انتخاب رهبر بر عهده مجلس خبرگان رهبری است

تبصره – از موقع ثبت نام تا پايان انتخابات احضار و بازداشت نامزدهاي نمايندگي مجلس شوراي اسلامي در رابطه با اتهامات قبل از نامزدي و يا تخلفات انتخاباتي ممنوع است مگر در مواردي كه به نظر رئيس قوه قضائيه عدم بازداشت آنان موجب تضييع حق گردد و يا اخذ تأمين و تضمين لازم ممكن نباشد. دکتر رئیسی افزود: سند آمایش سرزمینی باید به عنوان یک سند مهم در نگاه و عمل دولت و نمایندگان مجلس مبنا قرار گیرد تا بتوانیم با توجه به محدودیت اعتبارات بهترین عملکرد را داشته باشیم. در خاتمه باید بگویم که حضرات آقایان فقهای شورای نگهبان را با آشنائی و شناخت تعیین کردم و احترام به آنان و حفظ مقامشان را لازم می دانم و امید آن دارم که این نحو امور تکرار نشود. معلوم نیست در صدر مشروطیت در دوره اول بافقهای ناظر به قوانین این نحو عمل شده باشد. ماده 81 – مجازات مرتكبين تخلف مندرج در صدر ماده (59) و تبصره (2) آن از سه تا شش ماه يا جزاي نقدي از دو ميليون (2000000) تا ده ميليون (10000000) ريال مي باشد و مجازات مرتكبين جرائم مندرج در قسمت اخير ماده (59) و تبصره (1) آن همان مجازات مقرر در ماده (598) قانون مجازات اسلامي خواهد بود.

  • زیاش اگر مسی هم باشد، جایی در تیم ملی ندارد
  • ایراندوست: به دنبال مربی خارجی برای تیم ملی هستیم
  • جنجالی کروکس به یونایتد؛ هند مسلم؟ (عکس)
  • آداب الصلاة
  • برادر سرمربی در اختیار کمیته انضباطی استقلال
  • فرمانده سپاه قدس

دو برابر باشد، تمامآنان در مرحله دوم انتخابات شرکت خواهند نمود. شوراي نگهبان بيست روز پس از اظهار نظر هيأت مركزي نظارت نظر قطعي و نهايي خود را در خصوص تأييد يا رد صلاحيت داوطلبان به وزارت كشور اعلام خواهد نمود. او درباره جلسه دولت میگوید: مشکلات کشور به خصوص در حوزه کرونا خیلی مهم است. رئیس جمهور ایجاد صندوق توسعه استانها را یکی دیگر از اقدامات دولت در راستای اجرای عدالت عنوان و تصریح کرد: دولت تنخواهی برای این صندوقها در نظر گرفته اما منبع اصلی تامین اعتبارات این صندوقها درآمدهای استانی است که به استانداران و نمایندگان مجلس اجازه میدهد به پشتوانه این صندوقها با دستی بازتر رفع مشکلات استان را دنبال کنند. بهینه تر از دیگر جواب ها باشد.

از سده هجدهم میلادی که در پی انقلاب فرانسه و استقلال ایالات متحده امریکا ، نظام های جمهوری در این کشور ها پدید آمدند ، نیاز به مبتنی مکتوب و مورد پذیرش همگانی که به عنوان میثاقی ملی عمل سیاسی و شیوه تعامل دولت – ملت را روشن کند احساس گردید . پیش از تشکیل مجلس شورای اسلامی، نهادهایِ صالحِ قانونگذاری (مجلس شورای ملی و سنا و شورای انقلاب)، قوانینی را وضع کرده اند که هم اکنون برخی از آنها در نظام جمهوری اسلامی ایران مجری هستند و از حیث عدم مغایرت با شرع و قانون اساسی بررسی نشده اند. این حدود، مغایرت نداشتن با موازین شرعی در مذهب رسمی و قانون اساسی است و تشخیص آن برعهده شورای نگهبان است. در نامه، ذکر شده است که رأی گیری در شورا مخفیانه صورت می گیرد، ولی باید رأی گیری برای احراز تک تک شرایط مندرج در قانون اساسی با ساز و کاری مشخص، ارزیابی پذیر و قابل راستی آزمایی انجام گیرد.

تقوی با بیان اینکه عدهای میخواهند خود را آزادمنش نشان دهند، میگویند ما حزبی و گروهی نیستیم ولی حزبی بودن فحش و توهین نیست، گفت: حزبی نبودن در جامعه فرهنگ شده است و باید پرسید با چه نیروهایی آمدهای و برنامهات کجا تدوین شده است و اینکه میگوید حزبی نیستم، باید تنها دلیل و سندی باشد که به چنین افرادی رای نداد. وی با بیان اینکه حزبی نیستم یعنی تشکیلاتی نیستم و معتقد به افکار منسجمی که فکر کند و راه حل مشکلات را ارائه دهند، نیستم، گفت: تازه چنین افرادی وقتی میخواهند برنامه بنویسند سراغ چند استاد دانشگاه میروند. اما اگر دولت اقدام کند تا بازار رقابتیتر شده مشکلات کمتر شود، میتواند در جهت اجرا اقدام کند.

