ایلان ماسک – زندگینامه مردی که رویای شکستن مرزهای زمان و مکان را دارد

گزیدهای از بهترین مطالب وبسایت ترجمان همراه با مطالبی جدید و اختصاصی، شامل پروندههای موضوعی، در ابتدای هر فصل در قالب «فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی» منتشر میشوند. ضمناً هر وقت بخواهید میتوانید اشتراکتان را لغو کنید و مابقی مبلغ پرداختی را دریافت کنید. فصلنامۀ ترجمان در کتابفروشیها، دکههای روزنامهفروشی و فروشگاه اینترنتی ترجمان بهصورت تک شماره به فروش میرسد اما شما میتوانید با خرید اشتراک سالانۀ فصلنامۀ ترجمان (شامل ۴ شماره)، علاوه بر بهرهمندی از تخفیف نقدی، از مزایای دیگری مانند ارسال رایگان و دریافت یک کتاب بهعنوان هدیه برخوردار شوید. شما واقعاً نیاز به ایجاد یک شغل عالی و یک زندگی خوب به عنوان یک هنرمند دارید؟ اما با نزدیک شدن ماشین به یک انحنای تند، به نظر نمی رسید که فرمان چرخانده شود یا سرعت آن قبل از مداخله راننده کاهش یابد.

شرکت کالاهای لوکس او یعنی LVMH به لطف افزایش خرید مشتریان چینی توانست در سال ۲۰۱۸ در زمینه فروش و سود رکورد بزند. ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیساکس، که خود را پدر دوج میخواند و آن را رمزارزی مناسب برای تراکنشهای روزمره میداند، در توییتی خطاب به مکدونالد، این شرکت رستورانهای زنجیرهای را تشویق کرد تا دوجکوین را برای خرید مشتریان قبول کند. او مدیر عامل شرکت تسلا (Tesla)، بزرگترین شرکت خودروهای الکتریکی آمریکا با مقدار زیادی از پایگاه های سوخت الکتریکی در سراسر آمریکاست. ایلان میخواست با موشکها موش و گیاه به مریخ بفرستد. اطلاعاتی در خصوص این توکنها و یا حتی اگر توکن دیگری با این نام ایجاد شده باشد فعلا در دسترس نیست؛ اما همیشه به توکنهایی که به این صورت منتشر میشوند مشکوک باشید و در مورد آنها تحقیق کنید.

هدف استارلینک این است که اینترنت را به تمام نقاط جهان و به خصوص به مناطقی برساند که به اینترنت دسترسی ندارند و یا دسترسی آنها بسیار کند است. خطر امنیتی دارد.» ماسک به سوئینی گفته بود به او ۵ هزار دلار خواهد داد که این اکانت را حذف کند تا از مطلع شدن «افراد خل و چل» از مکانش جلوگیری کند. با این حال این ربات که ۲۶۷ هزار دنبال کننده در پلتفرم توییتر دارد، بدون شک مشهورترین اثر سوئینی است. در رده بندی میلیاردرهای بلومبرگ، زاکربرگ با دارایی خالص 89.6 میلیارد دلار در رتبه دهم قرار دارد. سهام شرکت متا تا عصر پنجشنبه 26 درصد سقوط کرد (سرمایه بیش از 230 میلیارد دلار کاهش یافت) که بدترین عملکرد از سال 2012 برای شرکتی بود که قبلاً فیس بوک نامیده می شد.

