انتخاب بایدن با تحریمهای ایران چه میکند؟

به سرعت خیابان ها از مردم رهگذر خالی می شود. ریما اضافه کرد: هم اکنون هر شهروندی حتی اگر در خانه اش باشد حرکت و عبور و مرور خودروها و خودروهای پارک شده در کنار خیابان ها را زیر نظر دارد. حاجیلو افزود: اساساً تحریم در دولتهای دموکرات جایگاه بالاتری را در سیاست خارجی دارد. بحث ایرانهراسی و تحریم وجود داشت اما تیم دیپلماسی کار را عزتمندانه به سرانجام رساندند.

خصوصا اگر همانطور که در دولت جو بایدن شاهد ترامپ زدایی (مقابله با میراث دونالد ترامپ) هستیم در دولت جدید اسرائیل نیز شاهد چنین رویکردی از نتانیاهوزدایی (مقابله با میراث شخص نتانیاهو) باشیم، میتوان تخریب کانال های غیررسمی در روابط مسکو و تلآویو را انتظار داشت. رشد اقتصادی در سال 10/2009 به 4 درصد افزایش یافت، این درحالی است که تورم به واسطه سیاستهای اقتصادی احتیاطی به 10 درصد کاهش یافت و مازاد مالی را درپی داشت.

بيشترین انتقاد جامعه مدرسين حوزه علميه به اعضاي کابينه هاشمي بود به گونهاي که شرط اول آنها اين بود که کابينه دولت جديد هاشمي از بين کساني تشکيل شود که به مباني و اصول اسلام، اصول انقلاب و ولايت فقيه و روحانيت و مرجعيت و ايستادگي در برابر جهانخواران، مخصوصا آمريکا ایمان داشته باشند.

آیا مجلس دهم برای اصلاحطلبان، فرصتی برای نشاندادن ظرفیتها خواهد بود؟ نگارنده در پایان مینویسد: «مبارز السنوار یکی از برجستهترین عوامل نگرانی، سردرگمی، ترس و شکست اسرائیلیها است و با مدیریت آن در نوار غزه، ترس و وحشت را برای اسرائیلیها مجسم ساخته و این به خودی خود، کافی است..و مقاومت همچنان ادامه دارد».

البته به احتمال قوی رابطه بنت با روسیه رابطه ای با سرعت بالا و در مسیر هم افزایی در موضوعات حساسی همچون ایران، حزبالله، حماس و یا مسائلی از این دست نخواهد بود؛ چرا که کنشگری زودهنگام در این موضوعات در همراهی با روسیه میتواند باعث بروز اصطکاک در روابط او با واشنگتن شود. آنها معتقدند باید سیاستی را پیش بگیرند که ایران به دست خودش از برجام خارج شود تا ابطال این توافقنامه برای آمریکا حداقل هزینه را در برداشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین از افتتاح مرکز فوریتهای سایبری پلیس فتا خبر داد و گفت: امروز مرکز فوریتهای سایبری پلیس فتا پس از 3 ماه کار پی در پی افتتاح شد و در آن شهروندان میتوانند پیشنهادات، شکایات و گزارشهای خود را به پلیس فتا انتقال داده و مشورت نیز از پلیس بگیرند، ضمن اینکه ما نیز با استفاده از این سامانه که ارتباط با آن از طریق سایت پلیس خواهد بود، درصدد آن هستیم تا هشدارها و اطلاعیههای لازم را درخصوص آسیبها و پیامدهای فضای مجازی به شهروندان ارائه دهیم.

در جدیدترین کنش اصلاحطلبان در این رابطه نیز روز گذشته محمد مهاجری که اصلاحطلبی غیررادیکال در عرصه سیاست محسوب میشود در توئیتی خبر از دیدار روحانی با رهبر انقلاب داده و فارغ از محتوا اصل چنین خبری را حاوی پیام مهمی برای اهالی راست و چپ سیاست عنوان میکند. پیش از این، حمیدرضا دهقانی در صفحه توییتر خود نوشت : آقای صلاح زواوی سفیر ۴۲ ساله فلسطین در تهران پس از دیدار با جناب آقای دکتر امیر عبداللهیان وزیر محترم امور خارجه با سمت سفیری خداحافظی کرد.

وی افزود: دوستانم که در خارج از منطقه ضاحیه هستند به دیدار من نمی آیند چرا که بازرسی های دقیق در انتظار همه است. به گزارش پایگاه خبری العهد لبنان، حزبالله لبنان در بیانیهای در واکنش به اقدام نظام آل سعود در اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته عربستانی اعلام کرد که این جنایت را محکوم میکند.

راهبرد محور آسیایی ایالات متحده بیشتر از هر دیدگاهی متأثر از اصول واقعگرایی است.اهمیت نظامی و اقتصادی آسیا بهخودی خود توجیهکننده تمرکز آمریکا بر این منطقه است و این درحالی است که خیزش چین در جایگاه یک قدرت بزرگ ضرورت نگرانیهای آمریکا را تشدید میکند. فرمانده نیروی انتظامی درباره کنترل محافل انتخاباتی نیز تصریح کرد: اگر در محفلی تخلفی صورت گیرد، پلیس نیز طبق قانون با آن برخورد خواهد کرد و این تنها مربوط به محافل انتخاباتی نیست و پلیس همواره با تمام جرایم مشهود طبق قانون و با حکم قانون برخورد میکند.

