آقای ماسک شخصیتی خیال پرداز دارد

«مایکل سیلور»، مدیرعامل میکرواستراتژی با انتشار توییتی از ملاقات مهمی با ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و برخی استخراج کنندگان بیت کوین در آمریکای شمالی خبر داد. با این حال بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که خرید بخش اعظمی از سهام برندهای مطرح نظیر اپل، کوکاکولا، پپسی و آی بی ام باعث شد است تا وی همچنان یکی از پنج نفر اصلی باشد. بیل گیتس رکورددار بیشترین حضور به عنوان ثروتمندترین فرد جهان محسوب می شود و اگرچه چند سالی است که از سمت خود کنار رفته، با این حال همچنان در بالاترین رده ها قرار دارد. در 3 می 2021، بیل و ملیندا هر کدام در توییتر اعلام کردند که پس از 27 سال به ازدواج خود پایان میدهند. دوج کوین گزینه مناسبتری است، اگرچه به عنوان یک شوخی ایجاد شده است.

بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار کمک و اعانه پرداخت کرده است. به همین خاطر بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که در بلندمدت، وی می تواند حتی رتبه نخست را هم به دست آورد. توییتر اخیرا اعلام کرده است که برنامه ای را در سرویس اشتراکی Twitter Blue راه اندازی میکند تا به کاربران iOS اجازه دهد از NFT ها به عنوان آواتار خود استفاده کنند. پیشرفت و رشد اوراکل تا حدودی به خاطر خریدن مداوم شرکتهای نرمافزاری توسط این کمپانی است که بزرگترین آنها خرید NetSuite در سال 2016 به قیمت 9.3 میلیارد دلار بود. پیج تا سال 2001، زمانی که اریک اشمیت مسئولیت را بر عهده گرفت، مدیرعامل گوگل بود و سپس از سال 2011 تا سال 2015، مدیرعامل شرکت آلفابت، مادر جدید گوگل شد.

اگرچه بازار در روزهای اخیر وضعیت نامناسبی داشته، اما ایلان ماسک چندین ساعت پیش با تایید غیرمستقیم توییتی مبنی بر فروش بیت کوینهای تسلا، وضعیت را بدتر کرد. او از طریق ساخت خودروهای الکتریکی تسلا در حال تلاش برای متحول کردن صنعت حمل و نقل بر روی کره زمین است و در حوزه ی فضا نیز از طریق ساخت موشک اسپیس ایکس دست به تغییر و تحول زده است. یکی از کم سن و سال ترین میلیاردرهای جهان مارک زاکربرگ است که به عنوان موسس فیسبوک شناخته میشود. ژاکلین و جان مارس که امروزه به عنوان صاحبان کمپانیهای مختلفی و متعددی در جهان شناخته میشوند. از همین رو، مسیر زندگی حرفهای او به دنیای جذاب حملونقل هم کشیده شد.

  • ثروت: ۱۸۱ میلیارد دلار
  • سن: 50 سال
  • متولد: ۵ مارس ۱۹۴۹
  • سن: ۸۵ ساله
  • ثروت: ۸۶ میلیارد دلار
  • شغل: بنیانگذار فیسبوک
  • منبع ثروت: بنیانگذار فیس بوک
  • نرمافزار، ترکیبی زیبا از هنر و مهندسی است

در ادامه ی این مطلب قصد داریم نمایی از زندگی روزمره و برنامه ی کاری این غول دنیای تکنولوژی را در اختیار شما قرار دهیم. زاکربرگ شبکه اجتماعی فیسبوک را در سال 2004 در هاروارد در سن 19 سالگی راه اندازی کرد تا دانش آموزان، نام خود را با عکس همکلاسیهای خود مطابقت دهند. حال که چند روزی بیشتر به پایان سال میلادی نمانده است و شمع وجود سال 2021 رو به خاموشی نهاده است بر آن شدیم تا لیستی از ثروتمندترین های سال 2021 را به نقل از این مجله، برایتان به رشته تحریر درآوریم.

