آموزش برنامه نویسی برای تازه کارها به زبان ساده

در حالی که انواع مختلفی از نرم افزار CMS وجود دارد، همه آنها ویژگیهای خاصی را به اشتراک میگذارند. شما هر کسب و کاری را میتوانید به CMS به راحتی راهاندازی کنید. یک سیستم مدیریت محتوا این امکان را ایجاد میکند که هر کسب و کاری بتواند استراتژی بازاریابی محتوایی خود را به صورت جامع و کامل پیادهسازی نماید و محتوا را به بهترین شکل در استراتژیهای تجاری خود بگنجاند. اما این را هم در نظر بگیرید که بروزرسانی و بهینهسازی سایت در وردپرس آسانتر و سریعتر صورت میگیرید زیرا ممکن است تیم برنامه نویسی که سایت را برایتان طراحی کرده پس از مدتی وجود نداشته باشد.

اگر لیست شدن در موتورهای جستجو (SEO) برای شرکت شما مهم است باید CMSی داشته باشید که دارای اتوماسیون برای کارهای اولیه بهینهسازی روی صفحه مانند برچسبهای عنوان، آدرسهای اینترنتی، تگهای alt روی تصاویر و ساختار پیوند داخلی سالم باشد. فراموش نکنیم که خیلی از این سیستمهای مدیریت محتوا مثل وردپرس، در ابتدا برای وبلاگنویسی به وجود آمدند؛ اما رفته رفته جای خود را باز کردند و الان میشود کارهای مختلفی با آنها انجام داد؛ از بلاگری و آموزش گرفته، تا ساخت فروشگاه آنلاین و فروش محصول.

برخی از مدیران سایت ها برنامه های آماده و مرسوم برای مدیریت وبسایت خود استفاده می کنند و برخی هم با صرف هزینه های بیشتر برای خودشان برنامه اختصاصی طراحی می کنند و یا از طراحان می خواهند این کار را برایشان انجام دهند. وردپرس با بیش از 57،000 پلاگین رایگان همراه است. در واقع شما با انواع CMS ها میتوانید هر سایتی را طراحی کنید زیرا cms ها بسیار منعطف بوده و با وجود پلاگین ایی که امروزه موجودند هر قابلیتی را یمتوان به سیستم های تولید محتوا اضافه کرد و از آن ها استفاده نمود. همانطور که متن را ویرایش میکنید، میتوانید، پیشنمایش محتوا را ببینید.

پلتفرم مدیریت محتوای معمولی به کاربران اجازه میدهد تا متن را وارد کنند و تصاویر را بدون نیاز به دانستن هر HTML یا CSS آپلود کنند. در سال 1995 تعداد کاربران اینترنتی تنها 13 میلیون نفر در سراسر جهان را شامل می شد ، این در حالی است که این رقم در سال 2005 یعنی فقط ده سال بعد به 1 میلیارد نفر رسید . در واقع، داشتن سایت اختصاصی تنها راه ورود کاربران و دیده شدن نیست بلکه بهترین و موثرترین راه موفقیت در زمینه کسب و کار است.

خوشبختانه، ما سیستم های مدیریت محتوا (CMS) را در اختیار داریم.بنابراین، یک CMS مانند وردپرس فرآیند نه تنها طراحی، بلکه همچنین مدیریت وب سایت ها را به طور قابل توجهی آسان تر و کارآمدتر می کند. برعکس، به خاطر داشتن تنظیمات ذخیرهی پویا، برای اکثر وب سایتها مناسب است و نیز زمینهها و پلاگینهای زیادی را در اختیارتان قرار میدهد تا وب سایت خود را سفارشی سازی کنید. در وب سایت رسمی وردپرس بخشی به نام WordPress Track وجود دارد ، که شما می توانید در قالب تیکت ، ایده های خود را بیان کنید و یا به ارائه باگ هایی که کشف کرده اید بپردازید.

این به شما کمک خواهد کرد که سیستم مدیریت محتوای مناسب را انتخاب کنید. مزیت عمده CMS، این است که اجازه میدهد تا افراد غیر فنی که زبانهای برنامهنویسی را نمیدانند به راحتی محتوای وب خود را ایجاد و مدیریت کنند. پیش از اینکه ادامه مطلب را بخوانید، به این فکر کنید که این 7 ویژگی مهم، چه مواردی هستند؟ در چه مواردی بهتر است از وردپرس استفاده شود؟ بعد از آنهم دوباره در کمتر از ۵ دقیقه قالب را روی وردپرس نصب کنید. CMS همچنین به شما امکان آپلود تصاویر و سایر فایلهای رسانهای را به وبسایت شما میدهد.

یک سیستم مدیریتمحتوای خوب به شما امکان میدهد از یک رابط کاربری ساده برای ایجاد وبسایتها استفاده کنید. وردپرس در ابتدا یک بستر وبلاگ ساده بود، با این وجود خیلی زود به یک سیستم مدیریتمحتوا (CMS) با ویژگیهای بیشتر تبدیل شد. به این ترتیب مدیر سایت بدون آشنایی با آنچه در پس پرده مسائل فنی اتفاق می افتد اطلاعات را در فرم ها وارد کرده و سیستم با ذخیره سازی این اطلاعات در بانک اطلاعاتی، سایت را سازمان دهی می کند. برای همین پیشنهاد میکنم ادامه مقاله را حتما بخوانید.

در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که چرا انتخاب بستر CMS مناسب برای وب سایت خود بسیار مهم است. دیزاین وبسایت خود را آسان تغییر دهید یا آن را با لوگو، رنگها و سبکهای خود سفارشیسازی کنید. ما همچنین بهترین گزینه ها را برای بهترین سیستم عامل CMS همراه با مقایسه به اشتراک خواهیم گذاشت. مهارت حل مسئله، قلب برنامه نویسیه و ما با برنامه نویسی یاد میگیریم که مشکلاتمون رو به قطعه های کوچک تر تقسیم کنیم و به دنبال کار آمد ترین منطق و الگوریتم برای حلشون باشیم. تیم برنامه نویسی ilikephp با هدف برگزاری دوره های برنامه نویسی به صورت ویدیویی و متنی در سال 1393 تاسیس شد.