باید به همه جناحها احترام کنیم

بندها باید طوری بسته شوند که پا در پوتین راحت باشد. کمااینکه در تابستان 1398، که ایران پهپاد آمریکا را سرنگون کرد و بسیاری احتمال میدادند کار دو کشور به جنگ بکشد، پوتین در نشستی خبری در پاسخ به این سوال که موضع روسیه در قبال این جنگ محتمل چیست، صریحا گفت: روسیه آتشنشان منطقه نیست. او میگوید: «من اطلاع دقیق دارم که این روسیه با آمریکا روی اوکراین و ایران با همدیگر تاخت زدهاند. جهان نباید اقدامی برای توقف چرخش سانتریفیوژهای ایران انجام میداد بلکه این برجام بود که ثابت کرد میتواند سانتریفیوژهای ایران را متوقف کند و تجربه سه ساله خروج از برجام نشان داد که سیاست فشار حداکثری برنامه هستهای ایران را تسریع بخشید». وزیر امور خارجه اخیرا گفته که در آستانه هفته دولت، ۳ پیروزی تاریخی دیپلماتیک ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد، هدیه وزارت خارجه به مردم ایران است. این در گرو وحدت ، اتحاد ، یکپارچگی و انسجام درونی ما است؛ من باید از مردم سپاسگزاری و تشکر کنم، میدانم امسال با مشکلات فراوانی مواجه بودند. اکثریت مردم ایران به دلایل تاریخی و سیاسی از دولت روسیه بیزارند و احمدینژاد هم سوار این موج شده تا اولا بر محبوبیتش نزد عوامالناس بیفزاید، ثانیا سخنی بگوید که اگرچه کاذب است ولی در عوض جاذب است و و مایۀ مشغولیت رسانهها به او میشود.

آخرین فعالیت مطبوعاتی قاضیزاده در داخل ایران عضویت در شورای سردبیری روزنامه «یاس نو» بود. نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که چیزی در حدود سه چهارم جمهوری خواهان آمریکایی معتقدند که جو بایدن کشور نیست. ستاره | سرویس چهره ها – حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی روحانی و سیاستمدار ایرانی، یکی از دو نامزد اصلی انتخاباتی ریاست جمهوری دوره دوازدهم و رقیب اصلی حسن روحانی بود. مدعیان کشف توطئه، معمولا میگویند ما میدانیم که در پشت پرده چنین و چنان شده، ولی هیچ وقت توضیح نمیدهند که چرا بین این همه سیاستمدار و رسانه، فقط آنها از تصمیمات پشت پرده باخبر شدهاند و دیگران در بیخبری به سر میبرند. همه ما سهم داریم که سهم برابر و مشخص است. هم از این رو او دربارۀ همه چیز حرف میزند؛ از سیاست داخلی گرفته تا سیاست خارجی و روابط بینالملل و عرصههای فرهنگ و اقتصاد و چه و چه. بر اساس این بیانیه دو کشور متعهد هستند همکاری خود را برای خنثی کردن “انقلاب های رنگی” و مداخله خارجی افزایش دهند و هماهنگی استراتژیک را عمیق تر کنند. آنچه در ادامه می خوانید فقط گوشه ای از ناگفته های دیپلمات کهنه کاری است که همواره به محمود احمدی نژاد وفادار مانده.

دفتر نیویورکنیویورک- ایرنا- جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا همزمان با حضور امیر قطر در واشنگتن در نامه ای به کنگره اعلام کرد که قصد دارد قطر را به عنوان کشور متحد و همپیمان آمریکا در خارج… خاتمی عنوان کرد: تقوا یعنی حریم نگهداشتن برای خداوند در تمامی عرصه ها اعم از فردی اجتماعی سیاسی اقتصادی. به عنوان مثال با من ظهر جلسه داشت و شب در جای دیگری میگفت از صبح در اصفهان بودم. آغاز تحصیل من با انقلاب همراه بود و پس از آن هم انقلاب فرهنگی رخ داد و من و دوستان مذهبی در دانشگاه ترمی که مصادف با انقلاب فرهنگی بود را در همراهی با دانشجویان خط امام تحریم کردیم.در زمانی که آقای مهاجرانی و مرحوم سیف الله داد مسئول انجمن اسلامی دانشگاه شیراز بودند، من نیز از اعضای فعال انجمن بودم. دکتر احمدی نژاد: حتماً با این شکل قطعاً مخالف بودم. مجری: پس شما مخالف بودید؟

گفتیم اجازه بدهید سینما را تقویت کنیم، آن را نزنید، خودش به اندازه کافی محدودیت دارد، شما هم یک دغدغه درست کردید. زلنسکی در آخرین نشست خبری خود، از اینکه جهان غرب اوضاع اوکراین را بیش از حد بحرانی و در آستانۀ جنگ نشان میدهد، انتقاد کرد و گفت که حضور صدهزار سرباز روسی پشت مرزهای اوکراین، برای حملۀ روسیه به اوکراین کافی نیست. سوم اینکه، حجم تکاپوی آمریکا و اتحادیۀ اروپا علیه حملۀ احتمالی روسیه به اوکراین به قدری بالا بوده که صدای ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین را نیز درآورده است. برای رفع مشکل به عنایت ویژه از سوی دولت نیاز داریم که مذاکراتی در حال انجام است خود رئیس جمهور قول دادند. به گزارش ایمنا، بعد از ورود شاخص بورس به مدار نزولی و ایجاد ترس و نگرانی در این بازار و میان سهامداران، واریز منابع مالی به صندوق تثبیت بازار سرمایه از جمله تصمیمات مهمی بود که از سوی مسوولان ارشد کشور و در راستای کاهش نوسانات ایجاد شده در معاملات بورس اتخاذ شد. در شرایطی که زلنسکی هنوز اوضاع را آن قدرها بحرانی نمیبیند، آمریکا اعلام کرده که 8500 سرباز مستقر در ایالات متحده را برای استقرار در اروپا (که احتمالا شامل نقاط شرقی اروپا خواهد شد) در حالت آمادهباش قرار داده است.