در دوره اقای خاتمی نیز علی رغم تاکید بر گفتگوی تمدن ها و تنش زدایی با غرب (غرب گرایی در سیاست خارجی)، ایران بعاد از 11 سپتامبر در محور شرارت قرار گرفت و مساله هسته ای ایران در دستور کارغرب برای برخورد با ایران قرار گرفت.

با این وجود و به رغم حضور گروههای غیردولتی سیاست خارجی دولت باراک اوباما با دولت دونالد ترامپ فاصلهای شبیه زمین تا آسمان داشته است. ایسنا :در محله یافت آباد تهران میتوان با 60 میلیون تومان یک خانه 45 متری خریداری کرد. چرا از سال 97 و حتی همان 96 یک باره همه چیز بههم ریخت؟

پلیس مسکو از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است. محمدحسن قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا، در گفتگو با اعتمادآنلاین در این باره اظهار داشت: احمدینژاد در حالی با یکی از رادیوهای بیگانه گفتگو کرده است که هیچ مقام حکومتیای مجاز به مصاحبه با رسانههای فارسیزبان بیگانه نیست و این کار تخلفی آشکار است.

ایسنا: حزبالله لبنان با محکوم کردن اقدام آل سعود در اعدام شیخ نمر، اعلام کرد که شیخ نمر خواهان احقاق حقوق تضییع شده آحاد ملتی مظلوم بود. شیخ نمر تلاش کرد که مردم را در شهر«العوامیه»واقع در منطقه الشرقیه در عربستان آگاه کند و برای بالا بردن سطح زن و مشارکتش در حیات سیاسی و اجتماعی فعالیت کرد.

همچنین در زمینه بالا بردن سطح آگاهی دینی از طریق افتتاح حوزه«القائم»که شمار زیادی از روحانیون از آن فارغ التحصیل شدند،فعالیت کرد. شیخ نمر متولد سال 1959 در شهر العوامیه در استان«القطیف»در منطقه الشرقیه است و در خانواده ای بزرگ شد که شمار زیادی از روحانیون و ائمه متعلق به آن هستند.

وی پس از تکمیل تحصیلاتش در دبیرستان عربستان را به مقصد تهران ترک گفت تا تحصیل در زمینه علوم شرعی را پیگیری کند و در این شهر اصول و فقه را خواند.سپس به دمشق منتقل شد تا درس هایش را نزد مهمترین علمای دینی در آن زمان تکمیل کند. از این تعهد فقط 32 درصد انجام شده است. ناجا با تمام توان و امکانات خود برای تامین امنیت انتخابات و هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات اقدام خواهد کرد و با تخلفات برخوردهای لازم انجام خواهد شد.

سفیر فلسطین در تهران با بیان اینکه من با تمام مسئولان ایران از هر دولتی روابط خوبی داشتهام، اظهار داشت: من با شهیدان رجایی و باهنر که رئیسجمهور و نخستوزیر بودند، روابط خوبی داشتم. به نقل از «دیلی میل»، باراک اوباما بدون اینکه مستقیما نامی از ترامپ ببرد تمام عملکرد های او را زیر سوال برد و در طی یک پیام یک ساعته ویدئوی ویژه برای دانش آموزان فارغ التحصیل دبیرستانی از ترامپ به عنوان فردی که «مثل کودکان فکر میکند» یاد کرد.

او می گوید: انفجار نخست که در منطقه بئر العبد روی داد به نظر می رسید یک پیام به حزب الله لبنان به دلیل مشارکت در جنگ سوریه بود. در شرایطی که بخش مسکن هنوز از رکود بیسابقهی خود خارج نشده و بنا بر پیشبینی کارشناسان مبنی بر اینکه بازار مسکن حداقل یک سال دیگر در کسادی به سر خواهد برد، در برخی نقاط پایتخت میتوان با قیمتهای باورنکردنی و بدون رفتن زیر بار اقساط تسهیلات بانکی، صاحب خانه شد.

95- متوسط جابه جایی مسافر دریایی در دولت نهم و دهم با 176 درصد رشد نسبت به دولت اصلاحات از 2 میلیون و 500 هزار نفر در سال به 6 میلیون و 900 هزار نفر در سال رسیده است. 6. و سرانجام، دیپلماسی فرهنگی میتواند خلاقانهتر، انعطافپذیرتر و حتی فرصتطلبانهتر از دیپلماسی کلاسیک و سنتی در بسیاری از حوزهها طراحی و اجرا شود.

وی با بسیاری از باورهای دینی در عربستان که پیروان مذهب شیعه را تکفیر می کند به ویژه آن چه در کتاب های درسی در این زمینه بود، مبارزه کرد.شیخ نمر یادداشتی«بی سابقه»به معاون امیر منطقه الشرقیه در عربستان فرستاد که تجسد خواسته های شیعیان بود اما واکنش حکومت همیشه تعقیب و احضار و گاهی نیز بازداشت بود.