ایلان ماسک کیست؟

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از کوین مارکت کپ، در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت کوین کانال 33 هزار دلار را از دست داد و نسبت به دیروز همین موقع 7.4 درصد سقوط کرد. با محاسبات ماسک هزینهٔ تمام شده قطعات مورد نیاز برای ساخت یک راکت تنها ۲ درصد قیمت راکت در ایالات متحده بود. اما این شرکت همواره با مشکلاتی روبرو بوده است. این بیانیه جسورانهای از ماسک است که پیشتر نیاز به هوش مصنوعی برای بهبود فناوری را زیر سوال برده بود.

ماسک، بیانیه مفصلی را در مورد “ربات تسلا” (Tesla Bot) ارائه کرد که با یک جلسه پرسش و پاسخ به همراه گروه سازنده این محصول نیز همراه بود. طی نخستین حضور این گروه در ماه اوت، به نظر میرسید که شرکت تسلا قصد دارد میزان علاقه به ربات را بررسی کند. وی مدرک کارشناسی را در رشتهٔ فیزیک کسب کرد ولی سال بعد قصد کرد که در مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا مدرک کارشناسی در رشتهٔ علوم اقتصادی را هم کسب کرد.

تسلا باید به میزان تولیدی که هدف گذاری شده است برسد تا بتواند درآمد کسب کند. او همچنین فاش کرد که “اسپیس ایکس” بهعنوان بخشی از هدف اصلی خود برای استعمار سیاره سرخ، در نظر دارد اولین مأموریتهای باری را با این وسیله نقلیه به مریخ در سال 2022 آغاز کند. حالا او باید ثابت کند که این موفقیت اتفاقی یا موقت نبوده و اینکه تسلا میتواند این آمار تولید را ادامه یا حتی افزایش دهد. تسلا برای ماشین های برقی خود جایگاه های شارژی را طراحی کرده است که با ادغام این 2 شرکت در نظر دارد با استفاده از انرژی خورشیدی تولید برق را انجام دهد و با برند تسلا موتورز از این ذخایر برقی برای ماشین های خود استفاده کند. با در اختیار گرفتن سهام تسلا موتورز توسط شرکت Daimler( شرکت تولید کننده مرسدس بنز ) و با همکاری تویوتا عرضه عمده ماشین های Roadster در سال 2010 شروع کرد.

  • سن: ۴۷ سال
  • ارزش خالص: ۹۱٫۳ میلیارد دلار
  • بیل گیتس (Bill Gates)
  • +Google : شبکه اجتماعی گوگل
  • تاریخ تولد: ۷ ژوئن ۱۹۴۸ (۷۰ سال)
  • Google Maps: بهترین سرویس نقشههای وب
  • منبع ثروت: مدیر عامل مایکروسافت

این شخصیت ممکن است با مالک خود سازگار شود. با مطالعهٔ زندگینامهٔ افراد موفق درک خواهیم کرد که موفقیت به شانس و اقبال بستگی ندارد و اگر فردی توانسته به موفقیت بزرگی برسد، در این مسیر بارها با مشکلات فراوانی دستوپنجه نرم کرده و تسلیم شرایط نشده است. وقتی مدیری برای کار کردن در کنار اعضای تیمش که ناامید شدهاند، وقت میگذارد؛ با این هدف که درک بهتری از چشمانداز و دورنمای آن شخص داشته باشد، اتفاقات خوبی را رقم میزند. قلبم میشکند وقتی میبینم کسی هنگام درست کردن ماشین زخمی میشود و آسیب میبیند و سعیاش را میکند تا تسلا به موفقیت برسد. وقتی مشکلات یا مفروضات خود را به مهمترین حقایق تبدیل کردید، میتوانید راهحلهای خردمندانه جدیدی را از ابتدا برای آن ایجاد کنید. شما میتوانید این بازی را از این لینک به صورت آنلاین تجربه کنید.

یکی از دلایل رشد سریع تسلا این بود که سرمایه گذاران به اعطای منابع مالی مورد نیاز ماسک برای ساخت شرکت تمایل خوبی نشان دادند. متاسفانه، مدیران کمی به این نوع سرمایهگذاری تمایل نشان میدهند. اما بعد از هیجانات اولیه، بازار سهام خیلی زود تردیدهای عمیق خود را نسبت به توان ماسک برای خصوصیسازی تسلا با ارزش هر سهم 420 دلار نشان داد. وی افزود: با گذشت زمان، ربات ممکن است شخصیت متمایزی پیدا کند. ماسک بارها اعلام کرده است که نخستین هدف ربات تسلا، کاهش کارهای تکراری استرسزا برای انسان خواهد بود.

دیدن این که چگونه یک فناوری مانند ربات تسلا میتواند مانند یک همراه برای انسان باشد و در عین حال، درجه ای از متمایز بودن را بدون هوش مصنوعی یا با حداقل استفاده از آن حفظ کند، شگفتانگیز خواهد بود. در حالیکه سخنان رک و صریح ایلان ماسک، ارتباط با دیگران را اثبات میکند، اما این وعده او برای عمل کردن است میتواند بسیار قدرتمند باشد. تقریباً در زمان طلاق والدینش، هنگامیکه او 10 ساله بود، ماسک به کامپیوتر علاقه پیدا کرد. علاقه بسیار ایلان ماسک در زمینه هوش مصنوعی باعث شده است تا در این حوزه نیز سرمایه گذاری کند و موسسه تحقیقاتی OpenAI را در اواخر 2015 تاسیس کرد. هدف این موسسه تحقیق و توسعه هوش مصنوعی در زمینه کمک رسانی به انسان است و در سال 2017 بر روی تکنولوژی به نام Neuralink نیز سرمایه گذاری کرد که این تکنولوژی با اتصال دستگاهی به عصب های مغز این امکان را می دهد تا بتواند به کامپیوتر متصل شود و آن را کنترل کند.