بر اساس این گزارش، رئیسجمهور روز پنجشنبه در دیدار محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با اشاره به اهمیت همکاریهای منطقهای گفت: تعمیق روابط و همافزایی بیشتر کشورهای همسایه میتواند امنیتساز باشد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تعیین و تکلیف معلمان نهضت، پیشدبستانی، مدارس قرآنی و غیر انتفاعیهای سال ۹۱ به بعد خبر داد و گفت: این مهم در حال حاضر در کمیته آموزش در حال بررسی است. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مشکل اصلی اجرای رتبهبندی معلمان بار مالی آن است. باشگاه خبرنگاران جوان – آیتالله صافی گلپایگانی مرجع تقلید شیعیان و عضو پیشین شورای نگهبان و مجلس خبرگان بامداد امروز دوازدهم بهمن در پی ایست قلبی- تنفسی دار فانی را وداع گفتند.

خبر درگیری پلیس در منطقه بیدزرد که منجر به شهادت سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر بر اثر اصابت قمه به گلو شد احساسات عمومی را جریحه دار کرده و واکنشهایی نیز از سوی مسئولان به همراه داشته است. عباس نجار گفت: ایرادهای وارده از سوی شورای نگهبان به طرح نظام رتبهبندی معلمان برطرف شده و این لایحه در روزهای آینده تقدیم مجلس یازدهم میشود. رئیس جمهور درباره اقدامات دولت برای عادلانه کردن پرداخت حقوق به کارکنان دولتی گفت: بیعدالتیهای موجود در زمینه پرداخت حقوق بسیار نگرانکننده است و دولت در همین راستا در حال نهایی کردن لایحهای است تا پرداخت حقوق به همه کسانی که از دولت حقوق دریافت میکنند، عادلانه شود. 4 – آرائی که سفید به صندوق ریخته شده باشد.

در بند (پ)، شمول حکم نسبت به کسانی که قدرت جلوگیری از تحقق این امور (استفاده از کارت بانکی و …) را نداشتهاند، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد. ماده 57 – استفاده از هرگونه پلاكارد، پوستر، ديوار نويسي و كاروانهاي تبليغاتي و استفاده از بلندگوهاي سيار در خارج از محيط سخنراني و امثال آن به استثناء عكس براي تراكت و زندگي نامه و جزوه و همچنين سخنراني و پرسش و پاسخ از طرف نامزدهاي انتخاباتي و طرفداران آنان ممنوع مي باشد. دکتر عینالهی گفت: کادر بهداشت و درمان در طول ۲ سال گذشته زحمات بسیار کشیدند و از مرخصیهای خود استفاده نکردند و در این راه شهدای بسیار تقدیم کردیم که نام و یادشان را گرامی میداریم و آمادگی کامل در مراکز بهداشتی و درمانی برای ارائه خدمت شایسته به مردم وجود دارد، اما مهمترین مسئله رعایت اصول بهداشتی توسط خود مردم است. خطیب جمعه کوارگفت: تقویت زیرساختهای فرهنگی، اختصاص اعتبار برای ایجاد اداره تبلیغات اسلامی و ایجاد اداره اوقاف و امور خیریه از مطالبات جدی فرهنگی مردم شهرستان کوار است.

وی پس از انتخاب شدن و تنفیذ توسط رهبری، در مجلس شورای اسلامی در پیشگاه قرآن سوگند میخورد که از نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی و مذهب رسمی کشور پاسداری کند و با استعانت از خداوند وپیروی از پیامبر و امامان(ع) با پارسایی و فداکاری حافظ امانت ملت باشد. ماده 53 – در صورتي كه معتمدين هيأت اجرائي در بررسي صلاحيت داوطلبان و ساير وظايف خود مقررات قانوني انتخابات را رعايت ننمايند، فرماندار يا بخشدار موظف است با اطلاع و تأييد هيات نظارت مركز حوزه انتخابيه و با اطلاع وزارت كشور نسبت به تعويض هر يك از معتمدين هيأت اجرائي يا به طور كلي تشكيل مجدد هيأت اجرائي اقدام نمايد، تعويض بعض اعضاء و يا تغيير كل هيأت اجرائي حسب مورد طبق مواد (32) و (35) اين قانون انجام خواهد شد. تبصره 2 – تشكيل ستاد تبليغات انتخاباتي بدون اعلام نشاني محل ستاد و نام مسؤول آن به فرمانداري يا بخشداري ممنوع است. تبصره – رد صلاحيت داوطلبان نمايندگي مجلس شوراي اسلامي بايد مستند به قانون و بر اساس مدارك و اسناد معتبر باشد.

