انواع کرونا، بررسی کرونای انگلیسی، آفریقایی، بزریلی و هندی؛ علائم و تفاوت آنها با یکدیگر

این مورد میتواند بسته به وضعیت سلامتی فرد یا ویژگیهای ژنتیکی باعث بروز نوع جدیدی از این بیماری شود. برخی از واکسنهای کرونا براساس از بین بردن این شاخکهای ساخته شدهاند. بنابراین جهشهای مداوم این ویروس باعث میشود برخی از واکسنها برای درمان سایر انواع کرونا کارگر نباشند. بهتر است بدانید بر اساس تحقیقات سازمان بهداشت جهانی، از زمان بروز اولین نوع ویروس «کووید-۱۹» تا کنون، این ویروس در ماه دست کم دچار دو جهش میشود که میتواند به تنوع و گوناگونی انواع کرونا دامن بزند. امروزه بنا به دلایل بسیاری مانند جبههگیری سیاسی یا بدنامی کشورها، کمیته بینالمللی طبقهبندی ویروسها (ICTV) به جای استفاده از نامهایی مانند «کرونای هندی» یا «کرونای برزیلی» و موارد مشابه از حروف یونانی مانند «آلفا»، «بتا» و …

وقتی همهگیری برای اولین بار آغاز شد اکثر ما بچه هایمان را در خانه نگه میداشتیم تا از دیگران دور باشند و به کووید 19 دچار نشوند. در اینجا نحوه مدیریت علائم سرماخوردگی فرزندتان آورده شده است. چگونه تست کرونا بدهیم؟ ابتدا میتوانید فرزند خود را برای آزمایش نزد پزشک متخصص اطفال ببرید.

این فرایند تا آخرین روز قرنطینه و هفت روز پس از آن ادامه مییابد. در طول ایام قرنطیه، افراد اجازه خروج از اتاق خود را نداشته و این سیاست با دقت بسیار بالا توسط مسئولین هتلهای قرنطینه اعمال میشود. در واکنش به همهگیری کرونا، شهروندان تایوانی نگرش همکارانه و مبتنی بر اعتماد به اقدامات پیشگیرانه و سیاستهای عمومی دولت از خود نشان داده­اند. در ارتباط با خدمت گرفتن هتلها به عنوان امکانات مورد نیاز برای قرنطینه، عموم مردم واکنش مثبتی نسبت به هتلهای قرنطینه نشان داده­اند و به درستی مدیریت سلامت عمومی اعتماد کامل دارند.

اسپایک یکی از چهار پروتئین ساختاری است که لایهی خارجی ویروس عامل کووید-۱۹ را شکل میدهند. اکثر واکسنها و داروهای واکسن کرونا نیز با تمرکز بر همین پروتئین اسپایک طراحی شدهاند. از این رو تغییرات و جهشهای گسترده در آن میتواند اثرگذاری واکسن در ایجاد ایمنی را کاهش داده و آمار مرگ و میر را بالاتر ببرد.

اگر خیر، به چه دلیل؟ آیا اجازه دارم پس از زایمان نوازدم را کنار خود نگهدارم؟ اگر خیر، به چه دلیل؟ آیا اجازه دارم به نوازدم شیر بدهم؟ اگر خیر، به چه دلیل؟ آیا اجازه زایمان طبیعی دارم یا باید زودتر از موعد سزارین شوم؟ با توجه به شیوع بیماری کرونا، خانمهای باردار بایستی چه وسایلی در ساک زایمان خود به بیمارستان ببرند؟

بار ویروسی به معنی تعداد ذرات ویروسی است که در ابتدا به بدن فرد وارد شده است یا در طول دوران بیماری در بخشهایی از بدن فرد مبتلا (مانند حلق یا ریه) وجود دارد. این یافته کم و بیش توسط برخی از پژوهشگران دیگر نیز تایید شده است. این موضوع اگرچه در مورد سایر ویروسها مانند سارس و آنفلوآنزا نیز مطرح شده بود ولی هنوز برای ویروس کرونا ۲۰۱۹ به طور قطعی به اثبات نرسیده است.

افراد مبتلا به امیکرون ممکن است علائمی مانند حالت تهوع را بیشتر گزارش دهند، زیرا از دست دادن بویایی با نوع جدید شیوع کمتری دارد. بیماران به علائم خفیف تر مانند حالت تهوع و سرگیجه توجه بیشتری می کنند، زیرا تمرکز آنها بر کاهش ناگهانی بویایی نیست. علائم گوارشی در کودکان بیشتر از بزرگسالان رخ می دهد، اما ممکن است در بزرگسالان نیز رخ دهد.

بیماری منجر به بروز تغییرات جدی در رفتارها و تعاملات مردم با یکدیگر شده است و از این رو، آنهایی که بیماری را شناختهاند خود را برای زندگی در دوره کرونا آماده میکنند. برخی هستند که رویکرد انکار گونهای به مسائل دارند. این رفتار معمولاً ناشی از ترس افراد است.

  1. خستگی (خفیف یا شدید)
  2. دستان خود را به طور منظم بشویید
  3. از تماس دست نشسته با چشم، بینی و دهان بپرهیزیم
  4. استفاده از ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی

خبرگزاری مهر در گفت وگو با زهرایی رئیس اداره بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن در وزارت بهداشت می آورد: برای محافظت در مقابل امیکرون نیازمند این هستیم که سیستم ایمنی را مجدد تحریک کنیم. افراد ۱۸ سال به بالا که سه ماه از نوبت دوم تزریق واکسن آنان گذشته برای دریافت دوز سوم به پایگاهها مراجعه کنند. توصیه میشود افرادی که تاکنون سینوفارم، برکت و بهارات دریافت کردند، برای دوز سوم هم از همین واکسنها استفاده کنند و کسانی که آسترازنکا و اسپوتنیک زدند از واکسن مشابه یا پاستوووک پلاس استفاده کنند. به مردم فقط میگوییم واکسن بزنند و ذهن خود را درگیر نوع واکسن نکنند.