تفاوت طراحی سایت وردپرس با کدنویسی

قبل از اینکه سراغ یادگیری برنامه نویسی و کدنویسی برید باید کمی روی مفاهیم الگوریتم باهم کار کنیم. امروزه در سیستمهایی که احتیاج به سرعت پردازش بالایی دارند، بهعنوان مثال فضاپیماها، سیستمهای بیمارستانی یا رباتهای خاص از زبانهای سطح پایینتر مانند اسمبلی و حتی باینری استفاده میشود، اما در برنامهنویسیهای معمولی، مانند اپلیکیشنهای کامپیوتر، موبایل و وب از زبانهای سطح بالا استفاده شده و وظیفهی کامپایل یا ترجمهی دستورات برعهدهی کامپیوتر گذاشته میشود. وقتی صحبت از رایگان بودن یک زبان برنامهنویسی میشود، این بدین معنی است که آن زبان توسط توسعهدهندگان سراسر دنیا، بروزرسانی میشود. موارد گفته شده تنها چندین قابلیت از قابلیت های زیاد زبان php است.

اگر هریک از موارد فوق را در عمل بررسی کنیم، ما فقط به زبان HTML و CSS نیاز داریم. همچنین برخی از صاحبان سایتها به دلیل مسائل امنیتی این قسمت را پنهان میکنند. علاوه بر مورد مذکور، همچنین می توانید وب سرور خود را به نحوی تنظیم نمایید که تمامی فایل های HTML را نیز با موتور PHP پردازش کند، که در این صورت بازدیدکنندگان وب سایت شما به هیج وجه قادر به مشاهده کدهای استفاده شده نخواهند بود.

علاوه بر راحتی بسیار در نوشتن کد های زبان php، این زبان همچنین امکانات فوق العاده پیشرفته ای را نیز برای افراد حرفه ای به ارمغان آورده است. قابلیت انعطافپذیری بالای این پلتفرم باعث شده که افراد مبتدی هم بتوانند بهراحتی از آن استفاده کنند و با مشکل روبهرو نشاند. زبان برنامه نویسی php یکی از زبان های آسان برای یادگیری برنامه نویسی است. امکانات نامحدود، انجمن های گفتگو و جامعه مجازی کامل PHP، این زبان اسکریپت نویسی را تبدیل به یکی از محبوبترین زبان های متن باز دنیا نموده است.

در این بخش به صورت کامل به شرح درآمدزایی زبان PHP در ایران و خارج از کشور میپردازیم. یکی دیگر از کاربردهای این زبان پیادهسازی بخشهایی از یک نرمافزار تحت ویندوز، لینوکس یا مک میباشد. معمولاً در کنار زبان برنامهنویسی PHP، از این نرمافزار مدیریت پایگاهداده برای طبقهبندی، ذخیرهسازی و فراخوانی اطلاعات استفاده میشود. این زبان از بیشتر پایگاهدادههای معروف پشتیبانی میکند. قابل استفاده هستند. ما با استفاده از زبان PHP میتوانیم نرمافزارهای مختلفی را تحت دسکتاپ پیادهسازی کنیم. زیرا در ایران و هرجای دنیا، وردپرس بسیار محبوب و پراستفاده است و شرکت ها و حتی سازمان های زیادی از وردپرس استفاده می کنند.

خب؛ با توجه به این واقعیت که تعداد زیادی CMS وجود دارد، تصمیمگیری برای انتخاب، نسبت به گذشته سختتر شده است. از آنجا که زبان PHP به عنوان یک زبان Open Source معرفی میشود، بروزرسانی آن به سرعت و توسط تعداد زیادی از توسعهدهندهها انجام میشود. به عنوان نکته پایانی می توان گفت که WORDPRESS با وجود اینکه رایگان است و قالب و افزونه های متنوعی دارد اما بهتر است برای رعایت مسائل امنیتی، حتما از کارشناسان طراحی سایت کمک گرفته و از نسخه های غیررایگان قالب و افزونه ها استفاده نمایید. این اعداد بدین معنیست که زبان PHP به عنوان یکی از محبوبترین زبانهای سمت سرور در طراحی وب شناخته میشود.

برخی از سیستم های مدیریت محتوا نسخهبندی پیچیدهتی دارند که این امکان را میدهد تا به یک تاریخ مشخص و خاص بازگردید.البته این مورد در حال منسوخ شدن است و به ندرت استفاده میشود. اسکریپت های PHP معمولاً روی سروری نوشته می شوند که کد سمت کلاینت یا front-end با آن ارتباط برقرار می کند. مهمترین نقطه ضعف دی جنگو سی ام اس نقصهای قالبهای آن است که در طراحی صفحات وب برای شما مشکل ایجاد میکنند.

ویکس یک پلت فرم باورنکردنی برای مبتدیانی است که می خواهند یک وب سایت بسازند. نام فایلی است که شما می خواهید آن را کامپایل کنید. تقریباً میتوان گفت که در اکثر آگهیهای پروژهمحور و فریلنسری، PHP حرف اول را می زند. در زبان برنامهنویسی PHP به دلیل عدم استفاده از منابع خارجی، سرعت بارگذاری و پردازش اطلاعات بسیار بالاست. البته، هر کدام از کاربران این زبان ها که با امکانات این زبان ها آشنایی بیشتری داشته باشند، در کار خود موفق تر عمل میکنند. یعنی برای افزودن امکانات به نرمافزاری که قبلاً نوشتهاید، نیازی نیست که سردرگم باشید.