این کپسول باری بیش از ۷۳۰۰ پوند ذخایر، آزمایشهای علمی و فناوری را به مدار زمین برده است.محموله مذکور روز شنبه به ایستگاه فضایی بین المللی میرسد. او به ما میگوید «اظهارات بیوقفۀ ماسک اعتبار برند کارخانۀ خودروهای برقی را کاسته است». او به ما میگوید «روزگاری بود که از فرط هیجان برای اسپیسایکس هر چه ماسک میگفت را توجیه میکردم، اما حالا دیگر توجیه چندانی برایم نمانده تا چرتوپرتهای او را برای دوستانم مالهکشی کنم». هرچند هالرت هنوز هم پشتیبان کارخانههای ماسک است اما به طورقطع احساس سردتری به مرد قصۀ ما پیدا کرده. ماسک سال ۲۰۲۱ را با ثروت ۲۷۷ میلیارد دلاری تمام کرد در واقع در طول یک سال ۱۲۱ میلیارد دلار به داراییاش اضافه شد.

مجله فوربس نوشت که علاوه بر آن، شرکت متا کاهش سه ماهه تعداد کاربران را گزارش داد که دلیل آن رقابت شدید با پلتفرم تیک تاک TikTok عنوان شده است. به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از bitcoin.com، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در توییتی گفت در صورتی که مکدونالد ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) را بپذیرد، یک وعده هپیمیل مکدونالد را در تلویزیون خواهد خورد. به گزارش ایسنا به نقل از ماشایبل، “ایلان ماسک” (Elon Musk)، مدیرعامل شرکت “تسلا” (Tesla) در اوایل سال جاری، از اختراعی رونمایی کرد که بسیاری از افراد، آن را حتی قابلتوجهتر از خودروی “تسلا سایبرتراک” (Tesla Cybertruck) میدانند. بر اساس گزارش شبکه سی ان ان بی، زاکربرگ از سال 2015 در فهرست 10 ثروتمندترین افراد قرار داشته است.

ساخت توکن در بستر شبکه BSC کار بسیار سادهای است و افرادی که مطلع نیستند همواره در پروژههای پامپ و دامپی سرمایه خود را از دست میدهند. یک توکن دیگر هم با همین نام و با قیمت ۰.۰۰۰۷ دلار عرضه شد و در عرض چند ساعت به ۲ دلار رسید (۲۸۵۰ برابر) و اکنون نزدیک به ۱ دلار معامله میشود. این ارز دیجیتال که در ابتدا به عنوان یک شوخی آغاز به کار کرده بود، حالا به یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر جهان تبدیل شده و ارزش بازار آن به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. سال گذشته، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا در یک روز 33 میلیارد دلار ضرر کرد. پس از تهیه تجهزات و نصب آن باید به صورت ماهیانه ۱۰۰ دلار اشتراک پرداخت کنید و پس از آن به استارلینک یا همان اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک متصل میشوید.

  • کشور مبدا: هنگ کنگ
  • ماسک باید پول خریداران هندی استارلینک را فعلا پس بدهد
  • سن: 65 سال
  • ارزش خالص دارایی: 120.0 میلیارد دلار
  • منبع درآمد: گوگل
  • ثروت: ۷۸ میلیارد دلار
  • ثروت: ۱۴۱ میلیارد دلار

او فعل خواستن را در هر مرحله از زندگیاش صرف میکند و نمیگذارد کسی یا چیزی مانع رسیدن به هدفهایش شود. ربات این پسر جوان دانشجو که ElonJet نام دارد یک ردیاب است که هر بار که جت شخصی ایلان ماسک بلند می شود یا فرود می آید، توییت منتشر می کند. اشاره مک دونالد به گریمس کوین کافی بود تا کسی اقدام به ساخت و عرضه توکنی با این اسم کند. سویینی ظاهرا از طریق چند بات نرمافزاری توانسته موقعیت جت شخصی ماسک را دنبال کند. سوئینی ربات های دیگری نیز دارد که با استفاده از داده های هواپیمایی موجود همین کار را با جت شخصی بیل گیتس و جف بزوس انجام می دهد. ژونگ شانشان کمک بسیاری در زمینه مبارزه با ویروس کرونا در چین انجام داده است و به عنوان رئیس کل شرکت وانتای Wantai که شرکت بزرگ تولید دارویی است فعالیت میکند.