ماده 86 – در كليه مواردي كه مرتكب هر يك از تخلفات موضوع اين قانون از داوطلبان نمايندگي باشند به حداكثر مجازات مقرر محكوم خواهد شد. تبصره – چنانچه وقوع جرائم مندرج در اين ماده موجب گردد كه جريان انتخابات در يك يا چند شعبه ثبت نام و اخذ رأي از مسير قانوني خود خارج شود و در نتيجة كلي انتخابات مؤثر باشد مراتب وسيله وزارت كشور به منظور طرح در شوراي نگهبان به هيأت مركزي نظارت اعلام مي گردد. تبصره 2 – هيأت نظارت استان پس از كسب نظر هيأت مركزي نظارت، موظف است مراتب تأييد يا رد صلاحيت كليه داوطلبان را با استناد قانوني طي صورتجلسه اي به فرماندار يا بخشدار مربوط اعلام نمايد. چنانچه نظر هيأت اجرائي مبني بر رد صلاحيت داوطلب، مورد تأييد هيأت نظارت استان نيز باشد، هيأت نظارت مذكور موظف است در اين خصوص، نظر هيأت مركزي نظارت را نيز كسب نمايد.

تبصره 1- هيأت نظارت استان موظف است رأساً يا از طريق نمايندگان خود توضيحات و اظهارات داوطلباني كه صلاحيتشان رد شده يا رد مي شود و يا احراز نگرديده است را تا پايان مهلت مقرر در اين ماده، استماع نمايد.

تبصره 3 – فرماندار يا بخشدار موظف است نظر هيأت مركزي نظارت، مبني بر تأييد يا رد صلاحيت داوطلبان را كه از هيأت نظارت استان دريافت نموده است، به نامبردگان ابلاغ نمايد تا در صورت اعتراض به رد صلاحيت خود، كتباً به شوراي نگهبان شكايت نمايند. تبصره 4 – در صورتي كه نظر هيأت مركزي نظارت مبني بر رد صلاحيت داوطلباني باشد كه صلاحيت آنان مورد تأييد هيأت اجرائي مركز حوزه انتخابيه قرار گرفته است، داوطلبان مي توانند اعتراض خود را به شوراي نگهبان تسليم نمايند. ماده 51 – فرمانداران و بخشداران مراكز حوزه هاي انتخابيه مكلفند نظريه رد هيأت اجرائي انتخابات را با ذكر استناد قانوني ظرف يك روز به داوطلبان ابلاغ نموده و با سريعترين وسيله به ضميمه اسناد و مدارك به اطلاع هيأت نظارت استان برسانند. مراكز مزبور موظفند ظرف پنج روز نتيجه بررسي را با دليل و سند به وزارت كشور و شوراي نگهبان اعلام نمايند. بینکم و بین الله، آیا در مورد تمام آقایان محترمی که از سال ۸۸ به بعد و حتی در همین دوره انتخابات تایید نموده اید، قطع حاصل شده که مواضع آنان درباره فتنه ۸۸ همانی است که اعضای شورا می خواستند؟

۰۶:۳۷ عزم جدی مجلس برای تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در دوره روحانی/ افرادی که اطلاعاتی از تخلفات… لذا نظر تخصصی و کارشناسی اینجانب این بود و امروز هم هست که توافق هسته ای در شرایط آن دوران در مجموع توافقی قابل قبول بوده و برای جمهوری اسلامی نفع داشته است. همچنین برای مدارک کاردانی و کمتر 250 میلیون تومان، کارشناسی و کارشناسی ارشد 400 میلیون تومان و دکتری عمومی، تخصصی تمامی رشتهها 600 میلیون تومان تعیین شد. رئیس جمهور تصریح کرد: دولت سیزدهم برای اجرای عدالت عزم جدی دارد و تهیه پیوست عدالت برای همه لوایح و اقدامات دولت به ویژه لایحه بودجه انجام خواهد شد. رئیس جمهور در ادامه با اشاره به مباحث مطرح شده در سخنان نمایندگان حاضر در جلسه درباره لزوم توزیع عادلانه امکانات و منابع کشور اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه به تبع رویکرد کلی دولت، اجرای عدالت را مبنای اصلی اقدامات خود در قرار داده و بر همین اساس در حوزه برنامهریزی، سند آمایش سرزمینی محور برنامهریزیهای دولت برای ریلگذاری و اجرای عدالت قرار گرفته است.