انواع وام مسکن و شرایط دریافت تسهیلات در سال 1400

وی افزود: در طرح اشتغال روستایی و عشایری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هم که از ابتدای سال ۹۷ اجرایی شده است تاکنون یکهزار و ۱۸ میلیارد و ۲۲۵ میلیون ریال به جامعه روستایی برای ایجاد یکهزار و ۱۵۲ طرح اشتغالزا پرداخت شده است. وزیر راه در اینباره گفته است: زمان بازپرداخت اقساط نهضت ملی مسکن ۲۰ ساله است که در حال توافق با سازمان مدیریت و بانک مرکزی هستیم تا اقساط این طرح پلکانی و منطبق با توانمندی مردم تعیین شود. در آن سوی بازار، سرمایه شاخص کل فرابورس نیز با ۲۲۰ واحد کاهش، تا رقم ۱۷هزارو ۶۵۶ واحد افت کرد. دانشجویان در درس اقتصاد کلان، با عرضه و تقاضای پول آشنا میشوند و در فصلی مستقل یا ضمن عرضه پول، بحث بانکداری و نقش آن در عرضه پول و نیز سیاست پولی طرح میشود. البته کارشناسان بانک قبل از اعطاء وام سوابق مشتری را مورد بررسی قرار میدهند، به این دلیل که عدم سوء سابقه، چک برگشتی و موارد این چنینی همگی در اعطاء وام سنگینی به این مبلغ نقش دارند.

مناقصه: روشی برای خرید کالا یا خدمات که تمامی پیشنهاد ها ی رسیده در یک زمان و در حضور پیشنهاد دهندگان بررسی شده و پایین ترین قیمت قبول می گردد.مناقصه فرایندی است رقابتی برای تامین کیفیت مورد نظر که در آن تعهدات موضوع معامله به مناقصه گری که کمترین قیمت را پیشنهاد کرده باشد و اگذار می شود. رقم تسهیلات ودیعه مسکن بدین صورت بود که برای تهران، ۷۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت ۵ ساله، برای ۸ کلانشهر کرج، کرمانشاه، قم، اهواز، مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز بالغ ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت ۳ ساله و برای سایر شهرها، بالغ بر ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، عملیات اجرایی احداث 41 هزار و 500 واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با حضور رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی به استان قم، آغاز شد. وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال توافق با سازمان مدیریت و بانک مرکزی هستیم تا اقساط طرح ملی مسکن به صورت پلکانی و منطبق با توانمندی مردم تعیین شود. با استفاده از شماره شبا بانک ملی، محدودیتهای انتقال پول در روش کارت به کارت را نخواهید داشت و تا سقف بالایی امکان جابهجایی وجه دارید.

اين کارت فقط در فروشگاه هاي مجهز با دستگاه پايانه هاي فروش بانکهاي عضو شتاب پذيرفته مي شود و غير قابل برداشت نقدي در خودپرداز و پايانه هاي شعب مي باشد. یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ارائه پیشنهادی برای افزایش وام ازدواج جوانان و پرداخت وام فرزندآوری خبر داد و گفت که پیشنهاد افزایش وام ازدواج جوانان به ۱۵۰ میلیون تومان و پرداخت وام فرزندآوری به مبلغ ۵۰ میلیون تومان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ را مطرح کرده است. وی همچنین خطاب به هیات رئیسه گفت: طرح تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی ایران در کمیسیون اقتصادی بررسی و تصویب شده و هنوز به صحن نیامده است. وزیر راه در اینباره گفته است: زمان بازپرداخت اقساط نهضت ملی مسکن 20 ساله است که در حال توافق با سازمان مدیریت و بانک مرکزی هستیم تا اقساط این طرح پلکانی و منطبق با توانمندی مردم تعیین شود. به گفته این کارشناس، ارزیابی آینده بازار سرمایه باتوجه به نرخ ارز نشان میدهد اختلاف چندانی در سود شرکتهای دلار محور بهوجود نخواهد آمد.شرکتهای صادرات محور محصولات خود را بر اساس نرخ دلار نیمایی محاسبه میکنند که در حالحاضر حدود ۱۰ تا ۱۵درصد زیر قیمت نرخ بازار آزاد است.این در حالی است که بهنظر میرسد قیمت دلار درماههای پایانی سال با توجه به میزان رشد تورم به مدار صعودی بازگردد.

اکبر نیکزاد در بیان آخرین وضعیت تسهیلات مسکن روستایی اظهار داشت: با توجه به اهتمام ویژه رئیس جمهور نسبت به حل مسئله سرپناه روستاییان، موانع مسیر پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی برداشته شد و آیتالله رئیسی با قید فوریت دستور ارائه این تسهیلات را صادر کردند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر نیکزاد در رابطه با پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر افزود: در سال ۱۳۸۴، ۷ درصد از واحدهای مسکونی کشور نوسازی شدند و براساس برنامه ریزی در طول ۱۶ سال اخیر و پرداخت وام ارزان برای ساخت مسکن روستاییان، هم اکنون حدوده ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی نوسازی شده است. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بازار مسکن به عنوان یکی از مهمترین بخشهای اقتصادی کشور این روزها چشم انتظار اجرای طرحهای مختلفی است که از سوی دولت مطرح شده، طرحهایی که شاید با اجرایی شدن آنها بتوان نور امید را در بین متقاضیان و مستاجران روشن کرد. زیرا توسعه حدود اقتصادی کشورهای جهان ارتقای کیفی سطح امکانات اقتصادی و جهانی شدن روابط مالی ایجاب می نمود تا سیستم بانکی افغانستان نیز با پروسه عمومی توسعه مناسبات بین المللی اقتصادی خود را هماهنگ سازد لذا در جهت بازسازی افغانستان بعد از دوران جنگ ( 1381 ) در جمله قدم های اساسی که به کمک جامعة جهانی برداشته شد، اوردن ریفورم پولی در افغانستان، ایجاد تحول و بازسازی در سیستم بانکی، ترتیب و انفاذ قانون دافغانستان بانک و قانون بانکداری افغانستان در سال 1382 ه ش تلقی میشود.