگ داخلی از پیش آغاز شده است.

امریکا نمونهای از کشوری است که در آستانه درگیری داخلی قرار دارد. با این وجود، بیراه نیست اگر بگوییم که مسالۀ هستهای ایران، اساساً برای هیچ کشوری در جهان و منطقه «مساله» به حساب نمیآید و در واقع این موضوع را باید مسالۀ دیپلماتیک ایران و آمریکا دانست! امروزانتخاب برای ملت های جهان بویژه مسلمانان در مقایسه با زمان امام حسین و یزید ظالم به طور قابل توجهی تغییر کرده است همه می دانند که ترامپ و نتانیاهو کیست و می دانند مقاومت فلسطین و مردم مسلمان آن کیستند و بایستی از کدام طرف دفاع کرد.

البته ایالات متحده صرفا یک کشور ساده نیست این کشور پایدارترین دموکراسی جهان و بزرگترین اقتصاد است. ارتش رژیم صهیونیستی به شدت دچار بحران شده است و در حالی که رسانهها از افشای میزان بالای تجاوز و تعرضهای جنسی در ساختار آن خبر میدهند، برخی دیگر از شورش نظامیان احتیاط این رژیم سخن میگویند. آقای بلینکن با نشر اعلامیهای گفته است که هدف قرار دادن مردم بیگناه و کارمندان کمکهای بشری غیر قابل قبول است و قساوتهای گسترده نظامیان بر ضد مردم برما مستلزم پاسخگو کردن آنان میشود.

آنچه غیر قابل تصور قلمداد میشود میتواند در امریکا به واقعیت تبدیل شود. در حملهی نظامیان میانمار بر موترهای غیر نظامیان در منطقهی کیاه واقع در شرق این کشور، دستکم ۳۵ تن کشته شدند و اجساد شان سوزانده شدند.