یکی از موسسان گوگل به عنوان محبوب ترین مرورگر جهان، امسال هم به خاطر تنوع بالای خدمات، موفق شده است تا رشد خوبی را داشته باشد. نکته جالب این است که امسال سهام برند وی رشدی 86 درصدی را داشته که باعث شد تا برای مدتی عنوان ثروتمندترین افراد جهان را به دست آورد. وی مالک برند دیور است که برند مادر بسیاری از کسب و کارهای حوزه لوازم آرایش، پوشاک و به صورت کلی هر آنچه که به مد مرتبط است، محسوب می شود. با این حال برای آنکه جزوی از سه نفر اصلی شود، نیاز به منبع درآمد جدید و یا رشدی چشمگیر در حوزه کاری خود خواهد داشت.

همچنین وی در زمینه مخابرات نیز فعالیت هایی را انجام داده و هم اکنون به بزرگ ترین شرکت در حوزه کاری خود در کشور پرجمعیت هند تبدیل شده است. تحت این شرایط ممکن است در فهرست سال آینده، سلطه موسس آمازون پس از چهار سال از بین برود. مدیرعامل تسلا در سال 2018 پس از اظهارات نادرست در مورد طرحی برای خصوصی کردن تسلا، از سمت خود کنارهگیری کرد و تحقیقات SEC را آغاز نمود. برای همین است که آمازون را یکی از فروشگاههای وفادار به مشتری میدانند. بیبی دوج یک توکن است که برروی یک زیرساخت بلاکچینی دیگر کار میکند.

اما در همان روز تصادف کرد؛ به طوری که این ماشین دیگر قابل استفاده نبود! به همین دلیل درآمد آمازون در سال 2020 با 38 درصد رشد به 386 میلیارد دلار رسید. در سال 2021 سهام این کمپانی تا 800 دلار رشد کرد. در این بین جف بزوس تا اوایل سال 2021، برای چهارمین سال متوالی با 177 میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد جهان شده بود اما در لیست به روز شده ی این مجله، ایلان ماسک توانسته جایگاه اول را به خود اختصاص دهد. سرگئی برین، گوگل را با لری پیج در سال 1998 تأسیس کرد. بیل گیتس در ۲۰ سالگی به همراه دوست دوران کودکی خود، پُل آلِن، مایکروسافت را تأسیس کرد و تنها چند ماه مانده به تولد ۳۱ سالگیاش، این شرکت بیل را به یک میلیاردر تبدیل کرد.

جف بزوس، فروشگاه آمازون را در سال 1994 در گاراژ خود واقع در سیاتل آمریکا تأسیس کرد. با توجه به تداوم رشد برندهای تحت مالکیت او، به نظر می رسد که در سال آینده جایگاه چهارم را به دست آورد. موسس آمازون برای چهارمین سال متوالی موفق شده است تا عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان را به دست آورد. در این رابطه ذکر این نکته ضروری است که از نظر سنی، جوان تر از سایر افراد فهرست محسوب می شود.

در این رابطه طلاق پرهزینه ای که امسال رخ داد و آقای گیتس از همسر خود پس از 27 سال زندگی مشترک جدا شد، یکی از دلایل کاهش چشمگیر اختلاف ثروت وی با سایر رقبا محسوب می شود. او و همسرش مکنزی در سال 2019 پس از 25 سال زندگی مشترک از هم جدا شدند و او مجبور شد تا یک چهارم از 16 درصد سهام آمازون خود را به او واگذار نماید. سهام 4 درصدی آمازون، مک کانزی را به یکی از ثروتمندترین زنان جهان تبدیل کرده است. ایلان ماسک واقعاً وقت سر خاراندن نداشته است!

به دنبال انتخاب ترامپ، ماسک درحالیکه رئیسجمهور برنامههایی را برای پیگیری تحولات گسترده زیرساختی اعلام کرد، با رئیسجمهور جدید و مشاورانش در نقاط مشترک قرار گرفت. اگر به دلایل انتخاب ایلان ماسک به عنوان شخصیت سال نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که ایلان سال بسیار پرمشغلهای را پشت سر گذاشته است. نسل جدید حملونقل پُرسرعت است. در آگوست 2013، ماسک مفهومی برای شکل جدیدی از حملونقل به نام “هایپرلوپ” منتشر کرد، اختراعی که باعث کاهش رفتوآمد بین شهرهای بزرگ میشد و درعینحال زمان سفر را بهشدت کاهش میداد. به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد حال حاضر جهان که به انتشار توئیتهای جنجالی که بازار را جابجا میکند مشهور است، اعلام کرد که حداقل نیمی از این توئیتهای خود را در “توالت” نوشته و منتشر میکند.